Umístění: Jižní Morava Politika

Kraj přispěje Kyjovu na likvidaci nebezpečných chemikálií

chemicky-odpadKyjov, 13. října 2021 - Částkou 1,5 milionu korun přispěje Jihomoravský kraj na červnové odklízení, sanaci a likvidaci nebezpečných chemikálií v Kyjově. O příspěvek kraj požádalo město Kyjov, odstraňování nebezpečných chemikálií přišlo na celkem 2,4 milionu korun. „Uprostřed Kyjova zůstalo po varně drog neuvěřitelné množství chemikálií. Byla to časovaná bomba a jenom díky skvělé práci hasičů a všech složek integrovaného záchranného systému se nikomu nic nestalo a nedošlo k větším škodám na majetku a životním prostředí," zdůvodňuje finanční pomoc hejtman Jan Grolich. Jak následně dodává, dotaci musí ještě schválit zastupitelé, kteří se sejdou začátkem listopadu.

Na farmářské trhy do Újezda u Brna přijede i hejtman

farmarske trhy rajcataBrno, 15. září 2021 – Újezd u Brna, městečko jihovýchodně od Brna, navštíví v sobotu 18. září hejtman Jan Grolich. Přijede zahájit třetí ročník farmářských trhů, které se staly oblíbenou akcí místních obyvatel a každoročně je navštíví několik set nejen místních občanů, ale i lidí z okolních obcí. Farmářské trhy budou zahájeny v 11.00 hodin. Návštěvníci budou moci ochutnat burgery, víno, burčák, různé druhy piva a kávy. V nabídce bude také čerstvé pečivo, sýry, ovoce a zelenina, bezlepkové potraviny a mnoho dalších specialit.

Muchova stezka přiláká do kraje turisty

slovanska epopej mucha jmkBrno, 12. září 2021 – V pátek 10. září podepsali zástupci kraje, samosprávy a nadace Mucha memorandum o vzájemné spolupráci a společném postupu MUCHOVA STEZKA. Předmětem tohoto memoranda je vzájemný závazek smluvních stran spolupracovat při propagaci uměleckého odkazu a děl významného českého malíře Alfonse Muchy v rámci při vytvoření tzv. „Muchovy stezky“, jejíž součástí budou mimo jiné výstavy děl Alfonse Muchy a dalších předmětů z jeho života, a to zejména na území měst Moravského Krumlova a Ivančic, ale též dalších obcí, které jsou spojené se životem a osobností Alfonse Muchy, a která podpoří turistický ruch v oblasti Jihomoravského kraje.

Tchaj-wan daroval obcím zasaženým tornádem 6,5 milionu

tchaj-wan pomoc jmkLužice, 9. září 2021 - Tchaj-wan poskytl finanční pomoc obcím zasaženým tornádem. Darované peníze použijí obce poničené tornádem především na opravu infrastruktury a obecního i krajského majetku. Symbolický šek ve výši 6,5 milionu korun předal v Lužicích ve středu 8. září vedoucí Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře Lian Ruey Ke jihomoravskému hejtmanovi Janu Grolichovi.

Kraj v boji proti suchu podpoří další projekty

sucha zeme prasklinyBrno, 6. září 2021 - Jihomoravský kraj pošle 400 tisíc korun Vranovu u Brna na opravu vodní nádrže, 386 tisíc do Kuřimského Jestřábí na obnovu rybníčků v lokalitě Mezižlabí nebo například 96 tisíc korun na Alej „Na vrších“ v Letovicích, kde dojde k výsadbě 85 kusů různých druhů ovocných stromů podél polní cesty.

Jihomoravský kraj podpoří zachování vesnických prodejen

dotace penize czk dvoustovkyBrno, 13. srpna 2021 - Až o 100 tisíc korun mohou žádat provozovatelé prodejen v rámci nového dotačního programu OBCHŮDEK 2021+ a podpořit tak zachování místní prodejny potravin. Na tomto dotačním programu, který letos premiérově spustilo Ministerstvo průmyslu a obchodu, bude spolupracovat i Jihomoravský kraj. O dotačním programu 11. srpna jednali krajští radní.

Kandidátní listiny v Jihomoravském kraji podalo 21 politických subjektů

volby parlamentni podzimBrno, 5. srpna 2021 - V Jihomoravském kraji podalo na krajský úřad kandidátní listiny pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR celkem 21 politických subjektů. Další legislativní proces je následující: Krajský úřad Jihomoravského kraje podané kandidátní listiny, včetně prohlášení kandidátů, neprodleně po převzetí zasílá Českému statistickému úřadu, který vytváří registr kandidátů. Dále zašle seznam podaných kandidátních listin i Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí.

Tornádo: Dobrovolníci míří uklízet do polí a vinic, hasiči zahajují demolice

demolice hasici tornadoPodivín, 3. července 2021 - Koordinace dobrovolnické pomoci o nastávajícím prodlouženém víkendu byla ústředním tématem jednání Krizového štábu Jihomoravského kraje, které se uskutečnilo 2. července v Podivíně. „Pro jejich příchod jsou zprovozněna hlavní kontaktní místa. Konkrétně tedy břeclavské letiště, kde je možno i zaparkovat a autobusy vás odvezou na místo pomoci. Druhým hlavním kontaktním místem je Hodonín, kde ovšem není nějaké centrální parkoviště – čili zaparkujte někde v okolí, dostavte se na Kulturní dům Hodonín a odsud vás opět kyvadlová doprava přesune na místo určení,“ řekl hejtman Jan Grolich.

Strana 1 z 104