Max Progress

Aktualizováno: Pátek, 25. červenec 09:54

Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet

Skotský den na hradě Veveří nabídne netradiční hry, tance i whisky

kilt skotskoBrno, 16. května 2014 - V sobotu 17. května se už podruhé uskuteční na hradě Veveří Skotský den. Bude se tančit, znít skotská i irská hudba, házet kládou i otýpkou slámy nabodnutou na vidle.

Vydejte se s Českým rozhlasem Brno na kole po vinařských stezkách

cykliste-silnicni-250Brno, 2. května 2014 - Nevíte, kam v sobotu na výlet? Co třeba vyrazit na kole krajem vína? Po Moravských vinařských stezkách se vydají cyklisté a posluchači Českého rozhlasu Brno v sobotu 3. května již podvanácté. Start a cíl bude pro účastníky v Dolních Kounicích. Cyklisté se vydají na dvě trasy a budou poznávat památky, zajímavosti a vinařství.

Postavy z večerníčku provedou děti Šlakhamrem

slakhamr technicke muzeum v brneBrno, 2. května 2014 - Na sobotu 3. května připravilo Technické muzeum v Brně pro širokou veřejnost a zejména rodiny s dětmi akci S Večerníčkem na Šlakhamr. Proběhne od 10 do 17 hodin na jedné z externích památek muzea Šlakhamru na Českomoravské vysočině nedaleko Žďáru nad Sázavou.

Den Země v Mikulově nabídne soutěže, muziku i prohlídku jeskyní

Mikulov-kostel svVaclava KB250Mikulov, 25. dubna 2014 - Tradiční oslavy DNE ZEMĚ se budou konat 26. dubna opět v přírodní rezervaci Na Turoldu. Letos ovšem s řadou změn. Doposavad hlavním organizátorem oslav bylo občanské sdružení Centrum ekologické výchovy Pálava. To také pořádalo soutěže ve sběru hliníku a baterií. V letošním roce se však organizace ujala Správa jeskyní Na Turoldu a její vedoucí Jiří Kolařík se svými kolegy a dalšími občanskými sdruženími připravuje pestrý program akce, ovšem hliník ani baterie se už vybírat nebudou.

Vydejte se na víkendovou expedici do Národního parku Podyjí

podyji bushmanBrno, 24. dubna 2014 - Příjemnou jarní vycházku nádhernou přírodou kolem řeky Dyje můžete absolvovat už o víkendu 26. a 27. dubna. Okruh okolím Čížova a Hardeggu s možností návštěvy části rakouského Národního parku Thayatal zabere přibližně 10 až 15 kilometrů a zvládne ho i nezkušený turista.

Brněnská zoo láká na speciální velikonoční program

papousek araBrno, 17. dubna 2014 - Nevíte, kam o Velikonocích s dětmi v Brně? Zamířit můžete například do brněnské zoo! Velikonoční program je tentokrát připraven zejména pro rodiny s dětmi. Vláček, komentovaná krmení, mláďátka na dětské zoo, velikonoční dílny budou na děti čekat již od Zeleného čtvrtka, kdy začínají ve škole prázdniny. Na Velikonoční pondělí se děti mohou zapojit do velké zábavné hry „Hledej vejce“ a potěšit se pohádkou o zvířátkách.

Ve Valticích se o víkendu uskuteční napoleonské manévry

napoleonValtice, 11.  dubna 2014 - Projekt Austerlitz, Austerlitz o.s., Středoevropská napoleonská společnost a zámek Valtice pořádají čtvrté jarní napoleonské manévry ve Valticích, které proběhnou ve dnech 12.-13. dubna v zámeckém parku. Akce se zúčastní na 200 nadšenců v napoleonských uniformách a nabídne ná-vštěvníkům možnost seznámit se s životem vojáka přelomu 18. a 19. století.

Zahájení nové turistické sezóny v Mikulově nabídne řadu atrakcí

MIKULOV zamekMikulov, 27. března 2014 - Mikulov po krátkém zimním odpočinku otevírá znovu své brány turistům a od 29. března jsou oficiálně zpřístupněny všechny historické památky. Zahájení sezóny doprovází řada vystoupení a představí se i nové expozice.

Strana 2 z 34

Šalina - řádková inzerce

ZÁCHRANA KAPLIČEK

Kaplicky-165Pomozte zachránit vzácnou křížovou cestu v Mikulově

NAVŠTIVTE STROMY!

strom_roku-lide-165Tip na výlet: za finalisty ankety Strom roku 2012

DRUŽINOVÁ ŠKOLKA

skolka_165Kunštát má unikátní školku bez profesionálních učitelek

ZA VÍNEM DO VALTIC

valtice-vino-montaz2-2-165Tipy na výlet (nejen) pro milovníky dobrého vína

PODYJÍ RÁJEM MOTÝLŮ

babocka_koprivova_m165Náš nejmenší národní park obývá přes 2200 druhů motýlů

>