Aktualizováno: Středa, 08. únor 10:18

Umístění: Jižní Morava Ekonomika Hospodářsky slabé regiony mohou získat až 5 milionů na jeden projekt

Hospodářsky slabé regiony mohou získat až 5 milionů na jeden projekt

Praha, 4. března 2010 (MEDIAFAX) - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) ve čtvrtek vyhlásilo dotační program Podpora slabých a strukturálně postižených regionů. V rámci tohoto programu je možné na jeden projekt dostat až pět milionů korun a žádost je nutné podat mezi čtvrtým březnem a 20. dubnem na podatelně MMR.

"Na podporu hospodářsky slabých regionů máme v současnosti 50 milionů korun. V případě, že bude ze strany regionů o tento program enormní zájem a suma se rychle vyčerpá, pokusíme se v rámci ministerstva najít další prostředky," uvedl ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.

O dotaci mohou zažádat obce, které patří do území vymezených okresů nebo obcí s rozšířenou působností. Jedná se například o města a vesnice z Tachovska, Českolipska, Jablonecka, Lounska a dalších regionů. Právě tyto oblasti patří do hospodářsky nejslabších míst naší republiky. Vláda ČR navíc na návrh ministerstva pro místní rozvoj seznam těchto regionů rozšířila.

"Ministerstvo aktualizovalo seznam hospodářsky slabých regionů především kvůli dopadům ekonomické krize, která se projevila v jednotlivých regionech především zvýšenou mírou nezaměstnanosti," dodal Vondruška.

Jiří Táborský

Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci

Banner

ELEKTRONICKÉ JÍZDNÉ

elektronicke_jizdne165V hromadné dopravě budeme používat elektronické karty

PROTI STOLETÉ VODĚ

Letovice-reka165Nové koryto Svitavy ochrání Letovice před velkou vodou

DRUŽINOVÁ ŠKOLKA

skolka_165Kunštát má unikátní školku bez profesionálních učitelek

NAŠE VÍNA BODUJÍ

vina-l165Moravská a česká vína mezi nejlepšími víny světa

DVACET LET PODYJÍ

NP-les_navecer-mVB165Nejmenší národní park v republice slaví jubileum