Co hýbalo Brnem (2015)

Aktualizováno: Úterý, 02. únor 13:56

Umístění: Hlavní stránka

Vyhrajte lístky na Biostory v Divadle Bolka Polívky!

biostory divadla bolka polivky listky zdarma soutezBrno, 2. února 2016 - Kdo hledá, najde! Chceme být in, chceme poznat sami sebe. Chceme být BIO, i když ani nevíme, co to přesně znamená. Vždycky se ale najde něco nebo někdo, kdo nám poradí... Když mu za to ovšem dobře zaplatíme. I takto by se dal shrnout děj představení Biostory, které se uskuteční v pátek 19. února v Divadle Bolka Polívky.

Podnikatelem roku 2015 Jihomoravského kraje se stal Viktor Růžička

ey podnikatel roku 2015 jmkBrno, 2. února 2016 – Společnost EY vyhlásila 2. února v Brně vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2015 Jihomoravského kraje. Stal se jím Viktor Růžička, předseda představenstva a majitel společnosti BioVendor-Laboratorní medicína a.s. V Jihomoravském kraji byl regionální vítěz vyhlášen již pojedenácté, loni zvítězil Jindřich Životský ze společnosti OKAY Holding.

Brněnské planetárium má novou hvězdnou pohádku Ptačí ostrov

sova mesicBrno, 2. února 2016 - Čím drží svět pohromadě? Kde najdeme Ptačí ostrov? Má Měsíc skutečně tisíc tváří? Kam ukazuje Severní hvězda? Podaří se Tomášovi s Katkou napravit celou neplechu a zachránit kouzelnou říši za knihovnou? Na tyto ale i další otázky odpoví nejmenším divákům dobrodružný příběh Ptačí ostrov, který má v únoru premiéru v digitáriu Hvězdárny a planetária Brno.

Salon vín 2016 ve Valticích se otevřel veřejnosti

salon vin cr valticeValtice, 1. února 2016 – Poslední lednová sobota ve Valticích patřila vínu – v degustační expozici, situované v historickém sklepení zámku Valtice, se představilo sto nejlépe hodnocených moravských a českých vín v soutěži Salon vín – národní soutěž vín ČR. Po celý rok zde budou mít návštěvníci možnost získat informace o našich nejlepších vínech a zároveň je i ochutnat ve volné nebo sommelierem řízené degustaci.

Děti ve školách se budou učit, jak přistupovat k alkoholu

alkohol koktejlyBrno, 1. února 2016 – S alkoholem má v České republice zkušenost až 83 % dětí ve věku 11 až 15 let, jak vyplývá z průzkumu fóra Pij s rozumem. Odborníci se shodují, že na vině je především nedostatečná prevence. Pomohou přednášky na školách i větší zapojení rodičů. I z tohoto důvodu fórum Pij s rozumem již sedmým rokem přispívá k šíření povědomí o účincích alkoholu mezi školáky prostřednictvím interaktivních přednášek „Pobavme se o alkoholu“.

Songfest přiveze Duška, Buriana a Feng-yűn Song

songfest 2016Brno, 1. února 2016 - Autentická ukázka tradiční pekingské opery Opičí král v podání členů Čínské divadelní akademie, šaramantní písničkář Jan Burian u klavíru, jazz, šansony i tradiční české a čínské lidové písně v podání Feng-yűn Song a v neposlední řadě nezaměnitelný humor Jaroslava Duška. Na to vše a mnohem více se mohou posluchači v Brně a Znojmě.

Nadace Via podpoří ty, kteří chtějí opravit drobné památky

kaplicka pamatkaBrno, 1. února 2016 – Nadace Via právě vyhlásila další ročník programu Fond kulturního dědictví. Cílem programu je podpořit vazby lidí k místu, kde žijí. Organizátoři také chtějí pomáhat posilovat osobní vazby mezi dobrovolníky, a to právě prostřednictvím společné účasti na opravách a oživení drobných památek.

Kraj podpoří vědce při boji s následky sucha

sucho pole vyzkum jizni moravaBrno, 1. února 2016 - Pokračovat v započatém projektu při boji s následky sucha chce Jihomoravský kraj. Na jednání ve čtvrtek 28. ledna o tom rozhodli radní, kteří schválili uzavření Smlouvy o spolupráci při řešení výzkumného projektu „Komplexní přístup pro monitorování a zmírnění dopadů sucha v regionu jižní Moravy“ mezi Jihomoravským krajem a Ústavem výzkumu globální změny Akademie věd ČR.

Vyhrajte 4 lístky na Romea a Julii do Divadla Bolka Polívky!

romeo a julie divadlo bolka polivky soutez o listkyBrno, 25. ledna 2016 - Montekové, Kapuleti a Kašpaři! Nejslavnější milostný příběh v jedinečné úpravě pro osm postav. Rozpálené ulice krásné Verony, dva znepřátelené rody a mladá láska s tragickým rozuzlením. Zapojte se do soutěže o čtyři vstupenky na jedinečné představení v brněnském Divadle Bolka Polívky!

Tipy pro rodiče: Jak naučit děti bezpečně plavat?

kojenec dite plavani bazenBrno, 26. ledna 2016 - Během zimy, kdy děti venku příliš dlouho nevydrží, je ideální čas naučit je plavat. Je ovšem potřeba vybrat správné místo i techniku výuky. Obzvlášť v chladnějších měsících musí být voda příjemně teplá. Pro děti je navíc důležitá i zábavná forma učení. Už dávno totiž neplatí, že dítě se nejlépe naučí plavat hozením do vody.

Strana 1 z 476

Šalina - řádková inzerce
>