Aktualizováno: Pátek, 19. prosinec 13:39

Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Na kole k sousedům aneb cyklotrasa mezi Mikulovem a N. Přerovem v novém

Na kole k sousedům aneb cyklotrasa mezi Mikulovem a N. Přerovem v novém

cyklistka2_250Nový Přerov, 6. dubna 2012 - V únoru letošního roku byla úspěšnou kolaudací dokončena zdařilá rekonstrukce téměř jedenáctikilometrového úseku cyklotrasy mezi městem Mikulovem a obcí Nový Přerov. Komunikace v minulosti sloužila jako signální komunikace pohraniční stráže, dnes je mimo jiné hojně využívána jako cyklostezka a je součástí např. mezinárodní cyklotrasy Greenways Praha – Vídeň.


Projekt byl realizován dobrovolným svazkem obcí Mikulovsko a o jeho náročnosti svědčí i celková doba přípravy, která byla zahájena již v roce 2009. Rekonstrukce postupně probíhala v katastrálních územích pěti příhraničních obcí – Mikulova, Březí, Dobrého Pole, Novosedel a Nového Přerova, které byly zároveň partnery projektu a společně se podílely na jeho přípravě a financování.

Celkové výdaje na rekonstrukci včetně doprovodných výdajů na projektovou přípravu, inženýrskou činnost, management a propagaci projektu se blíží 20 miliónům korun. Zahraničním partnerem projektu je rakouská obec Wildendürnbach, v jejímž katastru byl rekonstruován 1,7 km dlouhý úsek cyklotrasy mezi Wildendürnbachem a Ottenthalem.

Propojením opravených úseků cyklotras vznikl nový zhruba 30 kilometrů dlouhý nenáročný okruh procházející příhraničním územím mezi hraničními přechody Mikulov-Ottenthal a Nový Přerov-Wildendürnbach.

Slavnostní otevření cyklotrasy s cyklovýletem je naplánováno na 21. dubna tohoto roku (více informací k akci najdete v kalendáři ZDE).

Zdroj: Mikulovská rozvojová

Komentáře a dotazy k produktu  

 
0 #1 2012-04-17 07:13
Cyklostezka je nádherná, jezdím po ní takřka denně, ale vadí mi, že po ní jezdí i osobní auta, motorkáři a nikdo to nekontroluje. Nedovedu si představit, až v plné sezóně v létě vletí mezi řádné uživatele cyklostezky nějaký blázen s autem nebo motorkou.
Citovat
 
Šalina - řádková inzerce

Pronájem dodávky v Brně a okolí? Víme, na koho se obrátit

půjčovna dodávekPlánujete stěhování? Potřebujete dodávku pro svoje podnikání? Hledáte nejlepší poměr kvalita/cena? Potom je tento článek určen právě vám. Firem nabízejících pronájem dodávek jsou desítky, a to se bavíme pouze o Brně a okolí. Některé firmy se na pronájmy užitkových vozů specializují, jiné to mají jako vedlejší produkt a také to podle toho vypadá. Pečovat o vozový park tohoto typu není jednoduchá záležitost, a majitel by měl dbát na pravidelnou údržbu i servis vozidel. Za napůl funkční dodávku přeci platit nechcete.

Více...

ZÁCHRANA KAPLIČEK

Kaplicky-165Pomozte zachránit vzácnou křížovou cestu v Mikulově

NAVŠTIVTE STROMY!

strom_roku-lide-165Tip na výlet: za finalisty ankety Strom roku 2012

DRUŽINOVÁ ŠKOLKA

skolka_165Kunštát má unikátní školku bez profesionálních učitelek

ZA VÍNEM DO VALTIC

valtice-vino-montaz2-2-165Tipy na výlet (nejen) pro milovníky dobrého vína

PODYJÍ RÁJEM MOTÝLŮ

babocka_koprivova_m165Náš nejmenší národní park obývá přes 2200 druhů motýlů

>