Aktualizováno: Pátek, 27. březen 14:29

Umístění: Kultura Ostatni

Konference Ochrana zvířat a welfare opět v Brně

veprVeterinární a farmaceutická univerzita Brno se stane dne 23.9. 2009 místem konání konference zaměřené na ochranu a welfare (přesněji podmínek slušného žití) zvířat. Pořadateli jsou Fakulta veterinární hygieny a ekologie spolu s Ministerstvem zemědělství a Státní veterinární správou ČR .

Dny evropského dědictví ve Vyškově

RytiriJako každý rok se mohou i letos druhý zářijový víkend (11.9. – 13.9.) návštěvníci Vyškova těšit na bohatý program a zpřístupněné památky. Je pro ně připraven historický jarmark, klání šermířů, hudební i taneční vystoupení. „Zlatým hřebem programu bude dílo Carla Orffa Carmina Burana,“ říká tisková mluvčí Městského úřadu Vyškov Dana Bednářová.

Noc kostelů měla premiéru

Noc kostelůBrněnský římskokatolický biskup Vojtěch Cikrle a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek společně zahájili 29. května v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně první ročník akce nazvané Noc kostelů. Hejtman Hašek mimo jiné ocenil, že se pořadatelé akce inspirovali u sousedů v Rakousku, což je symbolem, že v dnešní Evropě znamenají státní hranice spíše jen čáru na mapě.

Iberica 2009

IbericaŠestý ročník mezinárodního festivalu iberské kultury IBERICA začíná ve středu 19. srpna v Boskovicích a do soboty 22. 8. nabídne místním fanouškům v Praze, Brně, Ostravě, Bratislavě a Boskovicích celou řadu atraktivních koncertů a vášnivých tanečních kreací. Ústředním tématem letošního ročníku festivalu španělské kultury IBERICA je opět temperamentní flamenco a jeho žánrové přesahy. Festival Iberica se letos uskuteční již po šesté a stejně jako v minulých letech, i letos potěší od 19.do 22. srpna své zájemce bohatou nabídkou koncertů a tanečních a hudebních flamenkových workshopů. Festivalové koncerty se uskuteční  v Praze, Brně, Bratislavě, Ostravě a Boskovicích a opět představí to nejlepší ze současné španělské hudby.

Den žonglování v Brně

Lužánky-žongléři 2Dne 14. 6. 2009 bude opět po roce Lužánecká terasa v Brně patřit žonglérům a nejen jim – všechny návštěvníky čeká příjemné relaxační odpoledne a to i ty, kteří by s žonglováním rádi začali nebo se na něj jen rádi dívají. Bude oslavou Mezinárodního dne žonglování, který je letos stanoven na 20. 6. 2009 a jeho oslavy budou také probíhat v desítkách zemí po celém světě. Dne 14. 6. 2009 bude opět po roce Lužánecká terasa v Brně patřit žonglérům a nejen jim – všechny návštěvníky čeká příjemné relaxační odpoledne a to i ty, kteří by s žonglováním rádi začali nebo se na něj jen rádi dívají. Bude oslavou Mezinárodního dne žonglování, který je letos stanoven na 20. 6. 2009 a jeho oslavy budou také probíhat v desítkách zemí po celém světě.

Miss Roma 2009 zná vítězky

Miss Roma 2009Devátý ročník volby královny krásy Miss Roma 2009 již zná vítězku –18. dubna v Hodoníně se jí stala Aneta Kančiová z Chomutova. Vítězku soutěže dekoroval v rámci slavnostního finále hejtman Mgr. Michal Hašek, který převzal nad celou akcí záštitu.

Balóny poletí i v noci

Baloon JamNebe nad jižní Moravou bude patřit balónům – alespoň v posledních květnových dnech.
Od doby bratrů Montgolfierů totiž prodělaly značný vývoj a výsledkem může být i největší sraz horkovzdušných balónů v České republice – Balloon Jam 2009.

Autogramiáda Sáry Saudkové v Brně

Sára SaudkováDne 12. 5. 2009 od 15:00 proběhne v knihkupectví KNIHY DOBROVSKÝ na Joštově ulici v Brně Autogramiáda a vernisáž Sáry Saudkové. Od 16:00 proběhne též zahájení vernisáže fotografií umělkyně v kavárně "Na hradbách" ve druhém patře knihkupectví, za doprovodu francouzského šansoniéra a skladatele Joela Brose a akordeonistky Kláry Šmahelové. Česká fotografka, manažerka a dlouholetá přítelkyně fotografa Jana Saudka - Sára Saudková - fotografuje převážně akty. Po technické stránce se jedná hlavně o klasické, černobílé fotografie snímané na střední formát. Její tvorba je ovlivněna tvorbou Jana Saudka, u kterého - jak sama říká - se vyučila, neboť není lepší školy. Autogramiáda se uskuteční ke knize "SÁRA SAUDKOVÁ" z nakladatelství BB/art.

Strana 26 z 30

Kulturní tip

EVA JEDLIČKOVÁ

Eva_Jedlickova2-165Brněnská herečka: Semafor jsem musela odmítnout...

KNÍŽE V MIKULOVĚ

mikulov-zamekkb165Výstava k 300. výročí úmrtí Jana Adama I. Liechtensteina

DO DOLNÍHO RAKOUSKA

Klosterneuburg_165Tip na výlet za zajímavostmi Dolního Rakouska

VILA TUGENDHAT

tugendhat2-165Opravená slavná vila v Brně vás přenese do třicátých let

BARVY A VŮNĚ PODZIMU

Flora_podzim-165Flora Olomouc 2012 slibuje pestrost barev, vůní i chutí

>