Umístění: Podrobnosti - Václavský jarmark a zámecké burčákové slavnosti

Napsat e-mail Tisk

Václavský jarmark a zámecké burčákové slavnosti

Akce Upravit akci

Název akce:
Václavský jarmark a zámecké burčákové slavnosti
Datum konání:
18.09.2010
Místo konání:
Zámek Slavkov

Popis akce

Zámek Slavkov – Austerlitz si v rámci Dnů mezinárodního kulturního dědictví připravil pro návštěvníky na sobotu 18. září 2010 spoustu lákavých nabídek.

Od 9.00 hodin se bude konat v prostorách zámeckého parku již tradiční Václavský jarmark doplněný druhým ročníkem Zámeckých burčákových slavností. V několika desítkách stánků bude možnost zakoupit nejrůznější dekorativní předměty, bižuterii, ruční a řemeslné výrobky apod., a pochopitelně také ochutnat burčák z Čejkovic. K příjemné atmosféře jistě přispěje i mužský pěvecký folklorní soubor Mužáci z Březí u Mikulova. Nebude samozřejmě chybět ani nezbytné občerstvení.

Pro tento den je také připraveno pro návštěvníky několik speciálních prohlídek zámku:
·    Prohlídky muzejních depozitářů
o    Zámecké depozitáře odkryjí své poklady v několika prohlídkách během dne. První vstup v 10.30 hodin. Z odborného výkladu se dozvíte informace nejen o předmětech, které se v depozitářích nachází, ale také o majitelích slavkovského zámku.
·    Prohlídky zámeckých krovů a půd
o    Z výkladu průvodce se návštěvníci dozví nejen o historii stavby slavkovského zámku, ale také zajímavosti z dendrochronologického průzkumu o historii krovů. Tyto prohlídky jsou určeny pouze pro osoby bez zdravotních problémů s chůzí či dýchacími potížemi a děti nad 10 let. Na tuto akci je stanoveno jednotné vstupné 60,- Kč. Prohlídky se uskuteční v 10.00, 11.00, 13.00 a 14.00 hodin.
·    Večerní kostýmované prohlídky podzemí se svíčkami
o    Tajuplné zámecké podzemí opět ožije. Pro návštěvníky budou připraveny od 18.00 hodin prohlídky podzemí s ukázkami řemesel, při kterých se setkají s osobami, které dříve žily na slavkovském panství.

Na tyto speciální prohlídky je třeba se telefonicky objednat na pokladně zámku: tel.: 544 227 548.

Součástí celodenního programu tohoto dne bude od 13.30 hodin roadshow společnosti E.ON se zábavným odpoledním programem, který budou moderovat Josef Mladý a Josef Náhlovský. V rámci tohoto programu, který se uskuteční v severní části parku, vystoupí zpěvák Tomáš Klus.

Vstup na všechny akce v parku je ZDARMA.

Organizátor:
Zámek Slavkov – Austerlitz
WWW stránka:
www.zamek-slavkov.cz

Kontaktní e-mail:
info@zamek-slavkov.cz