Umístění: Jižní Morava Ekonomika

Znojmo investuje 50 milionů do nových silnic, chodníků, osvětlení i parkovišť

znojmo nove silniceZnojmo, 28. července 2022 - Ve Znojmě i v letošním roce probíhá řada oprav a investic do komunikací, chodníků, parkovišť i veřejného osvětlení. Do těchto prací město investuje 50 milionů korun. Mezi největší projekty patří kompletní revitalizace ulice Vančurova, dokončení průtahu městské části Oblekovice či nové parkoviště a veřejné osvětlení na ulici MUDr. J. Janského. „Na opravy komunikací, chodníků i parkovišť každoročně vyčleňujeme velkou část rozpočtu a v letošním roce tomu není jinak. Na opravách spolupracujeme také s Jihomoravským krajem, který je vlastníkem některých důležitých komunikací. Od loňského roku tak ve spolupráci opravujeme průtah městskou částí Oblekovice, kde je celková investice vyčíslena na více než 21 milionů korun,“ říká starosta města Znojma Jakub Malačka.

Chaty a chalupy v Jihomoravském kraji dlouhodobě zdražují

chata chalupa srealityBrno, 24. července 2022 – Jihomoravský kraj zažívá dlouhodobý růst cen nemovitostí určených k rekreaci. Jak vyplývá z analýzy Cenového kompasu Sreality.cz, letos v červnu se chaty a chalupy v Jihomoravském kraji prodávaly průměrně za 48,5 tisíc korun za metr čtvereční. Kraj tak patří z hlediska cen rekreačních nemovitostí mezi nejdražší v republice. Nejvyšší ceny v rámci Česka jsou v Praze, kde cena za metr čtvereční překonala hranici 60 tisíc korun.

Moderní technologie ušetří po rekonstrukci břeclavskému koupališti peníze

breclaV koupaliste ilustracniBřeclav, 21. června 2022 – Břeclavské koupaliště i krytý bazén si říkají o potřebnou modernizaci. Vedení města nechalo připravit kompletní návrhy, studie, vizualizace a projektovou dokumentaci včetně prováděcích předpisů. Do prázdnin by mělo být vyřízeno také stavení povolení. Plánovaná rekonstrukce ve výši zhruba 420 milionů je ale už nyní navržena tak, aby byl provoz co nejvíce úsporný. S tím pomohou břeclavským moderní technologie, které jsou už nyní součástí vyprojektovaného návrhu.

Rok po tornádu: EG.D už v postižených obcích pokládá podzemní kabely elektrického vedení

egd kabely tornado Hodonín, 21. června 2022 - Distribuční společnost EG.D, člen skupiny E.ON v České republice, dál pracuje na výstavbě elektrických sítí v obcích, které před rokem postihlo ničivé tornádo a jen na elektrickém vedení způsobilo škodu kolem 100 milionů korun. Přitom zničilo desítky kilometrů elektrické sítě na všech napěťových hladinách.

Město Břeclav snižuje energetickou náročnost svých objektů, ušetří tak za elektřinu, teplo i vodu

breclav mapa panoramaBřeclav, 21. června 2022 - Město Břeclav uzavřelo se společností Amper Savings desetiletou smlouvu o poskytování energetických služeb s garantovanou úsporou (metoda EPC, tzn. Energy Performance Contracting). V následujících 12 měsících investuje město 51,5 milionů korun do úsporných opatření na osmi objektech (2 budovy městského úřadu, zimní stadión, budova městské policie a 4 základní školy). Část investice bude kryta dotací z Operačního programu Životní prostředí, většina rozpočtu bude splácena z úspor.

Moravský Krumlov vyhlásil elektronickou aukci na prodej pozemků pro stavbu rodinných domů

elektronicka aukce 22223Moravský Krumlov, 2. června 2022 – Město Moravský Krumlov vyhlásilo prodej pozemků pro rodinné domy formou elektronické aukce. Jedná se o sedm míst pro rodinné domy v Polánce na Luční ulici. Zájemci se mohou hlásit do 15. června. Minimální kupní cena za metr čtvereční je 1 400 korun bez DPH. „Pozemky jsou zasíťované a máme také zhotovený regulativ zástavby, podle kterého se budoucí majitelé pozemků budou řídit při stavbě rodinných domů,“ oznámil místostarosta města Moravský Krumlov Zdeněk Juránek.

Kotlíkové dotace pokračují

kotlikove dotace 2223Brno, 1. června 2022 - Výměnu celkem 922 neekologických kotlů na vytápění odstartoval Jihomoravský kraj. Radní ve středu 1. června 2022 schválili vyhlášení 1. krajské výzvy k předkládání žádostí o finanční podporu a Dotační program na výměnu kotlů v kraji.

Slavkov u Brna připravuje na rozvojových plochách stavební uzávěru a změnu územního plánu

slavkov u brna stavebni uzaverSlavkov, 24. května 2022 – Lokalita, které se stavební uzávěra dotýká, je nejrozsáhlejší a nejvýznamnější rozvojovou plochou ve Slavkově u Brna. Nachází se v severovýchodní části města. Dle platného územního plánu z roku 2013 by zde mohlo vzniknout bydlení pro tři až čtyři tisíce lidí. Území je nepřipravené po stránce technické a urbanistické. Podstatné je i to, že městu již dnes chybí základní občanská vybavenost.

Strana 1 z 203