Umístění: Hlavní stránka

Do boskovické nemocnice přijde Mikuláš s čertem a andělem

Mikulas-darekBoskovice, 2. prosince 2011 – V pondělí 5. prosince dopoledne navštíví dětské oddělení boskovické nemocnice Mikuláš s andělem a čertem. Děti dostanou drobné dárky, sladkosti a ovoce.

Policie žádá o pomoc při pátrání po lupičích, jež na Vyškovsku vzali 70 milionů

VW_Crafter250Rousínov, 2. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Policisté stále marně hledají lupiče, kteří v noci na pondělí u Rousínova na Vyškovsku přepadli vozidlo bezpečnostní agentury a zmocnili se 70 milionů korun. Žádáme veřejnost o pomoc, sdělila v pátek krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

Průzkum: Tři pětiny obyvatel si přejí větší využívání zemního plynu

plyn-sporak250Praha, 2. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Tři pětiny (59 procent) obyvatel si přejí větší využívání zemního plynu, ve věkové kategorii 30 až 44 let větší podíl zemního plynu na spotřebě energií ČR dokonce požaduje 62 procent dotázaných. Vyplývá to z průzkumu společnosti Factum Invenio pro Českou plynárenskou unii (ČPU) zveřejněného v pátek.

Slovenští lékaři zatím o práci v jihomoravských nemocnicích nestojí

Nemocnice250Brno, 2. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Fakultní nemocnice Brno neregistruje dosud zvýšenou poptávku po pracovních místech ze strany slovenských lékařů. V pátek to řekla mluvčí nemocnice Anna Mrázová.

Dopravu na Mikulovsku a Pohořelicku komplikuje hustá mlha

silnice-husta_mlha250Brno, 2. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Dopravu v Jihomoravském kraji komplikuje v pátek ráno na většině území mlha. Nejhustší je na Mikulovsku a Pohořelicku.

Hokejová Tipsport extraliga, 27. kolo: čtvrteční výsledky a tabulka

hokej2Praha, 1. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Výsledky čtvrtečních předehrávek 27. kola Tipsport extraligy ledního hokeje a aktuální tabulka soutěže: Brno udolalo před vlastním publikem Kladno 1:0, Litvínov zvítězil na ledě Karlových Varů 5:2.

Titul Školní časopis roku 2011 pro ZŠ si odnesly děti z Babic nad Svitavou

babicky_skolacek250Brno, 2. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Základní škola Babice nad Svitavou na Brněnsku získala za Babický školáček titul Školní časopis roku 2011. V pátek o tom informoval místopředseda Správní rady Asociace středoškolských klubů České republiky (ASK ČR) Petr Kantor.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (2. prosince)

Tatrovky-a-posyp-KT-34Brno, 2. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Euroliga basketbalistek, 8. kolo - čtvrteční výsledky

basketbal002-250Orenburg, 1. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Tým Taranta vyhrál v dohrávce 8. kola basketbalové Euroligy žen nad Montpellier 71:65, posunul se na šestou příčku skupiny C a Frisco Brno tak přišlo o blízký kontakt se svými soupeři.

Průzkum: Podnikatele na jižní Moravě trápí špatná dopravní infrastruktura

Silnice-vystavba-bagr-02Brno, 1. prosince 2011 - Špatná dopravní infrastruktura a vysoká míra byrokracie, to jsou dle podnikatelů největší překážky pro rozvoj podnikání v Jihomoravském kraji. Vyplývá to z listopadového průzkumu mezi členy Unie malých a středních podnikatelů ČR (SME), kterého se zúčastnilo na sto padesát firem působících v kraji.

Strana 590 z 604