Umístění: Podrobnosti - Největší ochutnávka Svatomartinského vína

Napsat e-mail Tisk

Největší ochutnávka Svatomartinského vína

Akce Upravit akci

Největší ochutnávka Svatomartinského vína
Název akce:
Největší ochutnávka Svatomartinského vína
Datum konání:
11.11.2016 - 11.11.2016
Místo konání:
Brněnské náměstí Svobody

Popis akce

Na svátek svatého Martina, 11. 11. v 11 hodin zahájí slavnostní přípitek letošní ochutnávání Svatomartinských vín. Těšit se můžete na ochutnávku 100 druhů svatomartinských vín od 100 různých vinařů. Akce se tak jako v uplynulých letech bude konat na brněnské Náměstí Svobody! Neváhejte a přijeďte se pobavit a ochutnat vynikající Svatomartinské!

Každoroční Svatomartinský košt je nejen přehlídkou skvělých moravských vín, ale i dobrého jídla a tradiční hudby. Vše započne slavnostním přípitkem v pátek 11. 11. symbolicky v 11 hodin, kdy na brněnském náměstí Svobody představitelé vinařů otevřou první láhev Svatomartinského vína ročníku 2016. Degustaci bude těsně předcházet slavnostní průvod, který v čele se svatým Martinem na bílém koni vyrazí v 10:30 od kostela sv. Tomáše na Moravském náměstí směrem na náměstí Svobody.

Po přípitku bude spuštěn doprovodný program s moravskou cimbálovou muzikou Jožky Šmukaře. Diváci si budou moci zasoutěžit o láhve vína a ochutnávat vybrané staročeské delikatesy, včetně svatomartinské pečené husy.

Koštem to však zdaleka nekončí! Všichni milovníci Svatomartinských vín jsou během následujícího víkendu a dalších týdnů srdečně zváni k návštěvě některého z vinných sklepů, jejichž přehled naleznou na www.wineofczechrepublic.cz.

Program – 11. listopadu, brněnské Náměstí Svobody

10:00 Zahájení prodeje žetonů a výdej skla v pokladnách na náměstí

10:30 Zahájení průvodu z Moravského náměstí; včele Martin na bílém koni

11:00 Zvony z Petrova; slavnostní přípitek; sv. Martin rozlévá víno na pódiu

11:30 Konec oficiální části; zahájení doprovodného kulturního programu (Jožka Šmukař, soutěže)

15:00 Folkteam Pavla Kopřivy

17:30 Ukončení prodeje Svatomartinských vín

Organizátor:
Vinařský fond