Aktualizováno: Středa, 29. červen 12:36

Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet

Domanínská lípa bude bojovat o titul Strom roku 2016

Strom roku 1619Brno, 14. května 2016 – Odborná porota vybrala lípu z Domanína na Hodonínsku mezi dvanáct finálových stromů, které se budou v následujících několika měsících ucházet o vítězství v celostátní anketě Strom roku 2016. Finálové hlasování, které začne 15. června, bude zpoplatněné a jeho výtěžek navrhovatelé využijí k odbornému ošetření lípy. Nově bude možné hlasovat pro strom také prostřednictvím sběru starých mobilů do kontejneru kolektivního systému ASEKOL. Oblíbenou anketu letos již po patnácté pořádá Nadace Partnerství. Podrobnosti o anketě jsou dostupné na www.stromroku.cz.

Objevte jižní Moravu díky historickým motorákům i cyklovlakům

statni zamek lednice foto krystof turek 350Brno, 9. května 2016 - I letos vyjíždí tradiční historický motorový vůz Hurvínek z Břeclavi do Lednice. Nostalgickým vlakem se může každý vydat o víkendech a svátcích za krásami Lednicko-valtického areálu, a to až do 28. září. Poslední víkendy v měsíci Hurvínka nahradí v rámci „Lednického parního léta“ parní lokomotiva „Skaličák“ s historickými vozy „rybáky“.

Na zábavný dětský den ve Slavkově přijede i Roman Šebrle

roman sebrle detsky den ve slavkoveBrno, 9. května 2016 - V neděli 15. května od 11 hodin se na golfovém hřišti ve Slavkově u Brna uskuteční Dětský golfový den s Brother, na který organizátoři zvou širokou veřejnost. Pro děti je připraven skákací hrad s balónkovým klaunem, pro starší biatlonová střelnice a soutěže o ceny, pro dospělé testovací jízdy s nejnovějšími modely BMW od společnosti Renocar.

Den Země v Mikulově bude plný soutěží a s prohlídkou jeskyní

den zeme mikulov 2016Mikulov, 12. dubna 2016 - Letošní tradiční oslavy DNE ZEMĚ v Mikulově se budou konat v sobotu 16. dubna opět v přírodní rezervaci Na Turoldu. Hlavním organizátorem oslav je již potřetí Správa Jeskyně Na Turoldu. Její vedoucí Jiří Kolařík se svými kolegy a dalšími občanskými sdruženími připravuje pestrý program akce. Hliník ani baterie se ani v letošním roce už vybírat nebudou.

Velikonoční Mikulov přináší oslavu tradic a řemesel

svaty kopecek mikulovMikulov, 21. března 2016 - O Velikonocích Mikulov připravil bohatý kulturní program pro celou rodinu. Otevírá také novou turistickou sezonu zpřístupněním památek. Návštěvníky čeká divadlo, velikonoční jarmark, ochutnávky vín i koncerty různých hudebních žánrů.

Hustopeče přivítají jaro vínem i stovkami rozkvetlých mandloní

mandlone hustopeceHustopeče, 15. března 2016 - Už tuto sobotu 19. března mohou lidé přivítat jaro na Slavnostech mandloní a vína v Hustopečích. Těšit se mohou na bohatý program na hustopečském Dukelském náměstí, prohlídku mandloňového sadu s průvodcem nebo velikonoční jarmark. Po druhé hodině odpoledne pak v centru Hustopečí známý šéfkuchař Marcel Ihnačák pokřtí Mandlovou kuchařku Petry Pokorné.

Vědecký park VIDA! chystá řadu jarních novinek

vida brno bvvBrno, 9. března 2016 - S jarem přicházejí do zábavního vědeckého parku VIDA! mnohé novinky. Od března přibude k nabídce stávajících představení s pokusy nová show Elektromagion věnovaná bleskům a elektromagnetickým silám. Během března se rozroste expozice VIDA! o dalších devatenáct hravých exponátů.

Pasohlávecký akvapark navštívilo loni přes 700 tisíc lidí

aqualand moravia pasohlavkyPasohlávky, 19. ledna 2016 - Největší aquapark v Česku Aqualand Moravia navštívilo v roce 2015 přes 700 tisíc lidí. To je zhruba o čtvrtinu více než v přechozím roce. Do aquaparku přijelo také dvakrát více rakouských návštěvníků. Podle statistik aquaparku stráví lidé v zařízení v zimě asi 5 hodin, v letním období pak až o hodinu a půl více.

Strana 2 z 41

Inzerce
>