Umístění: Podrobnosti - Weinviertelské dožínky

Napsat e-mail Tisk

Weinviertelské dožínky

Akce Upravit akci

Weinviertelské dožínky
Název akce:
Weinviertelské dožínky
Datum konání:
15.09.2013 - 15.09.2013
Místo konání:
Asparn an der Zaya

Popis akce

15. září se konají v Asparn an der Zaya dožínky regionu Weinviertel. Na programu je polní mše, průvod dožínkových vozů, regionální lahůdky a spousta muziky.

„Dožínkami bychom si chtěli s vděčností připomenout práci na polích i v sadech a zdůraznit, že lidský blahobyt neleží to pouze a jen v lidských rukou“, vysvětluje Johann Panzer, starosta Asparn an der Zaya.

V 8.30 hod proto zahájí Weinviertelské dožínkové slavnosti polní mše, kterou slouží biskupský vikář a světicí biskup Stephan Turnovszky. Spolu s páterem Norbertem Kalcherem, farářem v Asparn an der Zaya, požehná také dožínkové vozy. Průvod 24 vozů startuje od prehistorického muzea Dolního Rakouska v Asparn an der Zaya. Bohatě zdobené dožínkové vozy představují úrodnost zdejšího kraje. „Od obilí přes víno, cukrovou řepu a mnoho dalších plodin je tu zastoupeno vše, co v našem regionu roste a čemu se zde daří“, vypráví Hannes Weitschacher, představitel místní společnosti turistického ruchu „Weinviertel Tourismus GmbH“.

Muzeum prehistorie Dolního Rakouska v Asparn an der Zaya je spolu s Poysdorfem místem konání letošní Dolnorakouské zemské výstavy 2013 pod názvem „Chléb & víno“. Protože v Asparn an der Zaya se točí všechno kolem tématu „chleba“, nepřijde samozřejmě tato základní potravina zkrátka ani při Weinviertelských dožínkách 15. září. V rámci pekařské pouti proběhne požehnání praporu pekařů provázené Johannem Ehrenbergerem, zemským cechovním mistrem potravinářských řemesel a Dolnorakouských pekařů. Kromě toho udělí poslanec zemského sněmu Manfred Schulz čestná uznání u příležitosti zápisu do zlaté čestné knihy Dolnorakouského rolnického stavu.

Se svými regionálními lahůdkami se o tělesné blaho návštěvníků postarají Weinviertelští přímí prodejci a zemědělci na volném prostranství místního prehistorického muzea. Hudební doprovod bude pocházet také přímo z regionu, pěkně od podlahy zazpívá a zahraje např. hudební a pěvecké sdružení Asparn an der Zaya, mládežnická kapela Staatz, skupina Fiata Musi a „dechaři“ z Pulkau (Pulkauer Weisenbläser). Moderuje Birgit Perl z Dolnorakouského rozhlasu (ORF Niederösterreich).

Organizátor:
Weinviertel
WWW stránka:
www.weinviertel.at

Mezinárodní výstava vín Grand Prix Austerlitz 2020