Aktualizováno: Pátek, 22. květen 12:12

Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet

Ke Slavkovu míří Napoleon, bitva Tří císařů již v sobotu!

bitva u slavkova krystof turekSlavkov u Brna, 28. listopadu 2014 - Znovuotevřená Napoleonská expozice. Měšťané a vojáci v dobových kostýmech, historický jarmark. Lidová veselice s rakouským císařem a ruským carem na nádvoří zámku při svitu loučí a svíček. Boj o radnici. Slavnostní světelná show a ohňostroj s příběhem vysvětlujícím souvislosti slavkovské bitvy. Kostýmované prohlídky zámku. Nejen těmito akcemi bude žít město Slavkov u Brna od pátku 28. do soboty 29. listopadu. Připomene si tak 209. výročí bitvy Tří císařů.

Vydejte se Brnem po stopách císaře Napoleona

napoleon bitva u slavkovaBrno, 20. listopadu 2014 - U příležitosti 209. výročí bitvy Tří císařů u Slavkova u Brna připravilo Turistické informační centrum města Brna na sobotu 22. listopadu komentovanou dvouhodinovou procházku vedenou průvodkyní Janou Amadou s názvem „Brno za pobytu francouzských vojsk aneb po stopách císaře Napoleona.“

Na Hádech nad Brnem vznikla nová naučná stezka

naucna stezka hady brnoBrno, 14. listopadu 2014 - Na Hádech nad Brnem vznikla nová naučná stezka. Nový dvoukilometrový okruh naučné stezky s osmi zastaveními provede návštěvníky kulisou bývalých vápencových lomů a jejich nejbližším okolím. Představí jižní svah kopce Hády jako přírodní perlu oplývající vysokým počtem chráněných druhů rostlin i živočichů a jako místo se zajímavým příběhem.

Na Halloween s tajemnými postavami zamiřte do brněnské zoo

haloweenBrno, 31. října 2014 - Sobota 1. listopadu bude v zoologické zahradě zábavná i trochu strašidelná, protože bude ve znamení dýní a halloweenských masek. Zahrada bude otevřena za normální vstupné až do 18 hodin a program nabídne soutěž o nejkrásnější dýni, dýňové dobroty i ohňovou show.

Otevřená zahrada chystá Dýňovou slavnost, přijít může každý

dynova slavnost otevrena zahrada brnoBrno, 8. října 2014 – V neděli 12. října od 11 hodin se v Otevřené zahradě Nadace Partnerství uskuteční velká podzimní akce nesoucí název Dýňová slavnost. Jedná se o druhý ročník a i letos zahradu zaplaví dýně všech tvarů a velikostí, budou se vyřezávat, budou se jíst, budou se z nich vyrábět dekorace. A nejen to!

Dny židovské kultury v Mikulově ve znamení kulturních i gastronomických specialit

zidovsky svicenMikulov, 25. září 2014 - Dějiny hebrejského obyvatelstva v Mikulově, jejich osudy i rozmanitost kultury a gastronomie si připomene již sedmý ročník festivalu Dny židovské kultury. Ten se na různých místech v Mikulově uskuteční ve dnech 26. až 29. září. Návštěvníci se mohou těšit na divadlo, výstavy, besedy, ochutnávku židovských pokrmů, na taneční vystoupení či prohlídku židovských památek.

Za burčákem do Znojma na legendární Tour de burčák

cykliste-silnicni-250Znojmo, 19. září 2014 – Třetí ročník seriálu cykloturistických akcí s názvem Krajem vína 2014, který koordinuje Nadace Partnerství, pomalu vstupuje do závěrečné fáze. Od zahájení sezóny proběhlo v rámci seriálu více než deset akcí a tři jsou ještě před námi: v říjnu seriál zakončí Uzavírání Lichtenštejnských stezek a Na kole Vinohrady Uherskohradišťska, ještě předtím se ale cyklisté mohou těšit na legendární Tour de burčák, který proběhne už v sobotu na Znojemsku.

Burčáková a dýňová slavnost jen kousek za hranicemi

dynova slavnostBrno, 12. září 2014 – Region Land um Laa, který se nachází v dolnorakouském Weinviertelu u česko-rakouských hranic, připravil i pro české hosty na následující dva víkendy dvě zajímavé slavnosti, které se vyplatí navštívit ať už s rodinou a dětmi nebo s přáteli. Tradiční „Burčáková a dýňová slavnost“ se koná v konopné vesničce Hanfthal již tento víkend 13. –14. září 2014 a slavnost „Víno – Umění – Kultura“ ve Falkensteinu příští víkend 19. –21. září 2014.

Strana 2 z 36

Inzerce

ZÁCHRANA KAPLIČEK

Kaplicky-165Pomozte zachránit vzácnou křížovou cestu v Mikulově

NAVŠTIVTE STROMY!

strom_roku-lide-165Tip na výlet: za finalisty ankety Strom roku 2012

DRUŽINOVÁ ŠKOLKA

skolka_165Kunštát má unikátní školku bez profesionálních učitelek

ZA VÍNEM DO VALTIC

valtice-vino-montaz2-2-165Tipy na výlet (nejen) pro milovníky dobrého vína

PODYJÍ RÁJEM MOTÝLŮ

babocka_koprivova_m165Náš nejmenší národní park obývá přes 2200 druhů motýlů

>