Mor. Krumlov - Význačná díla ze sbírky Mládkových

Aktualizováno: Úterý, 30. červen 14:25

Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet

Veletrhy PRODÍTĚ a RYBAŘENÍ začaly

Veletrhy PRODÍTĚ a RYBAŘENÍ začaly

dite veletrh prodite 2015Brno, 6. března 2015 - Brněnské výstaviště nyní patří dětem a jejich rodičům. Od 5. do 8. 3. zde probíhá další ročník Mezinárodního veletrhu potřeb pro děti a maminky PRODÍTĚ a souběžně s ním i veletrh RYBAŘENÍ. Součástí nabídky předních dodavatelů dětského zboží bude nejenom běžný sortiment, ale i zboží, které ještě nedorazilo na prodejní pulty. Nejenom pro děti je pak připraven bohatý doprovodný program.

Mikulov v sobotu ožije fašankovým veselím

hody mokra horakov krystof turekMikulov, 20. února 2015 - Mikulov ožije v sobotu 21. února masopustním rejem. Tradiční fašankové slavnosti začnou v 9.00 hodin na Náměstí před radnicí. Letos se jedná již 25. ročník akce pořádané Národopisným spolkem Pálava.

V Jiříkovicích doplnili naučnou stezku příběhy z dubového masivu

jirikovice naucna stezka nadace cezJiříkovice, 5. prosince 2014 - Naučná stezka Jiříkovice - Loučky, která se nachází se v jihomoravském mikroregionu Mohyla míru, byla doplněna patnácti duchovně vzdělávacími příběhy, umělecky ztvárněnými v dubovém masivu. Na řezbářské výjevy, které nově rekreační zónu lemují, přispěla Nadace ČEZ částkou 114 820 Kč.

Ke Slavkovu míří Napoleon, bitva Tří císařů již v sobotu!

bitva u slavkova krystof turekSlavkov u Brna, 28. listopadu 2014 - Znovuotevřená Napoleonská expozice. Měšťané a vojáci v dobových kostýmech, historický jarmark. Lidová veselice s rakouským císařem a ruským carem na nádvoří zámku při svitu loučí a svíček. Boj o radnici. Slavnostní světelná show a ohňostroj s příběhem vysvětlujícím souvislosti slavkovské bitvy. Kostýmované prohlídky zámku. Nejen těmito akcemi bude žít město Slavkov u Brna od pátku 28. do soboty 29. listopadu. Připomene si tak 209. výročí bitvy Tří císařů.

Vydejte se Brnem po stopách císaře Napoleona

napoleon bitva u slavkovaBrno, 20. listopadu 2014 - U příležitosti 209. výročí bitvy Tří císařů u Slavkova u Brna připravilo Turistické informační centrum města Brna na sobotu 22. listopadu komentovanou dvouhodinovou procházku vedenou průvodkyní Janou Amadou s názvem „Brno za pobytu francouzských vojsk aneb po stopách císaře Napoleona.“

Na Hádech nad Brnem vznikla nová naučná stezka

naucna stezka hady brnoBrno, 14. listopadu 2014 - Na Hádech nad Brnem vznikla nová naučná stezka. Nový dvoukilometrový okruh naučné stezky s osmi zastaveními provede návštěvníky kulisou bývalých vápencových lomů a jejich nejbližším okolím. Představí jižní svah kopce Hády jako přírodní perlu oplývající vysokým počtem chráněných druhů rostlin i živočichů a jako místo se zajímavým příběhem.

Na Halloween s tajemnými postavami zamiřte do brněnské zoo

haloweenBrno, 31. října 2014 - Sobota 1. listopadu bude v zoologické zahradě zábavná i trochu strašidelná, protože bude ve znamení dýní a halloweenských masek. Zahrada bude otevřena za normální vstupné až do 18 hodin a program nabídne soutěž o nejkrásnější dýni, dýňové dobroty i ohňovou show.

Otevřená zahrada chystá Dýňovou slavnost, přijít může každý

dynova slavnost otevrena zahrada brnoBrno, 8. října 2014 – V neděli 12. října od 11 hodin se v Otevřené zahradě Nadace Partnerství uskuteční velká podzimní akce nesoucí název Dýňová slavnost. Jedná se o druhý ročník a i letos zahradu zaplaví dýně všech tvarů a velikostí, budou se vyřezávat, budou se jíst, budou se z nich vyrábět dekorace. A nejen to!

Strana 2 z 37

Inzerce
>