Aktualizováno: Pátek, 22. květen 12:12

Umístění: Kultura Ostatni

Kultura ve Veselí nad Moravou - prosinec 2009

KrajkyPředstavení a aktivity s nejen vánoční tematikou můžete navštívit v prosinci ve Veselí nad Moravou a naladit se tak příjemným způsobem na blížící se svátky.


Listopad-kam za kulturou v Mikulově

cimblNejen víno a cimbálová hudba, ale i blues, outdoorové filmy či divadlo – to všechno a nejen to na Vás čeká v listopadu v jednom z nejvýznamnějších vinařských center České republiky, v Mikulově.

Pivní pouť v pivovaru Černá hora – detailní program

Bila-LSeznámit se s výrobou piva, ochutnat pivní speciality i sledovat bohatý program - to vše mohou návštěvníci Pivovaru Černá hora na pivní slavnosti, která se uskuteční již tuto sobotu 26. září.

Konference Ochrana zvířat a welfare opět v Brně

veprVeterinární a farmaceutická univerzita Brno se stane dne 23.9. 2009 místem konání konference zaměřené na ochranu a welfare (přesněji podmínek slušného žití) zvířat. Pořadateli jsou Fakulta veterinární hygieny a ekologie spolu s Ministerstvem zemědělství a Státní veterinární správou ČR .

Dny evropského dědictví ve Vyškově

RytiriJako každý rok se mohou i letos druhý zářijový víkend (11.9. – 13.9.) návštěvníci Vyškova těšit na bohatý program a zpřístupněné památky. Je pro ně připraven historický jarmark, klání šermířů, hudební i taneční vystoupení. „Zlatým hřebem programu bude dílo Carla Orffa Carmina Burana,“ říká tisková mluvčí Městského úřadu Vyškov Dana Bednářová.

Noc kostelů měla premiéru

Noc kostelůBrněnský římskokatolický biskup Vojtěch Cikrle a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek společně zahájili 29. května v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně první ročník akce nazvané Noc kostelů. Hejtman Hašek mimo jiné ocenil, že se pořadatelé akce inspirovali u sousedů v Rakousku, což je symbolem, že v dnešní Evropě znamenají státní hranice spíše jen čáru na mapě.

Iberica 2009

IbericaŠestý ročník mezinárodního festivalu iberské kultury IBERICA začíná ve středu 19. srpna v Boskovicích a do soboty 22. 8. nabídne místním fanouškům v Praze, Brně, Ostravě, Bratislavě a Boskovicích celou řadu atraktivních koncertů a vášnivých tanečních kreací. Ústředním tématem letošního ročníku festivalu španělské kultury IBERICA je opět temperamentní flamenco a jeho žánrové přesahy. Festival Iberica se letos uskuteční již po šesté a stejně jako v minulých letech, i letos potěší od 19.do 22. srpna své zájemce bohatou nabídkou koncertů a tanečních a hudebních flamenkových workshopů. Festivalové koncerty se uskuteční  v Praze, Brně, Bratislavě, Ostravě a Boskovicích a opět představí to nejlepší ze současné španělské hudby.

Den žonglování v Brně

Lužánky-žongléři 2Dne 14. 6. 2009 bude opět po roce Lužánecká terasa v Brně patřit žonglérům a nejen jim – všechny návštěvníky čeká příjemné relaxační odpoledne a to i ty, kteří by s žonglováním rádi začali nebo se na něj jen rádi dívají. Bude oslavou Mezinárodního dne žonglování, který je letos stanoven na 20. 6. 2009 a jeho oslavy budou také probíhat v desítkách zemí po celém světě. Dne 14. 6. 2009 bude opět po roce Lužánecká terasa v Brně patřit žonglérům a nejen jim – všechny návštěvníky čeká příjemné relaxační odpoledne a to i ty, kteří by s žonglováním rádi začali nebo se na něj jen rádi dívají. Bude oslavou Mezinárodního dne žonglování, který je letos stanoven na 20. 6. 2009 a jeho oslavy budou také probíhat v desítkách zemí po celém světě.

Strana 26 z 30

Špilberk Food Festival 2015

EVA JEDLIČKOVÁ

Eva_Jedlickova2-165Brněnská herečka: Semafor jsem musela odmítnout...

KNÍŽE V MIKULOVĚ

mikulov-zamekkb165Výstava k 300. výročí úmrtí Jana Adama I. Liechtensteina

DO DOLNÍHO RAKOUSKA

Klosterneuburg_165Tip na výlet za zajímavostmi Dolního Rakouska

VILA TUGENDHAT

tugendhat2-165Opravená slavná vila v Brně vás přenese do třicátých let

BARVY A VŮNĚ PODZIMU

Flora_podzim-165Flora Olomouc 2012 slibuje pestrost barev, vůní i chutí

>