Umístění: Podrobnosti - Mezinárodní konkurs vín GRAND PRIX VINEX 2011

Napsat e-mail Tisk

Mezinárodní konkurs vín GRAND PRIX VINEX 2011

Akce Upravit akci

Mezinárodní konkurs vín GRAND PRIX VINEX 2011
Název akce:
Mezinárodní konkurs vín GRAND PRIX VINEX 2011
Datum konání:
02.03.2011
Místo konání:
VINEX&HORECA FORUM na brněnském výstavišti

Popis akce

O soutěži GRAND PRIX VINEX

Grand Prix Vinex je tradiční prestižní mezinárodní soutěž vín, konaná při příležitosti mezinárodního vinařského veletrhu Vinex v Brně v České republice. V roce 2011 bude probíhat již XVIII. ročník soutěže. Soutěž je pořádána Národním vinařským centrem, o.p.s., ve spolupráci s a.s. Veletrhy Brno a Svazem vinařů ČR.

• Grand Prix Vinex 2011 se mohou účastnit vína ročníku 2009 a starší.
• Vína budou hodnocena mezinárodní komisí renomovaných degustátorů ve specializovaném degustačním pracovišti Národního vinařského centra ve Valticích.
• Hodnocení vín bude probíhat na platformě nového počítačového systému pro hodnocení vín, který byl vyvinut Národním vinařským centrem.
• Každý přihlašovatel obdrží detailní hodnocení svého vína, včetně mohutnostního a aromatického profilu.
• Medaile budou udělovány dle dosaženého bodového hodnocení – bronzová medaile min. 80 bodů, stříbrná medaile min. 84 bodů, zlatá medaile min. 88 bodů, velká zlatá medaile min. 92 bodů. Organizátor se zavazuje neudělit více než 30 % medailí vzhledem k celkovému počtu přihlášených vín. Toto kriterium bude aplikováno v rámci jednotlivých kategorií.
• Dále bude vyhodnocen „Champion“, vítězové kategorií, nejlépe hodnocená kolekce vín a národní vítězové pro země, které přihlásily min. 10 vín.

Hodnocení soutěžních vín: 7. – 8. února 2011

Výsledky soutěže budou zveřejněny ve středu 2. 3. 2011 na VINEX&HORECA FORUM na brněnském výstavišti, kde bude možné zúčastněná vína ochutnat a kde budou také předány ceny a diplomy výrobcům vítězných vín.

 

 

 

Organizátor:
Národní vinařské centrum, o.p.s.
WWW stránka:
www.grand-prix-vinex.cz

Kontaktní telefon:
+420 519 352 072
Kontaktní fax:
+420 519 352 072
Kontaktní e-mail:
narodni@vinarskecentrum.cz