Umístění: Podrobnosti - Koňská síla – Role koní ve venkovských pracích

Napsat e-mail Tisk

Koňská síla – Role koní ve venkovských pracích

Akce Upravit akci

Koňská síla – Role koní ve venkovských pracích
Název akce:
Koňská síla – Role koní ve venkovských pracích
Datum konání:
28.09.2013 - 28.09.2013
Místo konání:
Museumsdorf Niedersulz/ Weinviertel/ Dolní Rakousy

Popis akce

Již více než 1000 slouží koňská síla lidem při jejich venkovském životě.

 

V sobotu 28. září 2013, od 10.00 do 18.00 hod. bude žít skanzen Museumsdorf v Niedersulzu opět plně ve znamení koňské síly.

 

Množství předváděcích akcí s norickými a haflingskými koňmi z každodenního venkovského života dávných časů, jako bylo orání, vláčení, kosení či přibližování dřeva (stahování kmenů z lesa) se bude ukazovat na zemědělské volné ploše skanzenu.

Kování koní, jak ho prováděl kovář či dojení kobyly koně haflingského i vysvětlující výklady ze všech oblastí zemědělství a koní, to budou další body programu na dni věnovaném koním („Den koní“) ve skanzenu. Diplomovaná zvěrolékařka paní Eva Müllerová bude vyprávět plno zajímavého ze svých zkušeností venkovské veterinářky a vše ze světa kolem koní. Historické zajímavosti z kulturních dějin venkovských koní vyloží vedoucí pracovník muzea v Niedersulzu pan Otto K. Knoll.

 

Pro děti bude připraveno veselé vyrábění „Koníka“ a jízda kočárem taženým koňmi celým areálem historického skanzenu.

 

V kolářství a kovárně budou pořádány komentované prohlídky, skýtající přehled o zajímavé a mnohdy namáhavé práci řemeslníků v dřívějších dobách.

 

Již večer předchozího dne, v pátek 27.září 2013 se bude od 18.00 hod konat ve venkovské hospodě tamního skanzenu stůl pro štamgasty z řad povozníků.

 

Celkem čítá areál skanzenu v Niedersulzu, největší muzeum pod širým nebem Dolního Rakouska, přes 80 budov a kolem 30 zahrad a zemědělskou užitnou plochu o rozloze kolem 22 ha.

Staré weinviertelské selské dvory, domy řemeslníků, kapličky, seníky, venkovská hospoda a škola i ulička s vinnými sklípky s lisovnami vína z období dvou staletí byly vzaty z jejich původního místa a postaveny do původní podoby ve skanzenu v Niedersulzu.

 

Výstava „Selský život v proměnách času – od selského gruntu po moderní agrární politiku“ pojednává dějiny dolnorakouského zemědělství mezi vlastnictvím pozemků, městem a trhem od roku 1848 až dodnes. V celkem sedmi tematických oblastech se tu předvádí v chronologickém členění proměna struktury selského stavu a historie zemědělství na selském statku Wultendorfský dvůr.

 

Otevírací doba:

duben až 1.listopad 2013, denně od 10.00 do 18.00 hod

WWW stránka:
www.museumsdorf.at