Umístění: Společnost

On-line dobročinná aukce pro děti s mentálním postižením přinesla přes 300 tisíc Kč

aukce mentalni postizeni charitaKlobouky u Brna, 30. listopadu 2021 - Již pojednadvacáté pořádala Diakonie BETLÉM v Kloboukách u Brna dobročinnou aukci. Letošní ročník byl věnován připravovanému projektu Rekonstrukce Domova Narnie v Morkůvkách, kde provozují denní a týdenní stacionář pro děti s těžkým mentálním a kombinovaným postižením.

Darujte stromeček pod stromeček a podpořte les v Jihomoravském kraji

darujte stromecek pod stromecekBrno, 30. listopadu 2021 – Nadace dřevo pro život, která dlouhodobě podporuje zájem české veřejnosti o les, dřevo a životní prostředí, právě odstartovala již třetí vánoční kampaň DARUJTE STROMEČKY POD STROMEČEK, která je součástí sbírky Darujme stromečky lesu. Cílem kampaně je podpora nadační sbírky, jejíž výtěžek putuje na obnovu českých lesů. Za každých vybraných 25 Kč bude zasazen jeden nový stromek.

Vědci z MENDELU zjistili, proč hraboši škodí lesům i během vegetační sezóny

hrabos strom okousany mendeluBrno, 29. listopadu 2021 - V posledních letech se lesníci stále častěji setkávají s tím, že hraboši ohryzávají kůru stromů nejenom v zimě, kdy je nedostatek potravy, ale také v průběhu vegetační sezóny. Pro jejich nezvyklé chování až doposud chybělo vysvětlení. Vědci z Mendelovy univerzity v Brně zkoumali tento jev na dvou lokalitách v Česku. Zjistili, že za letními ohryzy stojí nejenom přemnožení hrabošů, ale také klimatická změna a suché zimy.

Na Podluží sázejí první stromy po tornádu

vysadba podluzi stromy tornadoMikulčice, 29. listopadu 2021 - Dobrovolníci z jižní Moravy se pustili do obnovy stromů zničených tornádem. V Mikulčicích 150 místních sázelo novou alej a lípy u křížku. V Moravské Nové vsi se lidé vrhli do ozelenění hřbitova. Jedná se o první projekty z grantové výzvy Nadace Partnerství podpořené firmami ŠKODA AUTO, odbory KOVO, Dedoles, Novartis a drobnými dárci. Druhé kolo se otevře zájemcům o veřejné výsadby na konci ledna příštího roku. Na Mikuláše budou moci lidé z Podluží zároveň znovu žádat o příspěvek na zeleň pro své soukromé zahrady.

Jihomoravský kraj vyhlásí deset nových přírodních památek

jizni morava pamatkyBrno, 29. listopadu 2021 - Jihomoravský kraj vyhlásí deset nových přírodních památek. Hlavním cílem procesu je u nově navržených chráněných území zavedení územní ochrany pro dané lokality z důvodu zvláštní ochrany a dlouhodobé péče. U stávajících chráněných území se především jedná o jejich nové a přesné územní vymezení v souladu s aktuálním stavem katastru nemovitostí.

On-line dobročinná aukce pomůže dětem s postižením

charita onlineKlobouky u Brna, 15. listopadu 2021 - Diakonie BETLÉM v Kloboukách u Brna pořádá již 21. ročník dobročinné aukce. Letos bude probíhat týden on-line a výtěžek poputuje na rekonstrukci stacionáře Domov Narnie pro děti s mentálním a kombinovaným postižením. Záštitu nad akcí převzal hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Lidem postiženým tornádem poputuje přes 2,5 milionu na obnovu zeleně

zelen sazenicka stromBrno, 11. listopadu 2021 - Finance na obnovu zahrad, sadů nebo předzahrádek zničených tornádem poputují 73 rodinám a jednotlivcům. V grantové výzvě Člověka v tísni a Nadace Partnerství tak lidem z jižní Moravy pomůže prvních 2,54 milionu korun. O další peníze mohou lidé žádat od 6. prosince do února příštího roku na nadacepartnerstvi.cz/granty. Nadace Partnerství a Člověk v tísni spolu se Společností pro zahradní a krajinářskou tvorbu zároveň zájemcům ve složité situaci pomáhají s přípravou jejich výsadbových projektů nebo s podáním žádostí.

Studenti MENDELU navrhnou revitalizaci části obce Hrušky poničené tornádem

studenti mendelu hruskyHrušky, 30. října 2021 - Studenti Zahradnické fakulty v Lednici navrhnou revitalizaci centrálního parku v obci Hrušky na Břeclavsku, kterou zasáhlo ničivé tornádo. Jejich práce bude unikátní v zadání, se kterým se zatím v Česku krajinářští architekti běžně nesetkávají. Studenti se budou muset vyrovnat nejenom s důsledky poškození území tornádem, ale také s nejnovějšími požadavky, které souvisí s klimatickou změnou a obecně extrémními výkyvy počasí.

Dobrovolníci v Mramoticích na Znojemsku vysázeli 11,5 tisíce malých stromků

les znojmo sazeniceMramotice, 30. října 2021 - Po více než ročním odkladu se předposlední říjnovou sobotu uskutečnila akce Zalesníme spolu Mramotice. Tento den spojil veřejnost společný cíl obnovit les v Mramoticích. Více než 200 dobrovolníků zde v průběhu šesti hodin vysázelo 11 500 sazenic stromů pod odborným dohledem zaměstnanců Městských lesů Znojmo.

Tesco opět podpoří lokální dobročinné projekty částkou 5 milionů Kč

tesco vy rozhodujete my pomahameBrno, 27. října 2021 – Společnost Tesco spustila přihlašování do 10. kola oblíbeného grantového programu na podporu dobročinných projektů „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Až do neděle 14. listopadu mohou neziskové a příspěvkové organizace z celé České republiky přihlásit své projekty na zlepšení kvality života v lokalitě, ve které působí. Celkem Tesco rozdělí přes 5 milionů korun.

Strana 1 z 430