Aktualizováno: Pátek, 24. červen 15:58

Umístění: Jižní Morava

Jan Husák (TOP 09) má vládní recept, jak zabránit rušení pošt

ceska_posta250Brno, 20. července 2012 (MEDIAFAX) - Místopředseda hospodářského výboru parlamentu Jan Husák (TOP 09) předložil poslanecké sněmovně novelu zákona o poštovních službách, která umožní, aby vláda pružně stanovila minimální počet poboček a zabránila omezení počtu pošt. Novela má zabránit i možným podvodům mezi poštovními podnikateli.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (20. července)

Dopravni-zacpa-2Brno, 20. července 2012 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Tržní nájemné ve všech krajských městech kleslo

byt-prazdny250Brno, 19. července 2012 (MEDIAFAX) - Tržní nájemné v krajských městech v druhém pololetí kleslo, někde dokonce výrazně. Vyplývá to z výsledků sledování Institutu regionálních informací (IRI), který prozkoumal vzorek více než 42 tisíc prodávaných bytů a nabídek na pronájem bytu po celé republice, zveřejněných ve čtvrtek.

Vláda opět odmítla snížení spotřební daně z motorové nafty

Kamion-2Praha, 19. července 2012 (MEDIAFAX) - Ani další pokus o snížení spotřební daně z motorové nafty o dvě koruny na litr si ve čtvrtek sympatie Nečasova kabinetu nezískal. Po ČSSD poslali na vládu obdobný návrh zákonodárci Věcí veřejných Michal Babák, Kateřina Klasnová, Radek John a Jana Drastichová.

Ombudsman: Výsledky maturit mohou přezkoumat krajské soudy

studentka-pise250Brno, 19. července 2012 (MEDIAFAX) - V případě, že Kancelář veřejného ochránce práv zjistí pochybení na straně úřadů ohledně maturitních zkoušek, může v odůvodněných případech žádat ministerstvo školství, případně přímo ministra o jejich přezkum. Sdělila to zástupkyně ombudsmana Jitka Seitlová.

Ministři kývli na změny podmínek pro podporu výstavby sociálního bydlení

panelak250Praha, 19. července 2012 (MEDIAFAX) - Poskytování úvěru ze Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) na výstavbu nájemních bytů pro seniory a zdravotně postižené bude mít nová pravidla. Na úpravu podmínek ve čtvrtek podle kývla vláda, patří mezi ně snížení věkové hranice, bytové metráže i jiné nároky na majetkové poměry.

Hašek: Jihomoravský kraj pořídí nové sanitky pro záchranáře

zachrankajmk250Brno, 19. července 2012 - Rada Jihomoravského kraje schválila nákup sedmnácti nových vozidel rychlé lékařské pomoci pro Zdravotnickou záchrannou službu Jihomoravského kraje (ZZS JmK) v celkové předpokládané hodnotě veřejné zakázky 31,7 mil. korun bez DPH.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (19. července)

dopravni-zacpaBrno, 19. července 2012 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Sedm firem založilo Unii elektromobility, podporující rozvoj vozů na elektřinu

elektromobil03-250Praha, 18. července 2012 (MEDIAFAX) - Dohromady sedm firem jako EmotionCar, Eprona či EVC Group se stalo zakládajícími členy nově vzniklé Unie elektromobility (UEM). Ve středu o tom informoval mediální zástupce unie David Čapek.

Nemocnice Boskovice zmodernizuje výtahy, práce zkomplikují provoz zařízení

Nemocnice-Boskovice250Boskovice, 18. července 2012 – V úterý 24. července budou od 7.00 v nemocnici zahájeny práce na celkové rekonstrukci výtahů. Současným výtahům končí životnosti, proto nemocnice přistoupila k jejich rekonstrukci a modernizaci.

Strana 98 z 469

Inzerce
>