Aktualizováno: Pátek, 22. květen 12:12

Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Žádná krajská nemocnice v JMK se rušit nebude

Žádná krajská nemocnice v JMK se rušit nebude

Hasek-s-papirem-01-KTBrno, 23. dubna 2012 – Na základě dnešního jednání se vedení krajské koalice a ředitel krajské pobočky VZP shodli v souladu s dlouhodobou koncepci rozvoje akutní lůžkové péče v Jihomoravském kraji, že nedojde ke zrušení žádné z nemocnic zřizovaných krajem, tedy ani nemocnic v Hodoníně, Ivančicích či Tišnově, jak nepodloženě uváděla některá média. Informaci zveřejnil Jiří Klement z kanceláře hejtmana JMK.

Rovněž bylo dnes dohodnuto zachování porodnic v Ivančicích a Vyškově, u kterých se spekulovalo o jejich další existenci v návaznosti na počet porodů. Všechny ostatní porodnice v nemocnicích zřizovaných Jihomoravským krajem samozřejmě budou fungovat i nadále (Břeclav, Kyjov, Znojmo).

Rozhodnutto bylo na mimořádném jednání lídrů krajské koalice, kde se sešli hejtman Michal Hašek, náměstek hejtmana Stanislav Juránek a krajský radní pro zdravotnictví Oldřich Ryšavý s ředitelem krajské pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny Antonínem Jízdným. Schůzku inicioval hejtman Hašek na základě diskusí o budoucí podobě jihomoravského zdravotnictví a sjednávání nových smluvních vztahů mezi VZP ČR a jednotlivými nemocnicemi v Jihomoravském kraji.


DĚTSKÝ DEN NA DVOŘE MDB

ZÁCHRANA KAPLIČEK

Kaplicky-165Pomozte zachránit vzácnou křížovou cestu v Mikulově

NAVŠTIVTE STROMY!

strom_roku-lide-165Tip na výlet: za finalisty ankety Strom roku 2012

DRUŽINOVÁ ŠKOLKA

skolka_165Kunštát má unikátní školku bez profesionálních učitelek

ZA VÍNEM DO VALTIC

valtice-vino-montaz2-2-165Tipy na výlet (nejen) pro milovníky dobrého vína

PODYJÍ RÁJEM MOTÝLŮ

babocka_koprivova_m165Náš nejmenší národní park obývá přes 2200 druhů motýlů

>