Aktualizováno: Úterý, 16. září 07:31

Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet

Mikulovský gourmet festival nahlédne do kuchyně Dietrichsteinů

mikulov gastronomieMikulov, 5. června 2014 - MIKULOV GOURMET FESTIVAL slaví letos páté výročí. Velkolepá oslava kvalitní moravské kuchyně a jejího snoubení se skvělými moravskými víny začíná v Mikulově v pátek 6. června a potrvá celý víkend. Letošní 5. ročník festivalu vzdává hold bohaté šlechtické kuchyni Dietrichsteinů s reminiscencí na jejich letní kratochvíle.

Na Slavnosti chřestu zamiřte o víkendu do Ivančic

chrest ivanciceIvančice, 22. května 2014 - Již podvacáté se v Ivančicích ve dnech 23. - 25. května uskuteční tradiční Slavnosti chřestu. Ke kulatinám přijede poblahopřát i držitel michelinské hvězdičky Roman Paulus nebo světový sommeliér Libor Nazarčuk z Moravy. Na náměstí bude chřestové speciality vařit osm restaurací, ve vinařské zóně k nim budou vína vybírat jihomoravští vinaři. V rámci nedělního programu se Ivančice přenesou do slavných časů první republiky a zopakují si návštěvu prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka, který do města přijel v roce 1928.

Slavnosti města Mikulova nabídnou víkend pro milovníky historie a folkloru

Mikulov-kostel svVaclava KB250Mikulov 23. května 2014 - Od pátku 23. května rozkvete Mikulov městskými oslavami, na nichž se objeví antičtí Římané, Židé, mikulovští šlechtici i vojáci z doby napoleonské. Za zdejší historií a památkami se s nimi můžete vydat po celý víkend, sestavit si svůj rodokmen, nakoupit na řemeslném jarmarku či ochutnat kvalitní vína. Samozřejmě nechybí ani program pro děti.

V Lomnici u Tišnova Lesy ČR otevřely novou naučnou stezku

lesy cr lomnice u tisnova stezkaTišnov, 16. května 2014 – Zcela novou, dva kilometry dlouhou naučnou stezku nazvanou Obora Lomnice s celkem devíti zastaveními za skoro 350 tisíc korun v těchto dnech otevřely Lesy České republiky v městysu Lomnice u Tišnova.

Skotský den na hradě Veveří nabídne netradiční hry, tance i whisky

kilt skotskoBrno, 16. května 2014 - V sobotu 17. května se už podruhé uskuteční na hradě Veveří Skotský den. Bude se tančit, znít skotská i irská hudba, házet kládou i otýpkou slámy nabodnutou na vidle.

Vydejte se s Českým rozhlasem Brno na kole po vinařských stezkách

cykliste-silnicni-250Brno, 2. května 2014 - Nevíte, kam v sobotu na výlet? Co třeba vyrazit na kole krajem vína? Po Moravských vinařských stezkách se vydají cyklisté a posluchači Českého rozhlasu Brno v sobotu 3. května již podvanácté. Start a cíl bude pro účastníky v Dolních Kounicích. Cyklisté se vydají na dvě trasy a budou poznávat památky, zajímavosti a vinařství.

Postavy z večerníčku provedou děti Šlakhamrem

slakhamr technicke muzeum v brneBrno, 2. května 2014 - Na sobotu 3. května připravilo Technické muzeum v Brně pro širokou veřejnost a zejména rodiny s dětmi akci S Večerníčkem na Šlakhamr. Proběhne od 10 do 17 hodin na jedné z externích památek muzea Šlakhamru na Českomoravské vysočině nedaleko Žďáru nad Sázavou.

Den Země v Mikulově nabídne soutěže, muziku i prohlídku jeskyní

Mikulov-kostel svVaclava KB250Mikulov, 25. dubna 2014 - Tradiční oslavy DNE ZEMĚ se budou konat 26. dubna opět v přírodní rezervaci Na Turoldu. Letos ovšem s řadou změn. Doposavad hlavním organizátorem oslav bylo občanské sdružení Centrum ekologické výchovy Pálava. To také pořádalo soutěže ve sběru hliníku a baterií. V letošním roce se však organizace ujala Správa jeskyní Na Turoldu a její vedoucí Jiří Kolařík se svými kolegy a dalšími občanskými sdruženími připravuje pestrý program akce, ovšem hliník ani baterie se už vybírat nebudou.

Strana 2 z 35

Inzerce

ZÁCHRANA KAPLIČEK

Kaplicky-165Pomozte zachránit vzácnou křížovou cestu v Mikulově

NAVŠTIVTE STROMY!

strom_roku-lide-165Tip na výlet: za finalisty ankety Strom roku 2012

DRUŽINOVÁ ŠKOLKA

skolka_165Kunštát má unikátní školku bez profesionálních učitelek

ZA VÍNEM DO VALTIC

valtice-vino-montaz2-2-165Tipy na výlet (nejen) pro milovníky dobrého vína

PODYJÍ RÁJEM MOTÝLŮ

babocka_koprivova_m165Náš nejmenší národní park obývá přes 2200 druhů motýlů

>