Aktualizováno: Pátek, 22. květen 12:12

Umístění: Jižní Morava

Znojmo chce umravnit řidiče na předměstích osmi novými radary

rychlostni_radar250Znojmo, 31. května 2012 (MEDIAFAX) - Znojemští radní nechali tento týden v ulicích instalovat osm nových radarů, které mají umravnit rychle jezdící řidiče. Radnici přišly nákup a montáž přístrojů na půl milionu korun, řekl ve čtvrtek starosta Vlastimil Gabrhel (ČSSD).

Soud odročil proces s exstarostou Vyškova Piňosem

soud-KladivoVyškov, 31. května 2012 (MEDIAFAX) - Vyškovská soudkyně Zdeňka Kalová ve čtvrtek odročila kvůli výslechu svědků na konec června hlavní líčení s bývalým starostou Vyškova Jiřím Piňosem (ČSSD). Obžaloba jej viní z porušení povinností při správě cizího majetku, kterého se měl dopustit jako manažer Jihomoravských pivovarů.

Na D1 na Vyškovsku havaroval kamion, místo nehody je průjezdné

kamion-kola01Vyškov, 31. května 2012 (MEDIAFAX) - Hasiči zasahovali ve čtvrtek dopoledne na 219. kilometru dálnice D1 ve směru na Kroměříž, kde havarovalo nákladní vozidlo. Nehoda nijak výrazně provoz nezkomplikovala, řekl brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb.

Týden na kole představil novou trasu Stezky železné opony

stezka_zelezne_opony01_Christian_Schrefel250Brno, 30. května 2012 - Stezka železné opony / EuroVelo 13 byla hlavním tématem letošní mezinárodní cyklojízdy s názvem Týden na kole, kterou v rámci projektu Zažít kraj vína a památek na kole organizovala Nadace Partnerství.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (31. května)

dopravni_stopka250Brno, 31. května 2012 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Břeclav se potýká s nedostatkem míst ve školkách, zřídí nové třídy

Skolka250Břeclav, 30. května 2012 (MEDIAFAX) - V Břeclavi není dostatek míst v mateřských školách zřizovaných městem, do kterých se přihlásilo 319 dětí. V současnosti je přijatých 164 z nich, u dalších 33 bude město rozhodovat o výjimce, řekla ve středu Eliška Windová z břeclavské radnice s tím, že radnice hodlá zřídit také nové třídy.

Obce se proti hazardu musí bránit samy, ombudsman marný boj s vládou ukončil

automat250Brno, 30. května 2012 (MEDIAFAX) - Ani po vyčerpání všech možností se ombudsmanovi Pavlu Varvařovskému nepodařilo sjednat v parlamentu nápravu při povolování sázkových her provozovaných prostřednictvím videoterminálů, které ministerstvo financí povoluje v rozporu s loterijním zákonem a obecně závaznými vyhláškami obcí.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (30. května)

Tatrovky-a-posyp-KT-34Brno, 30. května 2012 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Pozor na falešné polské kakao Grande v Kauflandu, SZPI jej nachází opakovaně!

kakao_grande1-250Brno, 29. května 2012 (MEDIAFAX) - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila stáhnout z oběhu kakaový nápoj z Kauflandu. Inspekce vyhodnotila výrobek jako klamavý, řekl v úterý mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Exstarosta Vyškova Piňos před soudem - měl připravit sodovkárnu o 4,5 miliónu

soud-KladivoVyškov, 29. května 2012 (MEDIAFAX) - Vyškovský okresní soud zahájil v úterý hlavní líčení s bývalým starostou Vyškova Jiřím Piňosem (ČSSD). Obžaloba jej viní z porušení povinností při správě cizího majetku, kterého se měl dopustit jako manažer Jihomoravských pivovarů, v případě prokázání majetkových machinací mu hrozí pětileté vězení.

Strana 98 z 453

Špilberk Food Festival 2015

ZÁCHRANA KAPLIČEK

Kaplicky-165Pomozte zachránit vzácnou křížovou cestu v Mikulově

NAVŠTIVTE STROMY!

strom_roku-lide-165Tip na výlet: za finalisty ankety Strom roku 2012

DRUŽINOVÁ ŠKOLKA

skolka_165Kunštát má unikátní školku bez profesionálních učitelek

ZA VÍNEM DO VALTIC

valtice-vino-montaz2-2-165Tipy na výlet (nejen) pro milovníky dobrého vína

PODYJÍ RÁJEM MOTÝLŮ

babocka_koprivova_m165Náš nejmenší národní park obývá přes 2200 druhů motýlů

>