Ocean48

Aktualizováno: Friday, 26. May 10:38

Umístění: Sport

V Mikulově má vyrůst nový krytý bazén a sportovní zóna

plavani novy bazen mikulovMikulov, 14. února 2017 - Krytý bazén, nová sportovní zóna, záchytné parkoviště a parkovací dům. To jsou stěžejní témata, se kterými starosta města Rostislav Koštial seznámil zastupitele na pracovním setkání 25. ledna. Budou součástí strategického plánu rozvoje města do roku 2024. Výhledový dokument rozvoje města se rozšiřuje o vybudování krytého bazénu a revitalizaci koupaliště, vznik záchytných parkovišť a parkovacího domu a přeměnu bývalého „cvičáku A“ za kasárnami ve sportovní zónu.

Kraj letos rozdělí na podporu sportu 41 milionů korun

basketbal hracka detailBrno, 7. února 2017 – Kraj chce podpořit zkvalitňování sportovních zařízení a systematickou činnost sportovních klubů. Takové jsou hlavní cíle schváleného dotačního programu Podpora sportu v Jihomoravském kraji v roce 2017. Na tento program je v rozpočtu kraje vyčleněno 35 milionů korun. Další dotace půjdou na podporu České unie sportu (ČUS) ve výši 2 milionů korun a na Jihomoravský krajský fotbalový svaz kraj přispěje částku 1,5 milionů korun. V neposlední řadě hodlá kraj také podpořit projekt rekonstrukce a modernizace sportovního areálu FK Valtice dotací 2,2 milionů korun.

Dělníci opravují cyklostezku mezi Blučinou a Židlochovicemi

08 Oprava Blucina cyklostezkaŽidlochovice, 6. prosince 2016 - Téměř 2,5 kilometrů trhlin opravují v těchto dnech zaměstnanci stavební firmy na Cyklostezce Brno – Vídeň v úseku Blučina a Židlochovice. Znepříjemňovaly cestu cyklistům v uplynulých sezónách, opravou se zabrání i dalšímu znehodnocování povrchu. „Práce za necelých dvě stě tisíc korun schválilo předsednictvo svazku obcí na svém posledním zasedání, podílet se bude město Židlochovice i obec Blučina, v jejichž katastru práce probíhají,“ upřesnil člen předsednictva a starosta Žabčic, Vladimír Šmerda.

Dětské hřiště u rodinného centra ve Velaticích je opět bezpečné

velatice hriste pro deti nadace cezVelatice, 8. listopadu 2016 - Jihomoravské Velatice otevřely o víkendu zrekonstruované hřiště pro děti. Hrací plocha u místního rodinného centra a v těsné blízkosti mateřské školy, jejíž technický stav v poslední době nevyhovoval certifikačním podmínkám, opět nabízí dětem z Velatic a okolí oblíbené atrakce pro trávení jejich volného času. Malé obci pomohla s realizací projektu Nadace ČEZ příspěvkem v hodnotě 300 tisíc korun.

Ve Snovídkách zrekonstruovali 20 let nepoužívané hřiště

SNOVIDKY nove otevrene hristeSnovídky, 11. října 2016 - Jihomoravská obec Snovídky otevřela koncem září své nově zrekonstruované sportovní hřiště. Plocha po náročné rekonstrukci za 800 tisíc korun, s jejímž financováním obci nedaleko Vyškova pomohla Nadace ČEZ, vytvořila v centru Snovídek multifunkční prostor pro sportování místních občanů, především dětí a mládeže.

V Nemoticích vyrostlo multifunkční hřiště pro místní i chataře

nemotice hriste nadace cezNemotice, 3. října 2016 - Svátek svatého Václava oslavili v jihomoravských Nemoticích otevřením nového sportoviště, které poslouží místním občanům všech věkových kategorií i lidem z okolních obcí a chatařům. Náročnou výstavbu multifunkční plochy podpořila Nadace ČEZ 800tisícovým příspěvkem. Téměř tisíc metrů čtverečních velké sportoviště nabídne na svém umělém povrchu příležitost zahrát si zejména kolektivní míčové hry.

Nový ročník hokejové extraligy je tady!

hokej01-250Brno, 12. září 2016 - Všichni hokejoví nadšenci již jistě odpočítávají poslední hodiny a minuty do úvodního hvizdu prvního kola české nejvyšší hokejové ligy. Klasicky se litých bojů dlouhé a náročné sezóny zúčastní 14 nejlepších hokejových celků republiky. Sestava týmů bude také totožná s předešlou sezónou, ani jednomu ze dvou nejlepších mužstev 1. hokejové ligy se v baráži o postup nepodařilo mezi elitní celky probojovat. To hokejisté Komety Brno už doslova žhaví brusle a těší se na zahajovací duel.

Motorkáři ve Valticích uctili památku kamarádů

motosraz valtice 2016Valtice, 6. září 2016 - V sobotu 27. srpna se na Motosrazu ve Valticích sjelo přes 150 motocyklů různých kategorii a značek, od veteránů až po nejnovější modely, které obdivovalo přes 400 přímých účastníků. Sraz se uskutečnil již pošesté jako vzpomínka Jána a Alojze Vychodilovy, kteří byli motocykloví nadšenci.

I přes deštivé počasí navštívilo Grand Prix 180 tisíc fanoušků

tachometr-cilova-paska grand prix cr 2015 brnoBrno, 23. srpna 2016 - Silný déšť zásadně poznamenal závodní neděli Grand Prix České republiky 2016. Na závod dorazilo méně diváků než v předchozích letech, na dráze ale viděli nejatraktivnější závod za poslední roky. V královské kubatuře si nakonec pro své premiérové vítězství v MotoGP dojel britský závodník Cal Crutchlow. Jakub Kornfeil v Moto3 nakonec skončil šestý, jen jedno místo za svým dosavadním brněnským maximem.

Do sportovní haly v Pohořelicích se stěhují řemeslníci

Sportovni hala Pohorelice 1625Pohořelice, 23. června 2016 - Modernizace vstupních prostor sportovní haly v Pohořelicích na Dlouhé ulici začíná. Změny se dočká nevyhovující recepce, zádveří, osvětlení i vybavení nábytkem. Hotovo by mělo být do konce prázdnin. Provoz haly to ale nezastaví. Sportovci mohou dál provozovat veškeré aktivity, které hala nabízí. Jediným omezením je vstup.

Strana 1 z 149

Inzerce