Umístění: Podrobnosti - Martino Hammerle - Bortolotti: Operní koncert

Napsat e-mail Tisk

Martino Hammerle - Bortolotti: Operní koncert

Akce Upravit akci

Martino Hammerle - Bortolotti: Operní koncert
Název akce:
Martino Hammerle - Bortolotti: Operní koncert
Datum konání:
24.06.2018
Místo konání:
Státní zámek Valtice - jízdárna, Zámek 1, 691 42 Valtice

Popis akce

V neděli 24. června 2018 nás ve Valticích čeká velkolepý koncert se stovkou účinkujících. Po minulých úspěšných koncertech zde již počtrnácté vystoupí operní pěvec rakousko-italského původu Martino Hammerle-Bortolotti. Recitály tohoto neobyčejně všestranného a charismatického umělce s jedinečným hlasem přinášejí vždy mimořádný hudební zážitek a už léta mají své stálé příznivce.

Pozvání přijal také Jihlavský smíšený pěvecký sbor Melodie se sbormistrem Pavlem Salákem a vůbec poprvé zde vystoupí Moravská filharmonie Olomouc s dirigentem Petrem Šumníkem.
Na programu jsou slavné árie a sbory z italských a českých oper. Závěr koncertu navazuje na loňské vystoupení, kdy poprvé zazněla ukázka ze zapomenuté opery Templáři na Moravě od Karla Šebora. Tentokrát mají posluchači možnost slyšet grandiózní "Templářský pochod" z této opery jako moravskou premiéru. Partitura pochodu obnáší kromě velkého orchestru a sboru i četné trubky, čímž je slavnostní atmosféra koncertu zajištěna.

Koncert bude uspořádán od 16.00 hod. v jedinečném prostředí impozantní zámecké jízdárny, která je po náročné rekonstrukci spolu s obnoveným zámeckým divadlem součástí Národního centra divadla a tance. Jízdárna je jedním z největších historických sálů v naší zemi, k osvětlení slouží masívní lustry z pravého českého křišťálu.

 

Vstupenky za 280 Kč (v den koncertu 330 Kč) jsou již nyní v prodeji v Turistickém informačním centru ve Valticích. Tel.: 519 352 978, 734 256 709. E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Organizátor:
Město Valtice
WWW stránka:
www.valtice.eu

Kontakt:
Turistické informační centrum Valtice
Kontaktní telefon:
734 256 709
Kontaktní e-mail:
tic@valtice.eu