Umístění: Podrobnosti - Workshop s kapelou Descargon

Napsat e-mail Tisk

Workshop s kapelou Descargon

Akce Upravit akci

Workshop s kapelou Descargon
Název akce:
Workshop s kapelou Descargon
Datum konání:
09.10.2013 - 09.10.2013
Místo konání:
Divadlo Husa na provázku

Popis akce

Latinskoamerická kapela Descargon povede v Brně další ze série hudebních workshopů Music Workshops. Hudební nadšenci, kteří chtějí nahlédnout pod pokličku umění latin music a případně se něco i přiučit, mají jedinečnou příležitost zúčastnit se zdarma třífázového workshopu s hvězdnou kapelou Descargon na sklepní scéně Divadla Husa na provázku 9. října.

Sestavu Descargon tvoří originální mix čtyř latinskoamerických národností v čele s fenomenálním bubeníkem Juliem Barretem a perkusistou Rodrigem Rodríguezem. Julio Barreto je pravou legendou latinskoamerických bicích a chlubí se nejen dynamickým bubenickým stylem, ale hlavně dlouholetou spoluprací s největšími hvězdami žánru. Rodrigo Rodríguez je ceněn jako latinjazzový sideman i parťák hvězd pop-music, namátkou Carlose Santany či George Bensona.

Nejenže je workshop zdarma, ale registrovaní účastníci, kteří se workshopu zúčastní, obdrží navíc jako bonus 25% slevu ze vstupenky na koncert kapely Descargon, který se v Brně koná 10. října. Vše, co musíte udělat pro to, abyste se na workshop dostali, je vyplnit registrační formulář na www.musicworkshops.cz. Nástroje s sebou, jamovat se bude!

 

Téma workshopu:

Latinskoamerická hudba zahrnuje rytmy a styly vzniklé v Latinské Americe nebo s ní související, ale zároveň hudební žánry, jež se vyvinuly ve Spojených státech amerických a v Evropě. Někteří kritici definují latinskou hudbu jako syntézu čtyř prvků: hudebního stylu, geografie, kulturního zázemí umělce a jazyka. První z elementů zahrnuje všechny hudební styly vytvořené v latinskoamerických zemích, jako je salsa, merengue, bachata a tango, jakož i jiné styly odvozené od mainstreamu, například latin pop, rock, jazz a hip-hop.

Tento projekt: „Setkávání kultur na platformě hudby – série workshopů na podporu multikulturalismu a kulturní rozmanitosti“ (CZ.1.07/3.1.00/37.0113) je spolufinancován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státního rozpočtu ČR.

 

Lektoři: DESCARGON (BRA/CUB/PU/COL)

Eduardo „Dudu“ Penz – baskytara, Julio Barreto – bicí, Cesar Correa – klávesy, Leonardo Govin – trombon, Rodrigo Rodriguez – perkuse

Místo konání: Divadlo Husa na provázku, Sklepní scéna, Zelný trh 1, Brno

 

Harmonogram workshopu:

1. část: 13,00 – 15,00

2. část: 16,00 – 18,00

3. část: 19,00 – 21,00

 

https://www.facebook.com/events/159367537602644/

www.musicworkshops.cz

Organizátor:
Music Workshops