Aktualizováno: Pondělí, 16. květen 15:01

Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet

210. výročí bitvy u Slavkova již tuto sobotu

bitva u slavkova napoleon foto krystof turekBrno, 1. prosince 2015 - V sobotu 5. prosince se na slavkovském bojišti uskuteční hlavní vzpomínková akce věnovaná 210. výročí Bitvy tří císařů. Hlavními body programu budou sobotní bitevní ukázka - rekonstrukce bitvy pod kopcem Santon (14:00), která proběhne za účasti až 2000 vojáků v dobových uniformách, stovky koní a 20 děl. O nedělním poledni bude následovat pietní akt na Mohyle míru, místě nejtěžších bojů bitvy.

Slavkovský zámek bude mít otevřeno do půlky prosince

slavkov u brna zamekSlavkov, 3. listopadu 2015 - Ještě měsíc a půl můžou turisté navštívit jeden z největších barokních zámků na jižní Moravě. Zámek Slavkov – Austelitz sezónu nekončí. Otevřeno má až do 13. prosince. Kromě klasických prohlídek historických sálů nabízí do konce sezony ještě několik lákadel.

Mikulov čekají týdenní slavnosti svatomartinského a husích specialit

svatomartinska husa pecena pekacMikulov, 2. listopadu 2015 - Mikulov přivítá nová vína Svatomartinskými slavnostmi. Dny husích specialit, mladých a Svatomartinských vín, jarmarku, divadla, zpřístupněných památek si budeme moci vychutnat od 6. do 15. listopadu.

Vydejte se dětmi na hrůzostrašnou prohlídku slavkovského zámku

carodejnice zamek slavkovSlavkov u Brna, 27. října 2015 - Prokažte odvahu a přijďte v pátek 30. října na Zámek Slavkov – Austerlitz. V časech 16:00, 17:00 a 18:00 vás Morticie Addamsová provede svým sídlem s bohatou historií plnou bolesti a utrpení. Mimo to se také seznámíte s dalšími zrůdnými obyvateli panství a možná budete i pozváni na upíří svatbu!

V Mikulově se uskuteční tradiční Pálavský gulášfest

gulasMikulov, 19. října 2015 - Již poosmé se bude v Mikulově v areálu hotelu Zámeček konat vyhlášený Pálavský gulášfest. V sobotu 24. října se však nebudou koštovat jen guláše, ale také Moravské božolé a na řadu přijdou i soutěže.

Na náměstí Svobody se uskuteční Svátek seniorů

seniori namesti svobodyBrno, 2. října 2015 - Na první říjnový den připadá Mezinárodní svátek seniorů. V neděli 4. října se senioři v Brně mohou od 14 do 17 hodin těšit na zajímavý odpolední program, který se právě k tomuto dni uskuteční na náměstí Svobody.

Slavskovských dní smíření se zúčastní i kardinál Vlk

zamek slavkov austerlitzSlavkov, 29. září 2015 - Zámek Slavkov–Austerlitz bude ve dnech 2.–3. října místem konání již dvacátého ročníku Slavkovských dní smíření, pořádaných Slavkovskou iniciativou smíření a dalšími subjekty. Tématem letošního setkání je Evropa – místo pro lidi dobré vůle. Jubilejní ročník má rozšířený program a ještě více než předchozí ročníky zapojuje veřejnost.

Dny židovské kultury v Mikulově nabídnou bohatý program

dny zidovske kultury mikulovMikulov, 22. září 2015 - Již poosmé se budou v Mikulově konat Dny židovské kultury. Tentokrát si dějiny hebrejského obyvatelstva ve městě pod Pálavou, jejich osudy i rozmanitost kultury a gastronomie připomeneme ve dnech 25.–27. září.

Strana 2 z 40

Inzerce
>