Umístění: Videa

Mohyla míru otevřela po dvouleté rekonstrukci

mohyla miru jmklPrace, 31. května 2024 – Památník Mohyla míru 29. května slavnostně obnovil svůj provoz po téměř dvouleté rekonstrukci za 81 milionů korun. Návštěvníkům nabízí řadu novinek včetně vyhlídkových plošin, z nichž si za dobré viditelnosti prohlédnou část bojiště bitvy tří císařů.

Kraj opraví silnici mezi Velkými Bílovicemi a Moravským Žižkovem

silnice rekonstrukce asfaltBrno, 30. května 2024 – Často využívaná silnice II/423, v trase Velké Bílovice – Moravský Žižkov, se dočká rozsáhlejších oprav. Radní dnes jihomoravským silničářům (SÚS JMK) odsouhlasili zahájení zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na stavební práce. Investice je podle prováděcí dokumentace odhadována na 13,4 mil. Kč bez DPH.

Důlní voda pomůže Kyjovsku se suchem

dulni voda kyjovKelčany, 30. května 2024 – Plýtvání pitnou vodou v obcích na Kyjovsku může zabránit využití důlních vod. Kelčany, Žádovice a Šardice potřebují upravit a zkolaudovat průzkumné vrty na svém katastru už přímo jako trvalý vodní zdroj nebo vypracovat studii proveditelnosti. Podpořili je jihomoravští radní na svém jednání ve středu 29. května 2024. Kraj obcím přidělil dotaci v celkové výši 464 tisíc korun.

Strana 3 z 4447