Ignis Brunensis 2016

Aktualizováno: Úterý, 31. květen 15:42

Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet

Pasohlávecký akvapark navštívilo loni přes 700 tisíc lidí

aqualand moravia pasohlavkyPasohlávky, 19. ledna 2016 - Největší aquapark v Česku Aqualand Moravia navštívilo v roce 2015 přes 700 tisíc lidí. To je zhruba o čtvrtinu více než v přechozím roce. Do aquaparku přijelo také dvakrát více rakouských návštěvníků. Podle statistik aquaparku stráví lidé v zařízení v zimě asi 5 hodin, v letním období pak až o hodinu a půl více.

Rozhovor: CHKO Pálava slaví 40 let od svého vzniku

hlavni snimek palava 3 miklinMikulov, 12. ledna 2016 - Nádherná příroda, rozmanitá krajina, fauna a flóra či řada zajímavých turistických a historických památek. To je Chráněná krajinná oblast Pálava, která slaví v letošním roce čtyřicáté výročí svého vzniku. U této příležitosti přinášíme rozhovor s vedoucím Správy CHKO Pálava Jiřím Kmetem.

Na brněnské hvězdárně chystají vesmírné Vánoce

vesmir zeme vanoce hvezdarnaBrno, 21. prosince 2015 - Na Hvězdárnu a planetárium Brno v roce 2015 zavítalo více než 150 tisíc návštěvníků. Mezi Štědrým dnem a Silvestrem, když se odtrhnete od televize a vydáte se na Kraví horu, můžete tento rekord ještě navýšit. A navíc zažijete nejedno vesmírné překvapení. Všichni malí návštěvníci navíc obdrží čerstvý výtisk Krávovin a ti starší zimní vydání čtvrtletníku.

Aqualand Moravia se na Silvestra promění v džungli

aqualand moravia silvestr 2015Pasohlávky, 15. prosince 2015 - Návštěvníci akvaparku Aqualand Moravia mají možnost během silvestrovských oslav využít neomezený vstup jak na vodní atrakce, tak do wellness Forum Romanum. Mohou tak odpočívat a relaxovat, nebo se naopak bavit ve vodním světě za doprovodu DJane Jeaniss a DJane Olliie. Celý večer se bude odehrávat v rytmech džungle, představí se praví afričtí bubeníci a tanečnice. Nouze nebude ani o speciální menu. Program začne v 18:30 a potrvá až do třetí hodiny ráno.

210. výročí bitvy u Slavkova již tuto sobotu

bitva u slavkova napoleon foto krystof turekBrno, 1. prosince 2015 - V sobotu 5. prosince se na slavkovském bojišti uskuteční hlavní vzpomínková akce věnovaná 210. výročí Bitvy tří císařů. Hlavními body programu budou sobotní bitevní ukázka - rekonstrukce bitvy pod kopcem Santon (14:00), která proběhne za účasti až 2000 vojáků v dobových uniformách, stovky koní a 20 děl. O nedělním poledni bude následovat pietní akt na Mohyle míru, místě nejtěžších bojů bitvy.

Slavkovský zámek bude mít otevřeno do půlky prosince

slavkov u brna zamekSlavkov, 3. listopadu 2015 - Ještě měsíc a půl můžou turisté navštívit jeden z největších barokních zámků na jižní Moravě. Zámek Slavkov – Austelitz sezónu nekončí. Otevřeno má až do 13. prosince. Kromě klasických prohlídek historických sálů nabízí do konce sezony ještě několik lákadel.

Mikulov čekají týdenní slavnosti svatomartinského a husích specialit

svatomartinska husa pecena pekacMikulov, 2. listopadu 2015 - Mikulov přivítá nová vína Svatomartinskými slavnostmi. Dny husích specialit, mladých a Svatomartinských vín, jarmarku, divadla, zpřístupněných památek si budeme moci vychutnat od 6. do 15. listopadu.

Vydejte se dětmi na hrůzostrašnou prohlídku slavkovského zámku

carodejnice zamek slavkovSlavkov u Brna, 27. října 2015 - Prokažte odvahu a přijďte v pátek 30. října na Zámek Slavkov – Austerlitz. V časech 16:00, 17:00 a 18:00 vás Morticie Addamsová provede svým sídlem s bohatou historií plnou bolesti a utrpení. Mimo to se také seznámíte s dalšími zrůdnými obyvateli panství a možná budete i pozváni na upíří svatbu!

Strana 2 z 40

Inzerce
>