Aktualizováno: Pondělí, 20. říjen 08:20

Umístění: Kultura Ostatni

Taneční přehlídka LET´S DANCE 2009 proběhla v Ivančicích

LET´S  DANCE 2009 V neděli 15. března odpoledne se sešlo 223 tanečníků a tanečnic z 26 souborů v ivančické sportovní hale. Sjeli se k nám z různých míst jižní Moravy jako například z Náměště nad Oslavou, Ždánic, Oslavan, Pravlova, Letonic, Sokolnic, Ježova  a také samozřejmě z Ivančic.
Nesoutěžní taneční přehlídka trvala téměř dvě hodiny. Členové souborů mažoretek, HIP HOPU, společenských tanců, roztleskávaček, aerobiku a country tanců představili svá vystoupení 260 divákům.

Autogramiáda Arnošta Lustiga proběhne v Brně

Arnošt LustigVe čtvrtek 2. 4. 2009 od 15:00 pořádá největší knihkupectví na jižní Moravě „Knihy Dobrovský“ v Brně na Joštově ulici autogramiádu a besedu spisovatele a držitele ceny Franze Kafky za rok 2008 Arnošta Lustiga. Od 16:00 proběhne ve 2. patře beseda se spisovatelem za účasti Společnosti Franze Kafky v Divadle Buranteatr. Moderuje a zpívá herečka Městského divadla Brno Jana Musilová.  
Autogramiáda proběhne k příležitosti nové knihy Arnošta Lustiga ,, ZASVĚCENÍ “.

MDŽ v knihkupectví Dobrovský

MDŽ8. března 2009 v knihkupectví KNIHY DOBROVSKÝ na Joštově ulici slaví Mezinárodní den žen. Po celý den se budou na místě rozdávat ženám rudé růže a na veškeré zboží bude speciální 20% sleva. 

Od 13:00 začíná velice bohatý a pestrý doprovodný program:

Jan Budař se podepisoval na Valentýna

Jan Budař14. 2. 2009 se uskutečnil na Joštově ulici v Brně v knihkupectví KNIHY DOBROVSKÝ,"VALENTÝNSKÝ MINI FESTIVAL".
Hlavní hvězdou festivalu byla nečekaná autogramiáda velmi proměnlivého umělce Jana Budaře u příležitosti nového alba PROMĚNA. Jan Budař je český herec, držitel čtyř Českých lvů, hudebník a scénarista známý především díky svým rolím ve filmech Nuda v Brně, Vratné lahve nebo Václav. Kromě své herecké činnosti se ale věnuje také hudbě. V roce 2006 vydal s doprovodnou skupinou Eliščin band své první album Uletět orlovi, balancující na pomyslné hranici mezi folkem a šansonem, dotýkající se jazzu a rocku. V roce 2008 vydává své druhé album Proměna, které právě exklusivně podepisoval svým fanouškům v naší prodejně v proskleném arkýři ve 2. poschodí.

Autogramiáda Ivanky Deváté proběhla v Brně

Devátá18.2. 2009 od 15:00 se uskutečnila na Joštově ulici v Brně v knihkupectví KNIHY DOBROVSKÝ velice úspěšná autogramiáda, beseda a autorské čtení známé spisovatelky a herečky Ivanky Deváté. Ivanka Devátá je známá především jako herečka, která se po letech vrátila i na obrazovku a diváci ji mohou vídat v populárním televizním seriálu Velmi křehké vztahy. Svůj hlas propůjčila třeba slečně Marplové v anglickém seriálu, ale těžiště své práce přesunula do oblasti literární tvorby. Její úsměvné povídky a fejetony, plné životního nadhledu, nacházejí uplatnění v tisku i rozhlase.

Která opravená památka zvítězí?

Dům RuprechtovSoutěž o nejlépe opravenou památku Jihomoravského kraje v roce 2008 vrcholí – od 1. do 28. února můžete z níže uvedeného seznamu vybrat i vy svého favorita mezi památkami, opravenými v loňském roce. Hlasy prostřednictvím SMS zasílejte na číslo 900 77 03. Cena SMS je 3,- Kč, z jednoho čísla možno odeslat jen jeden hlas. SMS posílejte ve tvaru HLA_PAMATKY_X, kdy „X“ je číslo památky uvedené v tabulce.
Soutěžící památky je možné si prohlédnout na stránkách kraje www.kr-jihomoravsky.cz, v sekci Téma/Kultura a památky/Soutěž.

Kam na ples v Brně v roce 2008?

Plesy v BrněPlesy v Brně - 24. ledna
•    Horňácký ples, hotel Voroněž. Od 20:00. Hraje Ondřej Havelka a jeho Melody Makers.
•    Ples Grandhotelu Brno. Od 20:00. K poslechu hraje Láďa Kerndl se svým orchestrem a muzika Ponava.
•    Česko – Rakouský ples, Besední dům. Od 20:00.

Plesy v Brně - 31. ledna
•    14. ples Filharmonie Brno, Besední dům. Od 19:00. Ples zahájí Filharmonie Brno, dále hraje Jazz Archiv, Cimbal Classic a Salonní orchestr Brno
•    Floorbalový ples, sál MK Klubu na Vlhké 21. Od 19:00.

Soutěž o nejlépe opravenou památku

Dům RuprechtovV zájmu motivace vlastníků kulturních památek vyhlašuje Rada JMK 2. ročník soutěže „Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje v roce 2008“. Soutěž má motivovat širokou veřejnost, nejen vlastníky kulturních památek, k obnově kulturních památek v jejich okolí. Do soutěže byly navrženy památky (i dílčí části) opravené v roce 2008. Odborná komise poté vybere 15 nejlepších návrhů, které budou soutěžit o ceny. S umístěním na prvních třech místech jsou spojeny odměny ve výši 150, 100 a 50 tisíc korun.

Strana 26 z 28

Inzerce HH

EVA JEDLIČKOVÁ

Eva_Jedlickova2-165Brněnská herečka: Semafor jsem musela odmítnout...

KNÍŽE V MIKULOVĚ

mikulov-zamekkb165Výstava k 300. výročí úmrtí Jana Adama I. Liechtensteina

DO DOLNÍHO RAKOUSKA

Klosterneuburg_165Tip na výlet za zajímavostmi Dolního Rakouska

VILA TUGENDHAT

tugendhat2-165Opravená slavná vila v Brně vás přenese do třicátých let

BARVY A VŮNĚ PODZIMU

Flora_podzim-165Flora Olomouc 2012 slibuje pestrost barev, vůní i chutí

>