Aktualizováno: Pátek, 21. listopad 14:14

Umístění: Kultura Ostatni

Kupte si zámek za korunu!

Zámek MiroslavJste dostatečně romantičtí, abyste si pořídili zámek, hrad či tvrz? A chcete do peněženky sáhnout pouze pro jedinou korunu? Proč ne! Na jižní Moravě jsou k prodeji historické objekty, a to i za symbolickou částku.

Letovický zámek - nejlépe opravená památka Jihomoravského kraje

Letovický zámekZámek v Letovicích a kostely ve Višňovém a Bořeticích - takto vypadá vítězná trojice na pomyslném stupni vítězů soutěže „Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje v roce 2008“. Letovický zámek, monumentální soubor budov vzniklých na místě gotického hradu v 16. a 18. století a tyčící se na strmém kopci nad městem, si první místo zasloužil díky obnovám fasády, statickému zajištění hlavní budovy či rekonstrukcí jízdárny.

Mikulčice na seznam památek UNESCO?

MikulčiceSlovanské hradiště v Mikulčicích si dělá ambice na zařazení mezi světové kulturní památky. Společně se slovenskými Kopčany má vytvořit archeologický park nejvýznamnějšího centra Velkomoravské říše. Ten by si zasloužil nést nálepku UNESCO.

Taneční přehlídka LET´S DANCE 2009 proběhla v Ivančicích

LET´S  DANCE 2009 V neděli 15. března odpoledne se sešlo 223 tanečníků a tanečnic z 26 souborů v ivančické sportovní hale. Sjeli se k nám z různých míst jižní Moravy jako například z Náměště nad Oslavou, Ždánic, Oslavan, Pravlova, Letonic, Sokolnic, Ježova  a také samozřejmě z Ivančic.
Nesoutěžní taneční přehlídka trvala téměř dvě hodiny. Členové souborů mažoretek, HIP HOPU, společenských tanců, roztleskávaček, aerobiku a country tanců představili svá vystoupení 260 divákům.

Autogramiáda Arnošta Lustiga proběhne v Brně

Arnošt LustigVe čtvrtek 2. 4. 2009 od 15:00 pořádá největší knihkupectví na jižní Moravě „Knihy Dobrovský“ v Brně na Joštově ulici autogramiádu a besedu spisovatele a držitele ceny Franze Kafky za rok 2008 Arnošta Lustiga. Od 16:00 proběhne ve 2. patře beseda se spisovatelem za účasti Společnosti Franze Kafky v Divadle Buranteatr. Moderuje a zpívá herečka Městského divadla Brno Jana Musilová.  
Autogramiáda proběhne k příležitosti nové knihy Arnošta Lustiga ,, ZASVĚCENÍ “.

MDŽ v knihkupectví Dobrovský

MDŽ8. března 2009 v knihkupectví KNIHY DOBROVSKÝ na Joštově ulici slaví Mezinárodní den žen. Po celý den se budou na místě rozdávat ženám rudé růže a na veškeré zboží bude speciální 20% sleva. 

Od 13:00 začíná velice bohatý a pestrý doprovodný program:

Jan Budař se podepisoval na Valentýna

Jan Budař14. 2. 2009 se uskutečnil na Joštově ulici v Brně v knihkupectví KNIHY DOBROVSKÝ,"VALENTÝNSKÝ MINI FESTIVAL".
Hlavní hvězdou festivalu byla nečekaná autogramiáda velmi proměnlivého umělce Jana Budaře u příležitosti nového alba PROMĚNA. Jan Budař je český herec, držitel čtyř Českých lvů, hudebník a scénarista známý především díky svým rolím ve filmech Nuda v Brně, Vratné lahve nebo Václav. Kromě své herecké činnosti se ale věnuje také hudbě. V roce 2006 vydal s doprovodnou skupinou Eliščin band své první album Uletět orlovi, balancující na pomyslné hranici mezi folkem a šansonem, dotýkající se jazzu a rocku. V roce 2008 vydává své druhé album Proměna, které právě exklusivně podepisoval svým fanouškům v naší prodejně v proskleném arkýři ve 2. poschodí.

Autogramiáda Ivanky Deváté proběhla v Brně

Devátá18.2. 2009 od 15:00 se uskutečnila na Joštově ulici v Brně v knihkupectví KNIHY DOBROVSKÝ velice úspěšná autogramiáda, beseda a autorské čtení známé spisovatelky a herečky Ivanky Deváté. Ivanka Devátá je známá především jako herečka, která se po letech vrátila i na obrazovku a diváci ji mohou vídat v populárním televizním seriálu Velmi křehké vztahy. Svůj hlas propůjčila třeba slečně Marplové v anglickém seriálu, ale těžiště své práce přesunula do oblasti literární tvorby. Její úsměvné povídky a fejetony, plné životního nadhledu, nacházejí uplatnění v tisku i rozhlase.

Strana 26 z 28

Vino z blizka

EVA JEDLIČKOVÁ

Eva_Jedlickova2-165Brněnská herečka: Semafor jsem musela odmítnout...

KNÍŽE V MIKULOVĚ

mikulov-zamekkb165Výstava k 300. výročí úmrtí Jana Adama I. Liechtensteina

DO DOLNÍHO RAKOUSKA

Klosterneuburg_165Tip na výlet za zajímavostmi Dolního Rakouska

VILA TUGENDHAT

tugendhat2-165Opravená slavná vila v Brně vás přenese do třicátých let

BARVY A VŮNĚ PODZIMU

Flora_podzim-165Flora Olomouc 2012 slibuje pestrost barev, vůní i chutí

>