Aktualizováno: Středa, 27. duben 10:13

Umístění: Hlavní stránka

Vyhrajte vstupenky na Mínus dva v Divadle Bolka Polívky

divadlo maska komedie tragedieBrno, 27. dubna 2016 - Milan Lasica, Bolek Polívka, Jitka Čvančarová a Martin Hofmann. To jsou protagonisté hry Mínus dva, na kterou se můžete podívat zcela zdarma. Krásný lidský příběh dvou mužů, kteří utíkají z nemocnice, aby se setkali se životem, který nepoznali. Dva pacienti se rozhodnou strávit čas svého života jinak než poleháváním v nemocnici. Odhodlají se k dobrodružnému útěku a potkávají se s celou řadou lidských příběhů.

Kraj si chce došlápnout na přetížené náklaďáky a kamiony, co ničí silnice

kamion rychlost dalnice silniceBrno, 27. dubna 2016 - Vyježděné koleje, praskliny a rozpadající se krajnice, tak vypadají následky husté kamionové dopravy na silnicích nižších tříd v Jihomoravském kraji. Řidiči kamionů po nich často objíždí zpoplatněné úseky. Zejména poblíž pískoven, kamenolomů, nebo míst, kde se zpracovává dřevo, jezdí pak nákladní auta přetížená.

Pohořelice zahajují stavbu protipovodňových opatření

pohorelice povodne archiv mestaPohořelice, 27. dubna 2016 - Přes deset kilometrů sypaných hrází, betonových i mobilní zdí a takzvaných průlehů, bude brzy chránit obyvatele Pohořelic a jejich majetek před více než stoletou vodou z řeky Jihlavy. Stavební práce vypuknou letos na podzim a potrvají zhruba dva roky. Náklady se vyšplhají na částku kolem 70 milionů korun. Většinu z nich zaplatí dotace z evropských fondů, město se bude podílet asi 10 miliony korun.

Finanční úřad rozesílá 430 000 složenek k dani z nemovitosti

dan z nemovitosti dum na dlaniBrno, 26. dubna 2016 - Termín 31. května je posledním dnem lhůty pro zaplacení daně z nemovitých věcí na rok 2016, nebo její první splátky. Od 22. dubna jihomoravský finanční úřad postupně rozesílá složenky na úhradu této daně. Celkem jich do schránek majitelů nemovitostí dorazí na 430 tisíc kusů. Nejpohodlnějším způsobem placení daně je buď bezhotovostní převod částky na bankovní účet finančního úřadu, nebo platba zdarma daňovou složenkou na kterékoliv poště.

Den Země oslavili v Padochově otevřením hřiště pro děti

detske hriste rekonstrukce padochov nadace cezPadochov, 25. dubna 2016 - V obci Padochov, která spadá pod Oslavany, zrekonstruovali dětské hřiště v areálu tělovýchovné jednoty. Koutek pro nejmenší, jenž se zároveň nachází v blízkosti padochovské mateřské školy, byl dlouho v nevyhovujícím technickém stavu. Jeho obnovu, kterou umožnil příspěvek Nadace ČEZ v hodnotě 70 tisíc korun, tak místní s velkou radostí oslavili společně s probíhajícím Dnem Země v neděli 24. dubna.

Kraj podpoří vinaře a vinohradníky šesti miliony korun

vino vinohrad vinice modre hroznyBrno, 25. dubna 2016 - Pět milionů korun jako dotace Vinařskému fondu a milion korun  rozdělených v rámci dotačního programu Podpora vinařství a vinohradnictví v Jihomoravském kraji. Takovou podporu vinařství a vinohradnictví na jižní Moravě schválilo krajské zastupitelstvo 21. dubna.

V Boskovicích o prázdninách vystoupí Dusilová, Tata Bojs i Aid Kid

boskovice festival pro zidovskou ctvrt karel susterBoskovice, 22. dubna 2016 - Prázdninový Festival pro židovskou čtvrť slaví 24 let. I dnes si drží jedinečnou výsadu mezi jinými: živelně proplétá celé město. Letní kino, zámecký skleník, Panský dvůr, hrad i palouk před ním, farskou zahradu, kino Panorama, Sokolovnu nebo synagogu. Hudba a k tomu divadla, filmy, autorská čtení, výstavy, besedy, workshopy a příslib nezapomenutelného začátku léta v malebných uličkách Boskovic.

K dobrovolným hasičům směřuje rekordních 50 milionů

dobrovolni hasici sdh foto krystof turekBrno, 20. dubna 2016 - Rada Jihomoravského kraje doporučila zastupitelstvu, které se sejde 21. dubna, schválit dotace pro jednotky dobrovolných hasičů obcí Jihomoravského kraje v celkové výši 49,935 milionu korun. Podpora je určena celkem pro 306 projektů. Další  peníze má pak kraj připravené na spolufinancování vládní dotace.

Tenistka Šafářová pokřtila v brněnské zoo samičku ledního medvíděte

noira ledni medved zoo brnoBrno, 20. dubna 2016 - V sobotu 16. dubna se v brněnské zoo uskutečnil křest lední medvědí slečny. Jménem Noria ji pokřtila tenistka Lucie Šafářová. Noria je jméno inspirované finským románem s tematikou globálního oteplování a bylo vybráno ze čtyřiceti nejkrásnějších návrhů fanoušků ledních medvědů.

V Letohrádku Mitrovských představí krvavou historii upírů

upiri letohradek mitrovskychBrno, 20. dubna 2016 - Od 23. dubna do 19. června potrvá v Letohrádku Mitrovských výstava s názvem Dracula a ti druzí, která představí smyšlené bytosti, ale i reálné postavy z dávné minulosti toužící po lidské krvi. Legendy o upírech vychází často ze skutečných událostí a hrůzostrašných střetů s neznámem a se smrtí.

Strana 1 z 484

Inzerce
>