Umístění: Podrobnosti - JazzFestBrno: Trio Goldings-Bernstein-Stewart

Napsat e-mail Tisk

JazzFestBrno: Trio Goldings-Bernstein-Stewart

Akce Upravit akci

JazzFestBrno: Trio Goldings-Bernstein-Stewart
Název akce:
JazzFestBrno: Trio Goldings-Bernstein-Stewart
Datum konání:
24.04.2014
Místo konání:
Divadlo Husa na provázku

Popis akce

Trio Bernstein-Goldings-Stewart zkoumá zákoutí jazzových standardů, hraje své autorské skladby, ale především komunikuje na telepatické rovině, která se rozvíjí pouze u dlouhodobě fungujících kapel.

Dvacetileté hudební partnerství kytaristy Petera Bernsteina, varhaníka Larryho Goldingse a bubeníka Billa Stewarta je unikátní a přestože všichni patří mezi největší mistry svých nástrojů, nejde o žádné příležitostné seskupení hvězd. Trio přenáší energii a kreativitu newyorských jazzových klubů, které ostatně mají na svědomí dnešní reputaci této ostřílené kapely jako jednoho z největších varhanních trií dneška.

Nepřeslechnutelným hráčským rukopisem na Hammondovy varhany a hudební všestranností se chlubí bostonský rodák Larry Goldings. Pohybuje se nenuceně a s přehledem nejen v širokém spektru jazzu, ale i ve světě funku, popu a elektronické hudby. Jako sideman je rovněž na roztrhání, můžete jej slyšet na desítkách alb umělců prakticky všech hudebních žánrů. Jako lídr vydal celkem třináct desek a mnohé z nich natočil v triu s Peterem Bernsteinem a Billem Stewartem.

Newyorský kytarista Peter Bernstein je nedílnou součástí světové jazzové scény již od roku 1989. Jeho plný a na první poslech rozeznatelný kytarový zvuk ozdobil více než stovku nahrávek.

Bubeník Bill Stewart si udělal jméno především jako člen rytmické sekce kapely kytaristy Johna Scofielda, se kterým intenzivně spolupracoval především mezi roky 1990 a 1995 a dodnes několikrát ročně vyrážejí na společné turné. Rodák z Des Moines v Iowě je v současnosti jedním z nejvyhledávanějších jazzových bubeníků na světě.

JazzFestBrno přiváží toto skvělé jazzové trio do Divadla Husa na provázku, kde Bernstein, Goldings a Stewart vystoupí 24. dubna.

Informace k festivalu a koncertu tria Bernstein-Goldings-Stewart najdete na www.jazzfestbrno.cz. Vstupenky na festivalové koncerty v cenách od 90 do 690 Kč jsou k dispozici v prodejní síti Ticketportal (www.ticketportal.cz) a běžných předprodejích.

Organizátor:
JazzFestBrno
WWW stránka:
www.jazzfestbrno.cz