Aktualizováno: Čtvrtek, 03. září 09:00

Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet

Na gurmánský festival zamiřte o víkendu do Mikulova

mikulov gourmet festivalMikulov, 5. června 2015 - Od 5. června do 7. června 2015 se bude v malebném vinařském Mikulově konat již šestý ročník MIKULOV GOURMET FESTIVALU, který je oslavou kvalitní moravské kuchyně a jejího snoubení se skvělými moravskými víny z Vinařství Marcinčák a Vinařství Volařík. Podávaná jídla 6. ročníku festivalu budou připomínkou napoleonských válek na Moravě.

Slavnosti města Mikulova nabídnou víkend nabitý zajímavým programem

Mikulov-kostel svVaclava KB250Mikulov, 22. května 2015 - Od pátku 22. května rozkvete Mikulov městskými oslavami. Patří k nim populární Muzejní noc, vystoupení zpěvačky Lenny, písničkáře Xindla X i místních souborů. Koná se další ročník zábavných soutěží v chůzi s cihlou či natahování koštýřem, otevírá se jarmark a vinné trhy.

Rekreační sezóna na Vranovsku startuje o víkendu!

vranov nad dyji zamekVranov, 23. dubna 2015 - „Zahájení rekreační sezóny na Vranovsku“ se stává již tradicí. Letos tato akce proběhne o víkendu 24.– 26. dubna. Cílem je ukázat připravenost regionu na letošní sezónu a nabídnout návštěvníkům příjemně strávený víkend. Návštěvníci mohou o posledním dubnovém víkendu posoudit, jak je Vranovsko již nyní připraveno na letošní rekreační sezónu. Pestrý víkendový program připravilo Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska a podnikatelé působící v oblasti cestovního ruchu.

Dez Země v brněnské zoo nabídne kešky, klokaní kapsu či cestu pouští

den zeme zoo brnoBrno, 23. dubna 2015 - Již počtvrté si v sobotu 25. dubna připomenou v Zoo Brno Den Země. Návštěvníci se v tento den mohou těšit na bohatý program plný zábavy i naučných aktivit. Ten připravili studenti Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity Brno, kteří v rámci programu odmění výherce literární a výtvarné soutěže pro základní školy.

Den Země v Mikulově bude plný soutěží, muziky i s prohlídkou jeskyní

den zeme mikulovMikulov, 18. dubna 2015 - Letošní tradiční oslavy DNE ZEMĚ v Mikulově se budou konat v sobotu 18. dubna opět v přírodní rezervaci Na Turoldu. Hlavním organizátorem oslav je již podruhé Správa Jeskyně Na Turoldu. Její vedoucí Jiří Kolařík se svými kolegy a dalšími občanskými sdruženími připravuje pestrý program akce, ovšem hliník a baterie se ani v letošním roce už vybírat nebudou.

Velikonoce v brněnské zoo: Polívka přivítá návštěvníky, Rosák pokřtí tapíra

zoo brno tapirBrno, 3. dubna 2015 - Celý prodloužený víkend od 4. do 6. dubna se program v brněnské zoologické zahradě ponese v duchu Velikonoc. Novinkou je zoo-rozhlas, ze kterého návštěvníky přivítá hlas dlouholetého kamaráda Zoo Brno Bolka Polívky a v pondělí pokřtí malého tapíra moderátor Českého rozhlasu Dvojky Jan Rosák.

Veletrhy PRODÍTĚ a RYBAŘENÍ začaly

Veletrhy PRODÍTĚ a RYBAŘENÍ začaly

dite veletrh prodite 2015Brno, 6. března 2015 - Brněnské výstaviště nyní patří dětem a jejich rodičům. Od 5. do 8. 3. zde probíhá další ročník Mezinárodního veletrhu potřeb pro děti a maminky PRODÍTĚ a souběžně s ním i veletrh RYBAŘENÍ. Součástí nabídky předních dodavatelů dětského zboží bude nejenom běžný sortiment, ale i zboží, které ještě nedorazilo na prodejní pulty. Nejenom pro děti je pak připraven bohatý doprovodný program.

Mikulov v sobotu ožije fašankovým veselím

hody mokra horakov krystof turekMikulov, 20. února 2015 - Mikulov ožije v sobotu 21. února masopustním rejem. Tradiční fašankové slavnosti začnou v 9.00 hodin na Náměstí před radnicí. Letos se jedná již 25. ročník akce pořádané Národopisným spolkem Pálava.

Strana 2 z 38

Pálavské vinobraní
>