Brno, 1. března 2010 - Divadlo Reduta a Vinná galerie uspořádaly 25. Února jedinečný večer, během kterého se propojily chutě a vůně nejlepších vín s hudbou napříč žánry. V každém z ochutnávaných vín mohli návštěvníci hledat tóny hudby. „Hudba a víno je dvojice, jež má k sobě blíž, než by se mohlo na první pohled zdát. Kdo s múzou naslouchá tónům vysokého umění, bývá často přítelem dobrých vín,“ říká Tomáš Vican, majitel brněnské Vinné galerie, který je mj. i producentem úspěšných filmových komedií Bobule a 2Bobule.
|
|
Celý článek...
|
Brno, 24. února 2010 (MEDIAFAX) - Šampionem prestižní přehlídky mladých vín Vinum Juvenale se v úterý večer stalo Rulandské šedé, výběr z hroznů z Rodinného vinařství U kapličky v Zaječí na Břeclavsku. Sdělil to organizátor 10. ročníku největší středoevropské soutěž mladých vín, bzenecký vinař Miroslav Karbula.
|
|
Celý článek...
|
První ročník prestižního ocenění titulem „Vinařství roku 2009“, vyhlásil na podzim minulého roku Svaz vinařů ČR ve spolupráci s Národním vinařským centrem za podpory Vinařského fondu. Mezi úspěšné kandidáty, kteří dostali až do samotného finále, patří vinařské společnosti Moravíno s.r.o., Sonberk a.s., Vinné sklepy Valtice, a.s., Vinselekt Michlovský a.s. a Znovín Znojmo a.s. Jedna z nich převezme ocenění „Vinařství roku 2009“ na slavnostním večeru, který se uskuteční 16. března v pražském Divadle Hybernia. Záštitu nad tímto večerem převzal ministr zemědělství České republiky Jakub Šebesta a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.
|
|
Celý článek...
|
Valtice, 18. února 2010 (MEDIAFAX) - Podle Národního vinařského centra se pro rok 2010 staly nejlepšími víny z odrůdy Sauvingon. Informaci ve čtvrtek zveřejnilo Národní vinařské centrum (NVC).
|
|
Celý článek...
|
|
Praha, 18. února 2010 (MEDIAFAX) - Svaz vinařů ČR vyhlásí 16. března 2010 v Divadle Hybernia nejlepší českou vinařskou společnost, která získá ocenění Vinařství roku 2009. Informaci ve čtvrtek zveřejnil Svaz vinařů ČR.
|
|
Celý článek...
|
|
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>
|
|
Strana 1 z 6 |
ujdou
Jak se zmiňuje, paní Vladimíra Dvo...
Dobrý den, reaguji na příspěvek k...
Všem doporučuji, káva mooooc&nbs...
Tak to jsem se po dlouhé době dost&...