Aktualizováno: Pátek, 20. březen 14:01

Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet

Dny židovské kultury v Mikulově ve znamení kulturních i gastronomických specialit

zidovsky svicenMikulov, 25. září 2014 - Dějiny hebrejského obyvatelstva v Mikulově, jejich osudy i rozmanitost kultury a gastronomie si připomene již sedmý ročník festivalu Dny židovské kultury. Ten se na různých místech v Mikulově uskuteční ve dnech 26. až 29. září. Návštěvníci se mohou těšit na divadlo, výstavy, besedy, ochutnávku židovských pokrmů, na taneční vystoupení či prohlídku židovských památek.

Za burčákem do Znojma na legendární Tour de burčák

cykliste-silnicni-250Znojmo, 19. září 2014 – Třetí ročník seriálu cykloturistických akcí s názvem Krajem vína 2014, který koordinuje Nadace Partnerství, pomalu vstupuje do závěrečné fáze. Od zahájení sezóny proběhlo v rámci seriálu více než deset akcí a tři jsou ještě před námi: v říjnu seriál zakončí Uzavírání Lichtenštejnských stezek a Na kole Vinohrady Uherskohradišťska, ještě předtím se ale cyklisté mohou těšit na legendární Tour de burčák, který proběhne už v sobotu na Znojemsku.

Burčáková a dýňová slavnost jen kousek za hranicemi

dynova slavnostBrno, 12. září 2014 – Region Land um Laa, který se nachází v dolnorakouském Weinviertelu u česko-rakouských hranic, připravil i pro české hosty na následující dva víkendy dvě zajímavé slavnosti, které se vyplatí navštívit ať už s rodinou a dětmi nebo s přáteli. Tradiční „Burčáková a dýňová slavnost“ se koná v konopné vesničce Hanfthal již tento víkend 13. –14. září 2014 a slavnost „Víno – Umění – Kultura“ ve Falkensteinu příští víkend 19. –21. září 2014.

Na jubilejní ročník slavností chleba vyrazte do Slupi

Slavnosti chleba slup tmbBrno, 4. září 2014 - V sobotu 6. září se v areálu Vodního mlýna ve Slupi koná jubilejní desátý roční Slavností chleba. Návštěvníci se mohou těšit na čerstvý pečený chleba z polní pekárny, výstavu zemědělské techniky, řemeslný jarmark a v neposlední řadě celodenní program v podobě přehlídky folklórních souborů.

Noční hororová akce v zábavním parku Permonium

lebka horor permonium oslavanyOslavany, 22. srpna 2014 - Permonium - zábavní park s příběhem nejen pro děti v Oslavanech u Brna pořádá pro všechny své příznivce i nové návštěvníky Top akci sezóny STRACH V PERMONIU. Stále více oblíbená noční interaktivní hra Magic Permon se  tentokrát odehrává za přítomnosti oživlých  přízraků z hororových filmů, s nimiž budou návštěvníci bojovat o získání indicie. Akce  se koná v sobotu 23. srpna od 21:00 – 02:00 hodin za každého počasí.

Víkendové Cibulové slavnosti v Laa slibují lákavý program pro celou rodinu

cibulove slavnosti laa an der thaya 2014Brno/Laa an der Thaya, 15. srpna 2014 – Vydejte se s rodinou a dětmi či přáteli tento víkend od pátku 15. do neděle 17. srpna jen kousek za hranice k našim rakouským sousedům a vychutnejte si atraktivní kombinaci tradičních Cibulových slavností s relaxací ve vyhlášených termálních lázních Therme Laa. Vyhlášené lázeňské město se nachází v dolnorakouském Weinviertelu na česko-rakouských hranicích jen 50 minut jízdy z Brna (dostupné i přímou autobusovou linkou č. 104).

Za gurmánskými zážitky pod širým nebem zamiřte o víkendu do Mikulova

steak mikulov gourmet festivalMikulov, 18. července 2014 - Mikulovský Festival národů Podyjí je jedinečným setkáním a obrovskou kuchyní pod širým nebem, kde lze na jednom místě pouze jedenkrát v roce ochutnat speciality z téměř celé Evropy. Bohatý program a dvě desítky kuchyní provoní mikulovské Náměstí o víkendu 18.–20. července.

Mikulovské léto bude plné zábavy a uměleckých zážitků

Mikulov-kostel svVaclava KB250Mikulov, 4. července 2014 - Léto v Mikulově bude opravdu pestré a nabízí řadu kulturních, společenských a gastronomických akcí.  Vyberou si zájemci o mezinárodní kuchyni, znalci piva a vína, ale i ti, které přivede zájem o kvalitní hudbu, folklor či divadlo.

Strana 2 z 36

Kulturní tip

ZÁCHRANA KAPLIČEK

Kaplicky-165Pomozte zachránit vzácnou křížovou cestu v Mikulově

NAVŠTIVTE STROMY!

strom_roku-lide-165Tip na výlet: za finalisty ankety Strom roku 2012

DRUŽINOVÁ ŠKOLKA

skolka_165Kunštát má unikátní školku bez profesionálních učitelek

ZA VÍNEM DO VALTIC

valtice-vino-montaz2-2-165Tipy na výlet (nejen) pro milovníky dobrého vína

PODYJÍ RÁJEM MOTÝLŮ

babocka_koprivova_m165Náš nejmenší národní park obývá přes 2200 druhů motýlů

>