Umístění: Sport Fotbal

Nevidomí fotbalisté z celé Evropy míří do Bučovic

futsaliste bucovice nevidomi blind cupBučovice, 28. května 2019 – O víkendu 1. a 2. června 2019 se v jihomoravských Bučovicích uskuteční další ročník turnaje Bučovice Blind Football Cup (BBFC). Jedinečná akce se letos odehraje již po sedmé. Turnaje se zúčastní týmy nevidomých hráčů fotbalu z šesti evropských zemí. Vůbec poprvé se do něj zapojí také aktuální vítěz britské ligy, tým West Bromwich Albion.

Vinařská fotbalová reprezentace veze z EURA bronz!

Vinařská fotbalová reprezentace veze z EURA bronz 2 600x400Suchohrdly u Miroslavi, 14. června 2018 – První významný úspěch ve své krátké historii zaznamenala fotbalová reprezentace našich vinařů. V boji o bronz zdolala ambiciózní Itálii a na historicky šestém fotbalovém Mistrovství Evropy vinařů ve Slovinsku obsadila skvělé 3. místo.

Fotbalová reprezentace vinařů ČR začíná přípravu na evropský šampionát ve Slovinsku

FC VINAŘI ČESKÉ REPUBLIKY 250x167Znojmo, 15. 8. 2017 – Po několikaměsíčních přípravách vznikl ke 2. srpnu 2017 oficiálně fotbalový oddíl FC VINAŘI ČESKÉ REPUBLIKY, z.s. Z něho se bude generovat reprezentační výběr, který tuzemské vinaře pojede v příštím roce zastupovat na Mistrovství Evropy do Slovinska. Již tento čtvrtek, tedy 17.8.2017 od 18:00 sehrají vinaři první přátelské utkání symbolicky v největší vinařské obci ČR, ve Velkých Bílovicích proti místnímu TJ.

Na bučovický Blind Football Cup se sjedou nevidomí hráči z celé Evropy

fotbalovy mic modryBrno, 31. května 2017 - Během třetího červnového víkendu se na jubilejní pátý mezinárodní turnaj Bučovice Blind Football Cup 2017 opět sjedou týmy nevidomých hráčů z celé Evropy. Vůbec poprvé sem zavítá také zámořský tým: Futbal Ciegos Cundinamarca z Kolumbie, vítězové jihoamerického poháru. Zápasy navíc odpískají čtyři evropští rozhodčí z Velké Británie, Německa, Francie a Belgie, známí například z loňské paralympiády v Rio de Janeiru, a za pořadatelský tým Avoy MU Brno nastoupí bývalý kapitán britské reprezentace Keryn Seal. Celkem osm týmů se utká ve vzájemných zápasech ve dnech 17. a 18. června.

Do sportovní haly v Pohořelicích se stěhují řemeslníci

Sportovni hala Pohorelice 1625Pohořelice, 23. června 2016 - Modernizace vstupních prostor sportovní haly v Pohořelicích na Dlouhé ulici začíná. Změny se dočká nevyhovující recepce, zádveří, osvětlení i vybavení nábytkem. Hotovo by mělo být do konce prázdnin. Provoz haly to ale nezastaví. Sportovci mohou dál provozovat veškeré aktivity, které hala nabízí. Jediným omezením je vstup.

Bučovice budou hostit prestižní futsalový turnaj nevidomých

football-nevidomi350Bučovice, 3. června 2016 - Již po čtvrté proběhne ve dnech 10. až 13. června v Bučovicích mezinárodní futsalový turnaj nevidomých. Bučovice Blind Football Cup 2016 se letos zúčastní celkem 8 týmů z celé Evropy, včetně mistra německé ligy. Divákům předvedou svůj um i paralympionici z Řecka a Velké Británie. Nad akcí převzal záštitu náměstek brněnského primátora Martin Ander, který zároveň provede slavnostní výkop.

Kraj zvýšil podporu ligových klubů

blaha-hasek350Brno, 24. května 2016 - Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek podepsal smlouvy o dotaci v celkové výši 14,45 milionu korun se zástupci sportovních klubů sdružených v Jihomoravské krajské unií ligových klubů. Na rozdělení částek mezi jednotlivé kluby se domluvili jejich zástupci mezi sebou.

Ve Chvalkovicích pokřtili nové hřiště s umělým povrchem

chvalkovice hriste nohejbal umely povrch nadace cez 1Chvalkovice, 28. července 2015 - Nohejbalový turnaj trojic slavnostně zahájil v sobotu 25. července provoz čerstvě opraveného sportovního hřiště ve Chvalkovicích. Sportoviště, které bylo až donedávna v zanedbaném stavu, teď dostalo nové vybavení i moderní umělý povrch. Jeho kompletní rekonstrukci podpořila Nadace ČEZ, která obci věnovala milion korun.

Strana 1 z 44