Aktualizováno: Úterý, 24. listopad 12:39

Umístění: Kultura Ostatni

Hlasujte o nejlépe opravenou památku!

HradCelkem 30 kulturních památek se letos účastní třetího ročníku soutěže Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje, kterou vyhlásila rada kraje 12. listopadu loňského roku. Hlasovat pro památku, nacházející se možná právě i ve vaší obci, prostřednictvím SMS zpráv můžete až do 28. února 2010.  Každé památce přitom bude možné přidělit z jednoho telefonu jeden hlas.

Archeopark v Mikulčicích dostane 2,8 milionu

slovaneMikulčice, 5. února 2010 (MEDIAFAX) - Jihomoravský kraj poskytne letos z rozpočtu 2,8 milionu korun na rozvoj archeoparku v Mikulčicích na Hodonínsku, největší archeologické památky Velkomoravské říše. Uvedla to náměstkyně hejtmana Anna Procházková (ODS) s tím, že peníze mají posloužit na zpracování projektů na rozvoj skanzenu.

V Brně začal veletrh Opta 2010

Brno, 5. února 2010 (MEDIAFAX) - Na brněnském výstavišti začal v pátek 16. mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie Opta; představí se na něm zhruba 200 firem z 26 zemí, které uvedou 240 světových značek. Brány výstaviště se uzavřou v neděli 7. února.

Maškarní bál už potřetí roztančí Brno

Brno, 29. ledna 2010 (MEDIAFAX) - Třetí ročník Maškarního bálu začne v sobotu ve 20 hodin v Divadle Reduta na Zelném trhu v Brně.  V pátek to řekla mluvčí Národního divadla Brno (NdB) Šárka Motalová s tím, že hlavním tématem bude narození W. A. Mozarta.

Brno udělilo čestné občanství Kunderovi a lékaři Navrátilovi

Brno, 26. ledna 2010 (MEDIAFAX) - Jedenáct vynikajících osobností vyznamenal v úterý večer brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD) výroční cenou města Brna za rok 2009. Ve Sněmovním sále Nové radnice zároveň udělil spisovateli Milanu Kunderovi a in memoriam i kardiochirurgovi Janu Navrátilovi čestná občanství města.

Brno spustilo rekonstrukci vily Tugendhat

Brno, 25. ledna 2010 (MEDIAFAX) - Slavnostním podpisem smlouvy o kompletních opravách vily Tugendhat odstartovala v pondělí dlouho odkládaná rekonstrukce největší brněnské architektonické památky moderního věku. Dokumenty podepsali primátor Brna Roman Onderka a generální ředitel firmy Unistav Brno Miroslav Friš.

Přednáška živočichové mokřadů Znojemska

ZabaZnojmo, 18. ledna - Ve čtvrtek 21. ledna se uskuteční druhá přednáška letošního přednáškového cyklu Jihomoravského muzea. Bude se zabývat výsledky projektu výzkumu mokřadů na Znojemsku, který v posledních třech letech finančně podpořilo Ministerstvo kultury České republiky. Přednášku doplněnou fotografickou dokumentací přednese RNDr. Antonín Reiter, zoolog jihomoravského muzea. Bude se tedy týkat především živočišné složky mokřadních společenstev.

Kam na ples v Ostravě v roce 2010?

foxtrotOstrava, 15. ledna 2009 - Nevíte kam vyrazit na ples v Ostravě? Máme pro vás nabídku plesů v Ostravě na celý leden i únor 2010! Záleží jen na Vás, zda je Vám bližší orientální styl nebo country, na seznamu plesů v Ostravě najdete i něco pro děti. Stačí si jen vybrat v programu uvedeném níže:

Strana 26 z 32

Inzerce
>