Aktualizováno: Pátek, 19. prosinec 13:39

Umístění: Kultura Ostatni

Vyškovská radnice slibuje zajímavý program

Vyškovská radnicePolovina května bude opět ve znamení Dnů s radnicí. Město Vyškov srdečně zve všechny zájemce na prohlídku radnice i na veselý den s Hanáky, který zakončí pokus o překonání rekordu.

Ceny vítězům krajského kola soutěže Zlatý erb

Zlatý erbSoutěž Zlatý erb, která hodnotila nejlepší webové stránky měst a obcí a nejlepší elektronické služby, již zná vítěze krajského kola. V kategorii webových stránek měst získal první místo Mikulov, druhou cenu si odnesly webové stránky Vyškova, na třetím místě skončily Bučovice.

Soutěž Vesnice roku 2009 vyhlášena

VesniceDo konce dubna se přijímají přihlášky do 15. ročníku soutěže Vesnice roku. Pozornost této zprávě by měli věnovat všichni občané kraje, žijící v obcích kde se něco děje. Vítězná obec krajského kola může získat zlatou stuhu. Modrá stuha bude udělena za společenský život, bílá za činnost mládeže, zelená za péči o zeleň a životní prostředí a oranžová stuha  za spolupráci obce a zemědělského subjektu.

Kupte si zámek za korunu!

Zámek MiroslavJste dostatečně romantičtí, abyste si pořídili zámek, hrad či tvrz? A chcete do peněženky sáhnout pouze pro jedinou korunu? Proč ne! Na jižní Moravě jsou k prodeji historické objekty, a to i za symbolickou částku.

Letovický zámek - nejlépe opravená památka Jihomoravského kraje

Letovický zámekZámek v Letovicích a kostely ve Višňovém a Bořeticích - takto vypadá vítězná trojice na pomyslném stupni vítězů soutěže „Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje v roce 2008“. Letovický zámek, monumentální soubor budov vzniklých na místě gotického hradu v 16. a 18. století a tyčící se na strmém kopci nad městem, si první místo zasloužil díky obnovám fasády, statickému zajištění hlavní budovy či rekonstrukcí jízdárny.

Mikulčice na seznam památek UNESCO?

MikulčiceSlovanské hradiště v Mikulčicích si dělá ambice na zařazení mezi světové kulturní památky. Společně se slovenskými Kopčany má vytvořit archeologický park nejvýznamnějšího centra Velkomoravské říše. Ten by si zasloužil nést nálepku UNESCO.

Taneční přehlídka LET´S DANCE 2009 proběhla v Ivančicích

LET´S  DANCE 2009 V neděli 15. března odpoledne se sešlo 223 tanečníků a tanečnic z 26 souborů v ivančické sportovní hale. Sjeli se k nám z různých míst jižní Moravy jako například z Náměště nad Oslavou, Ždánic, Oslavan, Pravlova, Letonic, Sokolnic, Ježova  a také samozřejmě z Ivančic.
Nesoutěžní taneční přehlídka trvala téměř dvě hodiny. Členové souborů mažoretek, HIP HOPU, společenských tanců, roztleskávaček, aerobiku a country tanců představili svá vystoupení 260 divákům.

Autogramiáda Arnošta Lustiga proběhne v Brně

Arnošt LustigVe čtvrtek 2. 4. 2009 od 15:00 pořádá největší knihkupectví na jižní Moravě „Knihy Dobrovský“ v Brně na Joštově ulici autogramiádu a besedu spisovatele a držitele ceny Franze Kafky za rok 2008 Arnošta Lustiga. Od 16:00 proběhne ve 2. patře beseda se spisovatelem za účasti Společnosti Franze Kafky v Divadle Buranteatr. Moderuje a zpívá herečka Městského divadla Brno Jana Musilová.  
Autogramiáda proběhne k příležitosti nové knihy Arnošta Lustiga ,, ZASVĚCENÍ “.

Strana 26 z 29

Šalina - řádková inzerce

Pronájem dodávky v Brně a okolí? Víme, na koho se obrátit

půjčovna dodávekPlánujete stěhování? Potřebujete dodávku pro svoje podnikání? Hledáte nejlepší poměr kvalita/cena? Potom je tento článek určen právě vám. Firem nabízejících pronájem dodávek jsou desítky, a to se bavíme pouze o Brně a okolí. Některé firmy se na pronájmy užitkových vozů specializují, jiné to mají jako vedlejší produkt a také to podle toho vypadá. Pečovat o vozový park tohoto typu není jednoduchá záležitost, a majitel by měl dbát na pravidelnou údržbu i servis vozidel. Za napůl funkční dodávku přeci platit nechcete.

Více...

EVA JEDLIČKOVÁ

Eva_Jedlickova2-165Brněnská herečka: Semafor jsem musela odmítnout...

KNÍŽE V MIKULOVĚ

mikulov-zamekkb165Výstava k 300. výročí úmrtí Jana Adama I. Liechtensteina

DO DOLNÍHO RAKOUSKA

Klosterneuburg_165Tip na výlet za zajímavostmi Dolního Rakouska

VILA TUGENDHAT

tugendhat2-165Opravená slavná vila v Brně vás přenese do třicátých let

BARVY A VŮNĚ PODZIMU

Flora_podzim-165Flora Olomouc 2012 slibuje pestrost barev, vůní i chutí

>