Umístění: Podrobnosti - Letní výtvarné dílničky

Napsat e-mail Tisk

Letní výtvarné dílničky

Akce Upravit akci

Název akce:
Letní výtvarné dílničky
Datum konání:
25.07.2012 - 10.08.2012
Místo konání:
Muzeum Vyškovska, p.o., nám. Čsl. armády 2, Vyškov

Popis akce

Muzeum Vyškovska ve spolupráci s Ateliérem Létající šnek připravilo pro malé i velké zájemce dvě Letní výtvarné dílničky ke stálé expozici Vyškovská lidová keramika:

středa 25. července 2012 ve 14:30 hodin

Země, hlína, džbán

V červenci budeme zkoumat hlínu jako hmotu, která nám dovolí mnohá tvořivá vyjádření.  Hlína patří mezi první materiály, kterými se naši praprapředkové snažili umělecky projevit.  A právě  z hlíny se člověk naučil vytvářet předměty každodenní, praktické i estetické, potřeby. Během naší dílny si vyzkoušíte tvůrčí a tvárné možnosti hlíny. Seznámíte se teoreticky i prakticky se základy keramické tvorby a modelování. Zaměříme se na uměleckou produkci keramiky na Vyškovsku a řekneme si, jak k hlíně přistupovali Habáni. Na závěr si vytvoříte vlastní hliněný výrobek, který si budete moci vyzvednout v dohodnutém termínu po vypálení. Dílna, která není věkově omezená, se uskuteční 25. července (14:30-16:30)  v prostorách expozice Vyškovské lidové keramiky Muzea Vyškovska.

pátek 10. srpna 2012 ve 14:30 hodin

S lehkostí…

První, druhý… odrazí se…  a třetím skokem se ocitne na habánském džbánku. Po kterém se prohání tak ladně, že se najednou kolem něj objevují květiny všech tvarů, barev a vůní. S lehkostí  vánku, s jistotou zakořeněného stromu se na chvílí ukryl v hájku. Jelínek! Jeden z nejčastěji používaných výjevů na habánské keramice.  S lektorkou Ivanou Rumpelovou se během tohoto animačního programu seznámíte také s dalšími výjevy na habánských džbánech, mísách nebo talířích.  Zjistíte, jaká jejich barvy a tvary nesou poselství. Nejen, že si vyzkoušíte tradiční zdobení habánské keramiky, ale budete si moci vymyslet také své vlastní motivy. Vámi zdobené hliněné výrobky si v dohodnutém termínu po vypálení odnesete domů. Dílna, která není věkově omezená, se uskuteční 10. srpna (14:30-16:30) v prostorách expozice Vyškovské lidové keramiky Muzea Vyškovska.

Vstupné na každou dílničku je 80,- Kč, doprovod 20,- Kč (plná cena zahrnuje hliněný výrobek)

Zájemce o dílničku prosíme o potvrzení účasti na tel. č. 517 348 040 nebo na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Využijte volný čas a přijďte se do muzea bavit, tvořit a dozvědět se něco nového!

Organizátor:
Muzeum Vyškovska, p.o.
WWW stránka:
www.muzeum-vyskovska.cz

Kontakt:
Ivana Fleková
Kontaktní telefon:
517 348 040
Kontaktní e-mail:
mv@muzeum-vyskovska.cz