Aktualizováno: Pátek, 19. září 08:58

Umístění: Kultura Ostatni

MDŽ v knihkupectví Dobrovský

MDŽ8. března 2009 v knihkupectví KNIHY DOBROVSKÝ na Joštově ulici slaví Mezinárodní den žen. Po celý den se budou na místě rozdávat ženám rudé růže a na veškeré zboží bude speciální 20% sleva. 

Od 13:00 začíná velice bohatý a pestrý doprovodný program:

Jan Budař se podepisoval na Valentýna

Jan Budař14. 2. 2009 se uskutečnil na Joštově ulici v Brně v knihkupectví KNIHY DOBROVSKÝ,"VALENTÝNSKÝ MINI FESTIVAL".
Hlavní hvězdou festivalu byla nečekaná autogramiáda velmi proměnlivého umělce Jana Budaře u příležitosti nového alba PROMĚNA. Jan Budař je český herec, držitel čtyř Českých lvů, hudebník a scénarista známý především díky svým rolím ve filmech Nuda v Brně, Vratné lahve nebo Václav. Kromě své herecké činnosti se ale věnuje také hudbě. V roce 2006 vydal s doprovodnou skupinou Eliščin band své první album Uletět orlovi, balancující na pomyslné hranici mezi folkem a šansonem, dotýkající se jazzu a rocku. V roce 2008 vydává své druhé album Proměna, které právě exklusivně podepisoval svým fanouškům v naší prodejně v proskleném arkýři ve 2. poschodí.

Autogramiáda Ivanky Deváté proběhla v Brně

Devátá18.2. 2009 od 15:00 se uskutečnila na Joštově ulici v Brně v knihkupectví KNIHY DOBROVSKÝ velice úspěšná autogramiáda, beseda a autorské čtení známé spisovatelky a herečky Ivanky Deváté. Ivanka Devátá je známá především jako herečka, která se po letech vrátila i na obrazovku a diváci ji mohou vídat v populárním televizním seriálu Velmi křehké vztahy. Svůj hlas propůjčila třeba slečně Marplové v anglickém seriálu, ale těžiště své práce přesunula do oblasti literární tvorby. Její úsměvné povídky a fejetony, plné životního nadhledu, nacházejí uplatnění v tisku i rozhlase.

Která opravená památka zvítězí?

Dům RuprechtovSoutěž o nejlépe opravenou památku Jihomoravského kraje v roce 2008 vrcholí – od 1. do 28. února můžete z níže uvedeného seznamu vybrat i vy svého favorita mezi památkami, opravenými v loňském roce. Hlasy prostřednictvím SMS zasílejte na číslo 900 77 03. Cena SMS je 3,- Kč, z jednoho čísla možno odeslat jen jeden hlas. SMS posílejte ve tvaru HLA_PAMATKY_X, kdy „X“ je číslo památky uvedené v tabulce.
Soutěžící památky je možné si prohlédnout na stránkách kraje www.kr-jihomoravsky.cz, v sekci Téma/Kultura a památky/Soutěž.

Kam na ples v Brně v roce 2008?

Plesy v BrněPlesy v Brně - 24. ledna
•    Horňácký ples, hotel Voroněž. Od 20:00. Hraje Ondřej Havelka a jeho Melody Makers.
•    Ples Grandhotelu Brno. Od 20:00. K poslechu hraje Láďa Kerndl se svým orchestrem a muzika Ponava.
•    Česko – Rakouský ples, Besední dům. Od 20:00.

Plesy v Brně - 31. ledna
•    14. ples Filharmonie Brno, Besední dům. Od 19:00. Ples zahájí Filharmonie Brno, dále hraje Jazz Archiv, Cimbal Classic a Salonní orchestr Brno
•    Floorbalový ples, sál MK Klubu na Vlhké 21. Od 19:00.

Soutěž o nejlépe opravenou památku

Dům RuprechtovV zájmu motivace vlastníků kulturních památek vyhlašuje Rada JMK 2. ročník soutěže „Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje v roce 2008“. Soutěž má motivovat širokou veřejnost, nejen vlastníky kulturních památek, k obnově kulturních památek v jejich okolí. Do soutěže byly navrženy památky (i dílčí části) opravené v roce 2008. Odborná komise poté vybere 15 nejlepších návrhů, které budou soutěžit o ceny. S umístěním na prvních třech místech jsou spojeny odměny ve výši 150, 100 a 50 tisíc korun.

Bolek v Brně zimu nepřežije

Bolek PolívkaPod mostem v brněnských Žabovřeskách projíždí denně tisíce lidí a je pro ně už samozřejmostí pohlédnout do tváře Bolka Polívky s jeho typicky červeným klaunským nosem. Kolem jeho portrétu se v betonové šedi ztrácejí ještě další tři „Polívci“. Obrázky, které už pěkných pár let odolávají všem nešvarům.

Plesová sezóna je v plném proudu!

Plesová sezóna 2009Kulturní domy, taneční sály a sokolovny praskají ve švech – právě totiž probíhá plesová sezóna, která určitě neskončí dříve než v dubnu. Ve velkých městech pořádají plesy zejména školy, města a podniky...

Strana 26 z 28

Inzerce

EVA JEDLIČKOVÁ

Eva_Jedlickova2-165Brněnská herečka: Semafor jsem musela odmítnout...

KNÍŽE V MIKULOVĚ

mikulov-zamekkb165Výstava k 300. výročí úmrtí Jana Adama I. Liechtensteina

DO DOLNÍHO RAKOUSKA

Klosterneuburg_165Tip na výlet za zajímavostmi Dolního Rakouska

VILA TUGENDHAT

tugendhat2-165Opravená slavná vila v Brně vás přenese do třicátých let

BARVY A VŮNĚ PODZIMU

Flora_podzim-165Flora Olomouc 2012 slibuje pestrost barev, vůní i chutí

>