Umístění: Podrobnosti - Slavnosti brambor

Napsat e-mail Tisk

Slavnosti brambor

Akce Upravit akci

Název akce:
Slavnosti brambor
Datum konání:
30.09.2017 - 01.10.2017
Místo konání:
centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem

Popis akce

Přijďte si užít babí léto na Vysočinu a navštivte Slavnosti brambor.
Dne 30. 9 - 1. 10. proběhne v centru Eden v Bystřici nad Pernštejnem již 5. ročník Slavností brambor.  
Po oba víkendové dny se mohou návštěvníci těšit na bohatý gastronomický program.

K vidění bude kuchařská show, regionální farmářské produkty, slavnostní bramborové menu, workshopy, ukázka tradičních řemesel nebo kování koní. Zábavu si v centru najdou i děti, které se mohou zúčastnit bramborové olympiády, rukodělné dílny, loutkového divadla a dalších atrakcí.

Zajímavé informace se návštěvníci dozvědí i na besedě s odborníky, kteří prozradí, jaké odlišnosti mají jednotlivé druhy brambor při kuchyňské úpravě. Chybět nebudou ani rady, jak brambory pěstovat, nakoupit a uskladnit, či výstavka netradičních brambor.

Během dne návštěvníci na pódiu uvidí profesionální kuchaře připravovat netradiční pokrmy z hlavní plodiny dne. Sami pak na závěr ochutnají výsledek a odnesou si domů pár zajímavých receptů. Během celého víkendu budou v Edenu vyhrávat muzikanti a pivo z místního minipivovaru poteče proudem. Pro tentokrát bude připravená várka speciálního bramborového piva.  

Soutěž o nejchutnější bramborový salát.

Chcete-li se zúčastnit, doneste v sobotu 30.9. do 10.00 do centra Eden vlastnoručně připravený bramborový salát, v množství 2 kg. V 10.30 bude zahájení soutěže. Hodnotit saláty budou moci všichni návštěvníci. Soutěž bude probíhat na statku v Horácké vesničce. Soutěž bude probíhat pouze v sobotu. Výherce obdrží poukaz na zapůjčení elektrokol na celý víkend pro dvě osoby, s platností do konce příštího roku a poukaz na nákup spotřebního zboží v hodnotě 1 000 Kč.
WWW stránka:
http://www.centrumeden.cz/cs/kalendar-akci/slavnos

Inzerce