Umístění: Podrobnosti - A to jste ještě neviděli!

Napsat e-mail Tisk

A to jste ještě neviděli!

Akce Upravit akci

A to jste ještě neviděli!
Název akce:
A to jste ještě neviděli!
Datum konání:
25.04.2018 - 01.07.2018
Místo konání:
Muzeum Vyškovska, náměstí Čsl. armády 2, Vyškov

Popis akce

Vernisáž výstavy 24. dubna 2018 v 17:00 hodin

Čas nezadržitelně plyne a zub času poznamenává nejen lidský život, ale i veškeré lidské výtvory. Někdy jen na krátký čas, někdy na mnoho let se propojí osud předmětu s osudem člověka. Hodnota výtvorů přetrvává a roste i po skončení života jejich tvůrce či majitele a mnohé z nich si najdou majitele nové, než na dobro opustí okruh lidského žití a zamíří do muzea. Mnohé z předmětů, které návštěvníci mohou v muzeu zhlédnout, mají za sebou zajímavý příběh, kousek jedinečné historie, kterou mu vtiskl život některého z tvůrců nebo majitelů.

Výstava návštěvníkům nabízí výběr z nejnovějších přírůstků, které v posledních letech do muzea přibyly. Zde se prezentují jednotlivé předměty muzejních oborů. Od archeologie, po etnografii a sbírky výtvarného umění, které obsahují předměty, jež si prožily svůj příběh, mnohdy podobně barvitý jako život těch, kterým tyto předměty dříve patřily.

Výstava divákům nabídne pohled na exponáty v kontextu jejich původního charakteru, účelu, a někdy také vlastnictví. Zkusí návštěvníky obohatit o nový pohled na muzejní předměty a poodhalit jejich tajemný příběh.

Organizátor:
Muzeum Vyškovska, p. o.
WWW stránka:
www.muzeum-vyskovska.cz

Kontakt:
Ivana Fleková
Kontaktní telefon:
517348040
Kontaktní e-mail:
flekova@muzeum-vyskovska.cz