Umístění: Podrobnosti - Květiny v interiéru

Napsat e-mail Tisk

Květiny v interiéru

Akce Upravit akci

Květiny v interiéru
Název akce:
Květiny v interiéru
Datum konání:
12.03.2013 - 21.04.2013
Místo konání:
Muzeum Vyškovska, nám. Čsl. armády 2, Vyškov

Popis akce

Srdečně Vás zveme na výstavu fotografií květinových aranžmá v historických interiérech hradů a zámků od Veroniky Skálové. Výstava proběhne v malém sále galerie Orion od 12. 3. do 21. 4. 2013.

Výstava Květiny v interiéru představí fotografie Veroniky Skálové, která se dlouhodobě věnuje dokumentaci květinových aranžmá vytvořených zejména v historických interiérech, především na hradech a zámcích. Hledání optimální kompozice s vybavením zámeckých a hradních prostor v kombinaci s hrou světla posunuje fotografický záběr Veroniky Skálové od pouhé dokumentace k jakémusi „fotoobrazu“. Pro vyškovskou výstavu vybrala autorka téma jarních květin ve vazbách, které vznikaly pro různé akce, především výstavy, např. na zámcích Bučovice, Rájec nad Svitavou, Kratochvíle ale i jinde.

Výstava bude doplněna přednáškou Jak se dělá květinová dekorace? o aranžování květin s praktickými ukázkami. Vytváření květinových vazeb do interiérů různých historických slohů předvede přední český florista Slávek Rabušic v neděli 7. 4. 2013 v 15:00 hodin.

Organizátor:
Muzeum Vyškovska
WWW stránka:
www.muzeum-vyskovska.cz

Kontakt:
Ivana Fleková
Kontaktní telefon:
517 348 040
Kontaktní e-mail:
mv@muzeum-vyskovska.cz