Hrady.cz

Aktualizováno: Pátek, 22. červenec 17:44

Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet

Putování po vinařských stezkách kyjovským Slováckem

putovani kyjovsko350Kyjov, 3. června 2016 - V sobotu 11. června proběhne další výlet ze seriálu Krajem vína 2016. Tentokrát se milovníci dobrého vína i nadšení sportovci sejdou v Kyjově, kde proběhne start putování. Registrace bude probíhat přímo v Informačním centru města Kyjova na Svatoborské ul., pro cyklisty i pěší budou nachystané celkem tři trasy s několika zastávkami s ochutnávkou vín nebo místních specialit. Cíl putování bude na náměstí v Kyjově, kde se konají Otevřené sklepy Kyjovska. Výběr tras i zajímavostí na trase nabízí celodenní vyžití pro pohodáře, zdatné cyklisty i rodiny s dětmi.

Dny Slavkova tentokrát ve stylu středověku

dny slavkova 1622Slavkov u Brna, 2. června 2016 - Již dnes startuje jedna z největších turistických akcí ve Slavkově u Brna, Dny Slavkova, tentokrát ve stylu středověku. Slavkov si totiž letos připomíná 600 let od udělení nejstaršího městského znaku. Oslava tedy bude velkolepá – dobový jarmark, historický program, koncerty, divadlo, gastronomie, dětský program…. Do toho ještě tradiční hody a nová sportovní tradice přeplavání La Manche na místním koupališti. V sobotu bude z Brna vypravený speciální parní vlak… přijede také premiér Bohuslav Sobotka a další členové vlády.

Slavnosti města Mikulova nabídnou bohatý víkendový program

palavske vinobrani slavnosti mesta mikulovaMikulov, 16. května 2016 - Od pátku 20. května rozkvete Mikulov městskými oslavami, které nabízí pestrý program pro všechny věkové generace. Zahrnuje oblíbenou Muzejní noc, dobový jarmark či Mikulovské vinné trhy. Samozřejmě nechybí ani program pro děti a koncerty v amfiteátru.

Domanínská lípa bude bojovat o titul Strom roku 2016

Strom roku 1619Brno, 14. května 2016 – Odborná porota vybrala lípu z Domanína na Hodonínsku mezi dvanáct finálových stromů, které se budou v následujících několika měsících ucházet o vítězství v celostátní anketě Strom roku 2016. Finálové hlasování, které začne 15. června, bude zpoplatněné a jeho výtěžek navrhovatelé využijí k odbornému ošetření lípy. Nově bude možné hlasovat pro strom také prostřednictvím sběru starých mobilů do kontejneru kolektivního systému ASEKOL. Oblíbenou anketu letos již po patnácté pořádá Nadace Partnerství. Podrobnosti o anketě jsou dostupné na www.stromroku.cz.

Objevte jižní Moravu díky historickým motorákům i cyklovlakům

statni zamek lednice foto krystof turek 350Brno, 9. května 2016 - I letos vyjíždí tradiční historický motorový vůz Hurvínek z Břeclavi do Lednice. Nostalgickým vlakem se může každý vydat o víkendech a svátcích za krásami Lednicko-valtického areálu, a to až do 28. září. Poslední víkendy v měsíci Hurvínka nahradí v rámci „Lednického parního léta“ parní lokomotiva „Skaličák“ s historickými vozy „rybáky“.

Na zábavný dětský den ve Slavkově přijede i Roman Šebrle

roman sebrle detsky den ve slavkoveBrno, 9. května 2016 - V neděli 15. května od 11 hodin se na golfovém hřišti ve Slavkově u Brna uskuteční Dětský golfový den s Brother, na který organizátoři zvou širokou veřejnost. Pro děti je připraven skákací hrad s balónkovým klaunem, pro starší biatlonová střelnice a soutěže o ceny, pro dospělé testovací jízdy s nejnovějšími modely BMW od společnosti Renocar.

Den Země v Mikulově bude plný soutěží a s prohlídkou jeskyní

den zeme mikulov 2016Mikulov, 12. dubna 2016 - Letošní tradiční oslavy DNE ZEMĚ v Mikulově se budou konat v sobotu 16. dubna opět v přírodní rezervaci Na Turoldu. Hlavním organizátorem oslav je již potřetí Správa Jeskyně Na Turoldu. Její vedoucí Jiří Kolařík se svými kolegy a dalšími občanskými sdruženími připravuje pestrý program akce. Hliník ani baterie se ani v letošním roce už vybírat nebudou.

Velikonoční Mikulov přináší oslavu tradic a řemesel

svaty kopecek mikulovMikulov, 21. března 2016 - O Velikonocích Mikulov připravil bohatý kulturní program pro celou rodinu. Otevírá také novou turistickou sezonu zpřístupněním památek. Návštěvníky čeká divadlo, velikonoční jarmark, ochutnávky vín i koncerty různých hudebních žánrů.

Strana 2 z 41

Inzerce
>