Umístění: Podrobnosti - Snow film fest 2023 v Kyjově

Napsat e-mail Tisk

Snow film fest 2023 v Kyjově

Akce Upravit akci

Snow film fest 2023 v Kyjově
Název akce:
Snow film fest 2023 v Kyjově
Datum konání:
28.11.2023 - 28.11.2023
Místo konání:
Kino Panorama Kyjov

Popis akce

Letošní filmová nabídka SNOW FILM FEST je opět velmi pestrá. Zajímá vás skialpinismus, freeride lyžování, snowboarding, kitesurfing, lodě nebo letadla? Největší filmový festival zimních sportů má ve své nabídce něco pro každého. Těšit se můžete nejen na dobrodružné filmy plné adrenalinu a okouzlující přírody, ale i upřímné lidské příběhy. Speedup: Himalájský příběh propojuje krásu velehor se snahou upozornit na dopady lidské činnosti a změny klimatu na přírodu nejvyšších hor světa. Horolezec, extrémní skialpinista Benedikt Böhm překonává rekordy ve výstupech na různé velehory. Tentokrát se spolu s Prakashem Sherpou rozhodl zdolat sedmitisícový vrchol Himlung Himal.
Milovníci čerstvého prašanu si na své přijdou u filmu Lužba: Duše Sibiře od Andrého Costy. Line And Air pak ohromí neuvěřitelnými výhledy z paluby ultralehkého letadla a svobodou, kterou si autor Geraldine Fasnacht užívá při jízdě na snowboardu.
Pro spojení lyží, kite, saní a traverzu Laponska se rozhodla současná držitelka Guinessova rekordu v nejdelší kitesurfingové cestě bez supportu. Lapland Explorer je pro Niky Ballus dalším splněným snem po těžkém úrazu nohy. Na sever se vydáme i se snímkem Wavy: Plavba mého života, kde se dvojice freeriderů dělí o zážitky z neskutečných sjezdů.
Role českého solitéra v jinak zahraniční tvorbě se ujal Ondřej Pekárek s filmem Salaš: Gruzínský freeride. Sbalil stan, pořídil si kamna, expediční sáně a vyrazil do Gruzie. K pobavení pak bude sketch Lalodge od Huga Laugiera, který je sice freeskierem, ale rozhodne se v doprovodu bývalého biatlonisty Martina Fourcada vyzkoušet další zimní sporty.

Kde: Kino Panorama

Vstupné: 120 Kč / děti do 15 let ZDARMA

Vstupenky na: https://www.kino-kyjov.cz/snow-film-fest-2023-prehlidka-outdoorovych-filmu/

Organizátor:
Městské kulturní středisko Kyjov
WWW stránka:
https://www.kino-kyjov.cz/snow-film-fest-2023-preh

Kontakt:
Kino Panorama
Kontaktní telefon:
518 612 945
Kontaktní e-mail:
kino@mkskyjov.cz