Umístění: Podrobnosti - XXI. Slovácký rok v Kyjově

Napsat e-mail Tisk

XXI. Slovácký rok v Kyjově

Akce Upravit akci

XXI. Slovácký rok v Kyjově
Název akce:
XXI. Slovácký rok v Kyjově
Datum konání:
10.08.2023 - 13.08.2023
Místo konání:
Kyjov

Popis akce

Slovácký rok – největší folklorní událost, která se stejně jako olympijské hry opakuje jen jednou za čtyři roky.

 

Brány královského města Kyjova se milovníkům tradic, lidové hudby, písní, tanců, a především skvělé zábavy otevřou příští rok v srpnu již pojedenadvacáté. Centrum kyjovského Dolňácka se opět po čtyřech letech stane Mekkou folkloristů z Čech, Moravy i zahraničí.

Tisíce účinkujících se během čtyř festivalových dnů představí ve více než třech desítkách pořadů. Průvod čítající 3000 krojovaných ze všech obcí regionu rozzáří kyjovské náměstí pestrými barvami bohatě zdobených krojů. Lidový jarmark ukáže fortel českých a moravských řemeslníků a letní vzduch se rozvoní tradičními dobrotami, vínem i domácí pálenkou. Bujaré zpěvy, doprovázené čarovnými tóny houslí a cimbálu, přeruší až vyzvánění kostelních zvonů, svolávající ke slavnostní nedělní mši, a dusot kopyt pod sedly jezdců Jízdy králů uhánějících tryskem od Skoronic k majestátní kyjovské radnici.

Zažijte to vzrušení, když stoupá k nebi vysoká a štíhlá májka na znamení začátku slavností, i pocit krásné nostalgie, když se v nedělním podvečeru kácí k zemi, a tři dny i noci tepající srdce Slovácka pomalu utichá. I Vám otevře Slovácko svou rozmanitou náruč a město Kyjov svou pohostinnost, i Vy budete na Slováckém roku upřímně vítáni.

 

Organizátor:
Městské kulturní středisko Kyjov
WWW stránka:
http://www.slovackyrok.cz/index.asp

Kontakt:
+420 518 612 378
Kontaktní telefon:
+420 518 614 624
Kontaktní e-mail:
reditel@mkskyjov.cz