Aktualizováno: Pátek, 18. duben 11:00

Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet

Lední medvíďata v brněnské zoo oslaví v neděli první narozeniny

medvidata zoo brno kometa a nanukBrno, 21. listopadu 2013 - Odchov ledních medvědů v zoologických zahradách na celém světě je obtížný, daří se odchovat jen asi 8% narozených mláďat. V brněnské zoo se to podařilo již podruhé během šesti let a lední medvíďata Kometa a Nanuk oslaví 24. listopadu své první narozeniny.

Mezi Útěchovem a Soběšicemi je nová relaxační zahrada pro veřejnost

Zahrada foto JMK 2Brno, 1. listopadu 2013 - Na pracovišti Jezírko krajského školského zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka mezi Soběšicemi a Útěchovem byla nedávno veřejnosti zpřístupněna nová relaxační zahrada. Ta je určena nejen dětem, ale také seniorům či zdravotně znevýhodněným občanům. Návštěvníci tu naleznou například vyvýšené záhony, speciálně upravenou zahradnickou dílnu nebo místa pro relaxaci.

V Jedovnicích se uskuteční výlov rybníka Olšovce

vylov rybnikaBrno, 24. října 2013 - Ve dnech 26. až 28. října se bude opět konat tradiční výlov rybníka Olšovce v Jedovnicích. Jako každý rok si zde návštěvníci budou moci koupit Jedovnického kapra a mnoho dalších ryb, jako je amur, tolstolobik či dravé ryby. Výlov je možno sledovat z hráze rybníka. Součástí výlovu je i  oblíbený jarmark, kde se můžete podívat "pod ruce" lidovým řemeslníkům, nakoupit regionální produkty, ochutnat  rybí speciality a příjemně prožít víkend.

Mikulov v sobotu přivítá Pálavský gulášfest

gulasMikulov, 18. října 2013 – Už zítra v sobotu 19. října provoní areál hotelu Zámeček guláše. Součástí největší akce svého druhu na jižní Moravě budou ochutnávky desítek druhů gulášů, soutěž o největšího jedlíka a další doprovodný program.

K čemu všemu sloužil Keltům oheň? Dozvíte se kousek za hranicemi...

kelti ohenBrno, 11. října 2013  - Oheň byl ve všech dobách významný živel. Jakou magii a fascinaci vyzařuje a jaký význam měl pro staré Kelty, ukazuje „Noc keltských ohňů“ 12. října v dolnorakouském prehistorickém muzeu v Asparn an der Zaya - večer, v němž se návštěvníci vydají do mystického světa Keltů.

Na dýňobraní zamiřte na slavkovský zámek

dyneSlavkov u Brna, 11. října 2013  - Zámek Slavkov-Austerlitz pořádá pro všechny šikovné děti již pošesté v řadě Zámecké dýňobraní. Přijďte se svými dětmi v neděli 13. října ve 14.00 hodin na nádvoří zámku a nechejte je vyzkoušet vyřezávání, zdobení či malování dýní.

Svatba na zámku aneb Svatební veletrh 2014 ve Slavkově

svatba zamek slavkovSlavkov u Brna, 4. října 2013 - Toužíte po krásné, romantické, nezapomenutelné nebo netradiční svatbě? Přijměte tedy pozvání na svatební veletrh s názvem Svatba na zámku 2014 a zažijte den v krásném prostředí, kde snoubenci mohou načerpat inspiraci a zjistit nejnovější žhavé trendy a novinky ze svatebního oboru, které budou aktuální v příštím roce.

Na sobotu se chystají oslavy Dne železnice na Brněnsku

steam trainBrno, 27. září 2013 - V sobotu 28. září vyjede parní vlak v čele s lokomotivou 475.101 „Šlechtična“ z brněnského hlavního nádraží do Zastávky u Brna oslavit svátek železničářů společně s Hornickým dnem a Dnem zdraví. Za lokomotivou budou zařazené historické vozy ze 40. a 50. let, na konci vlaku bude vůz pro přepravu kol. V Zastávce i jejím okolí je připraven bohatý program, zájemce mezi obcemi přepraví bezplatná kyvadlová autobusová doprava.

Strana 2 z 32

Inzerce

ZÁCHRANA KAPLIČEK

Kaplicky-165Pomozte zachránit vzácnou křížovou cestu v Mikulově

NAVŠTIVTE STROMY!

strom_roku-lide-165Tip na výlet: za finalisty ankety Strom roku 2012

DRUŽINOVÁ ŠKOLKA

skolka_165Kunštát má unikátní školku bez profesionálních učitelek

ZA VÍNEM DO VALTIC

valtice-vino-montaz2-2-165Tipy na výlet (nejen) pro milovníky dobrého vína

PODYJÍ RÁJEM MOTÝLŮ

babocka_koprivova_m165Náš nejmenší národní park obývá přes 2200 druhů motýlů