Umístění: Podrobnosti - Roh hojnosti

Napsat e-mail Tisk

Roh hojnosti

Akce Upravit akci

Název akce:
Roh hojnosti
Datum konání:
27.10.2018 - 28.10.2018
Místo konání:
Centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem

Popis akce

 

 

Roh hojnosti v Centru Eden

 

Kdy: 27. a 28. října 2018 od 9.30 do 18.00

 

Kde: zábavní a poznávací Centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem

 

Vstupné: 120 Kč/plné vstupné, 80 Kč/snížené vstupné, děti do 6 zdarma

 

 

Roh hojnosti je od antiky symbolem bohatství a dostatku. A především o bohatství a různorodosti gastronomie bude i program, který se uskuteční během posledního víkendu v měsíci říjnu v zábavním a poznávacím Centru Eden v Bystřici nad Pernštejnem.

 

Tři regionální restaurace uvaří degustační menu podle receptů z období první republiky. Sládek z minipivovaru Centra Eden připraví pro tuto příležitost várku 13 % Prvorepublikového speciálu, který bude k ochutnání v místní pivnici.

 

Gastronomický program Rohu hojnosti doplní ukázky techniky food carving (vykrajování a zdobení ovoce a zeleniny), přednáška o etiketě před sto lety a nyní, vystoupení hudebního uskupení Akvarteto, ukázka dobového oblečení, komentovaná prohlídka minipivovaru Eden s ochutnávkou, ad.

 

K podzimní sezóně patří i zavařování a zpracování ovoce. Milovníci marmelád si přijdou na své během soutěže o nejchutnější marmeládu, která bude probíhat po oba dny. Soutěžit může každý, kdo přinese minimálně 200 ml jakékoliv vlastnoručně vyrobené marmelády, do kanceláře Centra Eden (Nový Dvůr 318, Bystřice nad Pernštejnem) do 27. 10. do 9.30 hod. Výrobce marmelády, kterou vyhodnotí návštěvníci jako nejchutnější a nejlepší, obdrží sušičku na ovoce.

 

 

Více informací k programu naleznete na www.centrumeden.cz nebo na www.facebook.com/centrumeden

Organizátor:
Město Bystřice nad Pernštejnem
WWW stránka:
http://www.centrumeden.cz/cs/kalendar-akci/roh-hoj

Mezinárodní výstava vín Grand Prix Austerlitz 2020