Aktualizováno: Pátek, 23. leden 14:19

Umístění: Jižní Morava

Na jižní Moravě nejvíce zdražily pomeranče, vejce naopak zlevnila

pomerance250Brno, 18. května 2012 (MEDIAFAX) - Obchodníci na jihu Moravy zlevnili během uplynulých pěti týdnů především vejce, s cenou nahoru šly nejvíce pomeranče. Vyplývá to z pátečních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (18. května)

dopravni-zacpaBrno, 18. května 2012 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Médea: Letní dovolenou plánuje necelá polovina Čechů

dovolena-deti-u-morePraha, 17. května 2012 (MEDIAFAX) - Letní dovolenou letos plánuje 45 procent Čechů, 46 procent žádné volno v letních měsících v plánu nemají a zbylých devět procent se ještě nerozhodlo. Vyplývá to z výsledků průzkumu agentury Médea Research, zveřejněných ve čtvrtek.

Břeclav by mohla získat miliónovou dotaci na kamerový systém

kamera-bezpecnostni250Břeclav, 17. května 2012 (MEDIAFAX) - Ministerstvo vnitra nabídlo Břeclavi pomoc v podobě možné dotace ve výši jeden milion korun na nový kamerový systém. Podmínkou je pořízení do konce letošního roku, sdělila ve čtvrtek Eliška Windová z břeclavské radnice.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (17. května)

dopravni-uzavirkaBrno, 17. května 2012 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Spalování odpadu může zpomalit zdražování tepla, shodli se odborníci

SpalovnaOstrava, 16. května 2012 (MEDIAFAX) - Odpady by měly částečně nahradit klasická paliva v teplárenství. Pomohlo by to zpomalit zdražování tepla, energií i zvyšování cen za svoz odpadu, shodli se ve středu účastníci na konferenci Odpady 21 - Odpadové hospodářství středoevropských zemí v Ostravě.

Tesco musí stáhnout polskou zmrzlinu kvůli zvýšenému obsahu arašídů

almond_zmrzlinaSZPI250Brno, 16. května 2012 (MEDIAFAX) - Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila společnosti Tesco Stores ČR, aby stáhla z oběhu zmrzlinu Almond mražený krém. Výrobek může být nebezpečný pro alergiky kvůli vyššímu obsahu arašídů, řekl ve středu mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Ombudsman: Řadu lidí kvůli nepromyšlené sociální reformě ohrožuje chudoba

penezenka_prazdna250Brno, 16. května 2012 (MEDIAFAX) - Sociální reforma spuštěná českou vládou příliš nepočítá s kumulací dopadů na občany. Zejména rodiny s dětmi, senioři a nemocní lidé jsou proto ohroženi chudobou, k takovému závěru dospěli pracovníci Kanceláře veřejného ochránce práv při dlouhodobém sledování změn sociálních zákonů.

Ombudsman: Sociální pomoc lidem je v ČR místy nedostupná

ruce-chudoba250Brno, 16. května 2012 (MEDIAFAX) - Skutečnost, že někteří lidé zneužívají sociální dávky neospravedlňuje systém, ve kterém se sociální pomoc stala pro většinu nedostupná nebo aby její poskytnutí bylo spojeno s nedůstojnými podmínkami. Ve středu to řekl ombudsman Pavel Varvařovský.

Do divočiny, na kolo či na koncert aneb Podyjí oslaví den chráněných území

PodyjiPetr_Lazarek250Znojmo, 16. května 2012 – Na cyklistický výlet, na výpravu do bezzásahových oblastí Podyjí nebo na koncert v Čížovské kapli zve v sobotu 26. května zájemce Správa Národního parku Podyjí.

Strana 98 z 449

Inzerce

ZÁCHRANA KAPLIČEK

Kaplicky-165Pomozte zachránit vzácnou křížovou cestu v Mikulově

NAVŠTIVTE STROMY!

strom_roku-lide-165Tip na výlet: za finalisty ankety Strom roku 2012

DRUŽINOVÁ ŠKOLKA

skolka_165Kunštát má unikátní školku bez profesionálních učitelek

ZA VÍNEM DO VALTIC

valtice-vino-montaz2-2-165Tipy na výlet (nejen) pro milovníky dobrého vína

PODYJÍ RÁJEM MOTÝLŮ

babocka_koprivova_m165Náš nejmenší národní park obývá přes 2200 druhů motýlů

>