Umístění: Jižní Morava Ekonomika

Nový standard televizního vysílání DVB-T2 přichází i na Moravu

ovladac televize ruka dvb T2Brno, 28. července 2020 – Zatímco většina Česka má už přelaďování televizních přijímačů na nový standard televizního vysílání DVB-T2 za sebou, na moravské diváky tento krok čeká. Kvůli pauze zaviněné situací kolem nemoci Covid-19 došlo k posunu termínů, a prvním dnem přelaďování v Jihomoravském kraji se tak stane 29. července. V tento den vypíná stávající DVB-T vysílání programů České televize z vysílačů Brno - Kojál, Hády a Barvičova a také z vysílače Mikulov - Děvín. Přechodem na DVB-T2 získají diváci všechny nejsledovanější TV programy zdarma a řadu z nich v HD kvalitě.

Jihomoravský kraj schválil dalších 177 žádostí o kotlíkové dotace

kotlikove dotace jmkBrno, 26. května 2020 - Celkový objem finančních prostředků na projekt „Snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji III“ je cca 134 milionu korun. Nyní krajská rada schválila třetí část výzvy, a to celkem 177 žádostí za téměř 18 milionů korun. Výzva na kotlíkové dotace v rámci tohoto projektu byla vyhlášena 23. září 2019, žádosti pak byly přijímány od 24. října. Výše podpory na jeden dílčí projekt fyzické osoby se pohybuje mezi 75–80 % dle typu pořizovaného zdroje, maximální výše dotace může být ve výši 127 500 korun.

Připravil vás koronavirus o práci? Nové místo hledejte v obchodě či logistice

nova prace hiringBrno, 28. dubna 2020 – I když zatím nezaměstnanost neroste takovým tempem jako v době krize v roce 2008, nárůst počtu lidí bez práce dle odhadů ekonomů nebude malý. Propouštění se očekává jak v automobilovém průmyslu a strojírenství, tak v segmentu horeca. Experti z personální agentury Grafton Recruitment lidem, kteří přijdou o práci, doporučují orientaci na obory e-commerce, logistiky, IT a podnikových služeb. Na rozdíl od krize roku 2008, kdy při propouštění přišli jako první na řadu agenturní zaměstnanci, je letos situace zatím jiná. Firmy oceňují flexibilitu, kterou jim tento typ zaměstnanců umožní.

Zachraň hospodu, vyzývají pivovary zákazníky v Jihomoravském kraji

hospoda restaurace pivo pullitrBrno, 27. dubna 2020 – Drtivá většina hospod a restaurací v Jihomoravském kraji je už druhý měsíc kvůli aktuálním opatřením uzavřená a otevře se až v polovině května. Majitelé hospod tak přemýšlejí, jak přežít další týdny, a u mnoha z nich stále hrozí, že po skončení současných opatření znovu neotevřou. Český svaz pivovarů a sladoven proto ve spolupráci s pivovary a dalšími partnery přišel s iniciativou Zachraň hospodu, díky které mohou lidé přímo podpořit své oblíbené hospody a restaurace.

Vědci: Sucho potrápí zemědělce i letos, nový web upozorňuje na riziko požárů

sucho poleBrno, 27. dubna 2020 – Sucho bude trápit zemědělce i v letošním roce. Napovídá tomu citelný nedostatek vody. Ten je v mnoha oblastech České republiky podle bioklimatologů Mendelovy univerzity v Brně už nyní téměř kritický a vzhledem k předpovědi se bude ještě výrazně zhoršovat. Sucho v současnosti dominuje především v severní polovině republiky. Hrozí i riziko požárů, na které upozorňuje nový web firerisk.cz.

Projekt Zachraň hotel ubytuje zaměstnance v první linii, zapojit se může každý

hotelovy pokojBrno, 23. dubna 2020 – Platforma Zachraň hotel společností Amazing places a Mevris začíná poskytovat volné ubytovací kapacity pro zdravotnický a záchranný personál. Ten tak může získat nouzové ubytování v době, kdy kvůli riziku přenosu nákazy nemůže bydlet se svou rodinou. Projekt nyní nabízí přes 1 500 lůžek po celé České republice, k platformě se mohou zapojovat další poskytovatelé ubytování.

Koronavirus: Zaměstnanci tápou, často nemají dostatečné informace o důsledcích situace

coronavirus zkumavka krevBrno, 22. března 2020 – Personalistům se množí dotazy na práva a povinnosti zaměstnanců v době ovlivněné mimořádnými opatřeními vlády souvisejícími s bojem proti světové pandemii coronaviru. Čechům chybí relevantní informace, tápou zejména v otázkách náhrad mzdy a právech zaměstnavatelů nařídit práci z domu či dovolenou. Zaměstnanci se často ptají, zda jim může jejich zaměstnavatel nařídit dovolenou. Dle zákoníku práce to sice možné je, zaměstnavatel tak však musí učinit písemně minimálně 14 dní předem.

Nová stavební legislativa citelné zvýšení cen staveb nepřinese

dum hruba stavba vystavbaBrno, 20. března 2020 – Zákon, který prodraží každou novostavbu o desítky procent. Zákon, kterým vám stát nařídí a povolí postavit pouze dům, který nemá žádnou spotřebu energie. I s takovými obavami hovořili a hovoří někteří lidé o přelomové stavební legislativě, která začala platit od 1. ledna 2020. Realita je naštěstí trochu jiná a nový zákon rozhodně není tak drastický, jak to může na první pohled vypadat. Co tedy doopravdy přinesl zákon o hospodaření s energií č. 406/2006 Sb. a jeho prováděcí vyhláška č. 78/2013 Sb. a co vše to bude znamenat pro stavebníky?

Strana 1 z 197

Mezinárodní výstava vín Grand Prix Austerlitz 2020