Co hýbalo Brnem (2015)

Aktualizováno: Úterý, 09. únor 13:05

Umístění: Kultura Ostatni

V Brně budou soutěžit nejlepší české vizážistky

makeupBrno, 6. března 2010 (MEDIAFAX) - Nákupní a zábavní centrum Olympia Brno ožije v sobotu finálem soutěže pro vizážisty, kosmetičky a maskérky Olympia Brno Czech Make Up Master Class. Informovala o tom Naďa Machková.

Veletrhy Salima a Embax 2010 navštívilo přes 32 000 lidí

Salima2Brno, 5. března 2010 (MEDIAFAX) - V pátek na brněnském výstavišti končí komplex potravinářských veletrhů Salima, který se konal poprvé spolu s veletrhem obalů Embax. Podle předběžné zprávy organizátorů navštívilo výstaviště přes 32 000 lidí z 34 zemí.

Památkáři vystěhovali nábytek z vily Tugendhat

Brno, 11. února 2010 (MEDIAFAX) - Památkáři společně se speditéry začali ve čtvrtek z vily Tugendhat v Brně stěhovat veškerý nábytek a zařízení domu. Na dva roky je odvezli do speciálního depozitu na Špilberku, řekla  vedoucí muzejního pracoviště ve vile Iveta Černá.

Hlasujte o nejlépe opravenou památku!

HradCelkem 30 kulturních památek se letos účastní třetího ročníku soutěže Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje, kterou vyhlásila rada kraje 12. listopadu loňského roku. Hlasovat pro památku, nacházející se možná právě i ve vaší obci, prostřednictvím SMS zpráv můžete až do 28. února 2010.  Každé památce přitom bude možné přidělit z jednoho telefonu jeden hlas.

Archeopark v Mikulčicích dostane 2,8 milionu

slovaneMikulčice, 5. února 2010 (MEDIAFAX) - Jihomoravský kraj poskytne letos z rozpočtu 2,8 milionu korun na rozvoj archeoparku v Mikulčicích na Hodonínsku, největší archeologické památky Velkomoravské říše. Uvedla to náměstkyně hejtmana Anna Procházková (ODS) s tím, že peníze mají posloužit na zpracování projektů na rozvoj skanzenu.

V Brně začal veletrh Opta 2010

Brno, 5. února 2010 (MEDIAFAX) - Na brněnském výstavišti začal v pátek 16. mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie Opta; představí se na něm zhruba 200 firem z 26 zemí, které uvedou 240 světových značek. Brány výstaviště se uzavřou v neděli 7. února.

Maškarní bál už potřetí roztančí Brno

Brno, 29. ledna 2010 (MEDIAFAX) - Třetí ročník Maškarního bálu začne v sobotu ve 20 hodin v Divadle Reduta na Zelném trhu v Brně.  V pátek to řekla mluvčí Národního divadla Brno (NdB) Šárka Motalová s tím, že hlavním tématem bude narození W. A. Mozarta.

Brno udělilo čestné občanství Kunderovi a lékaři Navrátilovi

Brno, 26. ledna 2010 (MEDIAFAX) - Jedenáct vynikajících osobností vyznamenal v úterý večer brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD) výroční cenou města Brna za rok 2009. Ve Sněmovním sále Nové radnice zároveň udělil spisovateli Milanu Kunderovi a in memoriam i kardiochirurgovi Janu Navrátilovi čestná občanství města.

Strana 26 z 32

Salon vín ČR 2016
>