Co hýbalo Brnem (2015)

Aktualizováno: Úterý, 09. únor 13:05

Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet

V Mikulově se uskuteční tradiční Pálavský gulášfest

gulasMikulov, 19. října 2015 - Již poosmé se bude v Mikulově v areálu hotelu Zámeček konat vyhlášený Pálavský gulášfest. V sobotu 24. října se však nebudou koštovat jen guláše, ale také Moravské božolé a na řadu přijdou i soutěže.

Na náměstí Svobody se uskuteční Svátek seniorů

seniori namesti svobodyBrno, 2. října 2015 - Na první říjnový den připadá Mezinárodní svátek seniorů. V neděli 4. října se senioři v Brně mohou od 14 do 17 hodin těšit na zajímavý odpolední program, který se právě k tomuto dni uskuteční na náměstí Svobody.

Slavskovských dní smíření se zúčastní i kardinál Vlk

zamek slavkov austerlitzSlavkov, 29. září 2015 - Zámek Slavkov–Austerlitz bude ve dnech 2.–3. října místem konání již dvacátého ročníku Slavkovských dní smíření, pořádaných Slavkovskou iniciativou smíření a dalšími subjekty. Tématem letošního setkání je Evropa – místo pro lidi dobré vůle. Jubilejní ročník má rozšířený program a ještě více než předchozí ročníky zapojuje veřejnost.

Dny židovské kultury v Mikulově nabídnou bohatý program

dny zidovske kultury mikulovMikulov, 22. září 2015 - Již poosmé se budou v Mikulově konat Dny židovské kultury. Tentokrát si dějiny hebrejského obyvatelstva ve městě pod Pálavou, jejich osudy i rozmanitost kultury a gastronomie připomeneme ve dnech 25.–27. září.

Pivní festival Brno představí speciality dvacítky pivovarů

pivni festival brnoBrno, 8. září 2015 - Milovníci piva se v září mohou těšit na dlouho očekávaný čtyřdenní pivní festival v Brně, který se koná 10. až 13. září. Na jednom místě se sejde více než 20 pivovarů. Návštěvníci budou mít možnost ochutnat různé značky piva od větších výrobců až po rodinné pivovárky.

Vydejte se parním vlakem do pěchotního srubu v Šatově

parni vlak tmb slechticnaBrno, 1. září 2015 - Na sobotu 5. září připravilo Technické muzeum v Brně na svých památkách na Znojemsku bohatý program. V Areálu československého opevnění v Šatově jsou ve spolupráci s dalšími partnery připraveny aktivity v okolí pěchotního srubu MJ – S 3 Zahrada. České dráhy vypraví v tento den z Brna do Šatova historický vlak s parní lokomotivou.

Pivovary se na Špilberku utkají v soutěži o nejlepší brněnské pivo

pivo pivovar vystava zit pivo spilberkBrno, 25. srpna 2015 - Osm pivovarů z Brna, dva dny, jeden hrad a litry piva. Tak bude vypadat Víkend s brněnskými pivovary, doprovodná akce letošní hlavní výstavy Muzea města Brna Žít pivo. Patřit jí bude poslední prázdninový víkend 29. a 30. srpna.

Napoleonští vojáci obsadí v sobotu slavkovský zámek

napoleonske dny slavkov u brna 2015 krystof turekSlavkov, 11. srpna 2015 - Vojáci v dobových kostýmech, salvy z pušek i děl, nefalšovaná bitva či ohňostroj. Nejen toto čeká v sobotu 15. srpna na návštěvníky slavkovského zámku, kde se u příležitosti 246. výročí narození Napoleona Bonaparta uskuteční akce s názvem Napoleonské hry.

Strana 2 z 39

Salon vín ČR 2016
>