Aktualizováno: Pátek, 23. leden 14:19

Umístění: Kultura Ostatni

Balóny poletí i v noci

Baloon JamNebe nad jižní Moravou bude patřit balónům – alespoň v posledních květnových dnech.
Od doby bratrů Montgolfierů totiž prodělaly značný vývoj a výsledkem může být i největší sraz horkovzdušných balónů v České republice – Balloon Jam 2009.

Autogramiáda Sáry Saudkové v Brně

Sára SaudkováDne 12. 5. 2009 od 15:00 proběhne v knihkupectví KNIHY DOBROVSKÝ na Joštově ulici v Brně Autogramiáda a vernisáž Sáry Saudkové. Od 16:00 proběhne též zahájení vernisáže fotografií umělkyně v kavárně "Na hradbách" ve druhém patře knihkupectví, za doprovodu francouzského šansoniéra a skladatele Joela Brose a akordeonistky Kláry Šmahelové. Česká fotografka, manažerka a dlouholetá přítelkyně fotografa Jana Saudka - Sára Saudková - fotografuje převážně akty. Po technické stránce se jedná hlavně o klasické, černobílé fotografie snímané na střední formát. Její tvorba je ovlivněna tvorbou Jana Saudka, u kterého - jak sama říká - se vyučila, neboť není lepší školy. Autogramiáda se uskuteční ke knize "SÁRA SAUDKOVÁ" z nakladatelství BB/art.

Vyškovská radnice slibuje zajímavý program

Vyškovská radnicePolovina května bude opět ve znamení Dnů s radnicí. Město Vyškov srdečně zve všechny zájemce na prohlídku radnice i na veselý den s Hanáky, který zakončí pokus o překonání rekordu.

Ceny vítězům krajského kola soutěže Zlatý erb

Zlatý erbSoutěž Zlatý erb, která hodnotila nejlepší webové stránky měst a obcí a nejlepší elektronické služby, již zná vítěze krajského kola. V kategorii webových stránek měst získal první místo Mikulov, druhou cenu si odnesly webové stránky Vyškova, na třetím místě skončily Bučovice.

Soutěž Vesnice roku 2009 vyhlášena

VesniceDo konce dubna se přijímají přihlášky do 15. ročníku soutěže Vesnice roku. Pozornost této zprávě by měli věnovat všichni občané kraje, žijící v obcích kde se něco děje. Vítězná obec krajského kola může získat zlatou stuhu. Modrá stuha bude udělena za společenský život, bílá za činnost mládeže, zelená za péči o zeleň a životní prostředí a oranžová stuha  za spolupráci obce a zemědělského subjektu.

Kupte si zámek za korunu!

Zámek MiroslavJste dostatečně romantičtí, abyste si pořídili zámek, hrad či tvrz? A chcete do peněženky sáhnout pouze pro jedinou korunu? Proč ne! Na jižní Moravě jsou k prodeji historické objekty, a to i za symbolickou částku.

Letovický zámek - nejlépe opravená památka Jihomoravského kraje

Letovický zámekZámek v Letovicích a kostely ve Višňovém a Bořeticích - takto vypadá vítězná trojice na pomyslném stupni vítězů soutěže „Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje v roce 2008“. Letovický zámek, monumentální soubor budov vzniklých na místě gotického hradu v 16. a 18. století a tyčící se na strmém kopci nad městem, si první místo zasloužil díky obnovám fasády, statickému zajištění hlavní budovy či rekonstrukcí jízdárny.

Mikulčice na seznam památek UNESCO?

MikulčiceSlovanské hradiště v Mikulčicích si dělá ambice na zařazení mezi světové kulturní památky. Společně se slovenskými Kopčany má vytvořit archeologický park nejvýznamnějšího centra Velkomoravské říše. Ten by si zasloužil nést nálepku UNESCO.

Strana 26 z 29

Inzerce

EVA JEDLIČKOVÁ

Eva_Jedlickova2-165Brněnská herečka: Semafor jsem musela odmítnout...

KNÍŽE V MIKULOVĚ

mikulov-zamekkb165Výstava k 300. výročí úmrtí Jana Adama I. Liechtensteina

DO DOLNÍHO RAKOUSKA

Klosterneuburg_165Tip na výlet za zajímavostmi Dolního Rakouska

VILA TUGENDHAT

tugendhat2-165Opravená slavná vila v Brně vás přenese do třicátých let

BARVY A VŮNĚ PODZIMU

Flora_podzim-165Flora Olomouc 2012 slibuje pestrost barev, vůní i chutí

>