Aktualizováno: Pátek, 27. únor 13:23

Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet

Za burčákem do Znojma na legendární Tour de burčák

cykliste-silnicni-250Znojmo, 19. září 2014 – Třetí ročník seriálu cykloturistických akcí s názvem Krajem vína 2014, který koordinuje Nadace Partnerství, pomalu vstupuje do závěrečné fáze. Od zahájení sezóny proběhlo v rámci seriálu více než deset akcí a tři jsou ještě před námi: v říjnu seriál zakončí Uzavírání Lichtenštejnských stezek a Na kole Vinohrady Uherskohradišťska, ještě předtím se ale cyklisté mohou těšit na legendární Tour de burčák, který proběhne už v sobotu na Znojemsku.

Burčáková a dýňová slavnost jen kousek za hranicemi

dynova slavnostBrno, 12. září 2014 – Region Land um Laa, který se nachází v dolnorakouském Weinviertelu u česko-rakouských hranic, připravil i pro české hosty na následující dva víkendy dvě zajímavé slavnosti, které se vyplatí navštívit ať už s rodinou a dětmi nebo s přáteli. Tradiční „Burčáková a dýňová slavnost“ se koná v konopné vesničce Hanfthal již tento víkend 13. –14. září 2014 a slavnost „Víno – Umění – Kultura“ ve Falkensteinu příští víkend 19. –21. září 2014.

Na jubilejní ročník slavností chleba vyrazte do Slupi

Slavnosti chleba slup tmbBrno, 4. září 2014 - V sobotu 6. září se v areálu Vodního mlýna ve Slupi koná jubilejní desátý roční Slavností chleba. Návštěvníci se mohou těšit na čerstvý pečený chleba z polní pekárny, výstavu zemědělské techniky, řemeslný jarmark a v neposlední řadě celodenní program v podobě přehlídky folklórních souborů.

Noční hororová akce v zábavním parku Permonium

lebka horor permonium oslavanyOslavany, 22. srpna 2014 - Permonium - zábavní park s příběhem nejen pro děti v Oslavanech u Brna pořádá pro všechny své příznivce i nové návštěvníky Top akci sezóny STRACH V PERMONIU. Stále více oblíbená noční interaktivní hra Magic Permon se  tentokrát odehrává za přítomnosti oživlých  přízraků z hororových filmů, s nimiž budou návštěvníci bojovat o získání indicie. Akce  se koná v sobotu 23. srpna od 21:00 – 02:00 hodin za každého počasí.

Víkendové Cibulové slavnosti v Laa slibují lákavý program pro celou rodinu

cibulove slavnosti laa an der thaya 2014Brno/Laa an der Thaya, 15. srpna 2014 – Vydejte se s rodinou a dětmi či přáteli tento víkend od pátku 15. do neděle 17. srpna jen kousek za hranice k našim rakouským sousedům a vychutnejte si atraktivní kombinaci tradičních Cibulových slavností s relaxací ve vyhlášených termálních lázních Therme Laa. Vyhlášené lázeňské město se nachází v dolnorakouském Weinviertelu na česko-rakouských hranicích jen 50 minut jízdy z Brna (dostupné i přímou autobusovou linkou č. 104).

Za gurmánskými zážitky pod širým nebem zamiřte o víkendu do Mikulova

steak mikulov gourmet festivalMikulov, 18. července 2014 - Mikulovský Festival národů Podyjí je jedinečným setkáním a obrovskou kuchyní pod širým nebem, kde lze na jednom místě pouze jedenkrát v roce ochutnat speciality z téměř celé Evropy. Bohatý program a dvě desítky kuchyní provoní mikulovské Náměstí o víkendu 18.–20. července.

Mikulovské léto bude plné zábavy a uměleckých zážitků

Mikulov-kostel svVaclava KB250Mikulov, 4. července 2014 - Léto v Mikulově bude opravdu pestré a nabízí řadu kulturních, společenských a gastronomických akcí.  Vyberou si zájemci o mezinárodní kuchyni, znalci piva a vína, ale i ti, které přivede zájem o kvalitní hudbu, folklor či divadlo.

Na slavkovský zámek se sjedou historická auta a motocykly

slavkov oldtimerSlavkov u Brna, 27. června 2014 - V sobotu 28. června 2014 se milovníci historických automobilů a motocyklů mohou těšit na další (v pořadí již 21.) ročník Oldtimer festivalu 2014, který ve spolupráci se společností AGM CZ pořádá Zámek Slavkov - Austerlitz.

Strana 2 z 36

Inzerce FerCo

ZÁCHRANA KAPLIČEK

Kaplicky-165Pomozte zachránit vzácnou křížovou cestu v Mikulově

NAVŠTIVTE STROMY!

strom_roku-lide-165Tip na výlet: za finalisty ankety Strom roku 2012

DRUŽINOVÁ ŠKOLKA

skolka_165Kunštát má unikátní školku bez profesionálních učitelek

ZA VÍNEM DO VALTIC

valtice-vino-montaz2-2-165Tipy na výlet (nejen) pro milovníky dobrého vína

PODYJÍ RÁJEM MOTÝLŮ

babocka_koprivova_m165Náš nejmenší národní park obývá přes 2200 druhů motýlů

>