Umístění: Podrobnosti - Workshop "Ruské a arménské inspirace v jazzu"

Napsat e-mail Tisk

Workshop "Ruské a arménské inspirace v jazzu"

Akce Upravit akci

Workshop
Název akce:
Workshop "Ruské a arménské inspirace v jazzu"
Datum konání:
21.10.2013 - 21.10.2013
Místo konání:
Hudební fakulta JAMU, Brno

Popis akce

Lektoři:

Alex Sipiagin – trubka, křídlovka, Boris Kozlov – kontrabas

Místo konání: Brno, Hudební fakulta JAMU (místnost bude upřesněna)

Harmonogram workshopu:

13-15, 16-18, 19.30-21.30 (předběžný harmonogram)

Rodák z ruské Jaroslavle Alexander Sipiagin je jednou z největších osobností současného ruského jazzu žijících v USA a jeho talentu si tam povšimli mnozí hybatelé žánru včetně legend Michaela Breckera nebo Davea Hollanda, s jehož sextetem a big bandem Sipiagin dnes pravidelně vystupuje. Sipiagin je nejen sidemanem na roztrhání, ale i sebevědomým lídrem. Má za sebou deset alb pod vlastním jménem, nahrávek napěchovaných originální hudbou i energickými interpretacemi jazzových klasik za asistence jazzové extraligy. Kromě účinkování v malých kapelách všeho druhu se cítí doma i v bigbandech. Kromě legendárního Quindectetu Mikea Breckera a nekompromisně artového bigbandu Dave Hollanda jej můžeme často vidět v jedinečném Mingus Big Bandu, který patří do top 5 současných světových bigbandů a jenž vede druhý hlavní aktér tohoto společného projektu basista, aranžér a dirigent Boris Kozlov.

Rodák z Moskvy, Boris Kozlov, je talentovaný multiinstrumentalista, jehož největší hudební láskou se postupem doby stal kontrabas. V posledních letech se věnuje naplno i aranžování a vedení jedné z nejlepších světových velkých kapel, již zmíněného Mingus Big Bandu. Po odchodu ze sovětského Ruska se brzy uchytil v New Yorku, kde reference sbíral s nejlepšími tamními hudebníky včetně legendárních osobností, mezi nimiž vyčnívají především Michael Brecker, Bob Berg a Michel Petrucciani. Kozlov se zabývá i tvorbou pro malé kapely včetně fusion sestavy, kde exceluje na elektrickou baskytaru. S úspěchem se popral i s náročným tématem sólové hry na kontrabas – výsledkem je vyvedená deska Double Standard.
Společně s nejlepším místním jazzovým bigbandem Gustava Broma se oba superhráči brněnským posluchačům představují v projektu, v němž se cítí jako ryby ve vodě.

Více informací na www.musicworkshops.cz

Workshop "Ruské a arménské inspirace v jazzu" je součástí projektu „Setkávání kultur na platformě hudby – série workshopů na podporu multikulturalismu a kulturní rozmanitosti“ (CZ.1.07/3.1.00/37.0113), který je spolufinancován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státního rozpočtu ČR.

Organizátor:
Music Workshops
WWW stránka:
http://www.musicworkshops.cz