Umístění: Společnost Černá kronika Cyklisté, pozor na svá kola! V létě se jich krade nejvíc

Cyklisté, pozor na svá kola! V létě se jich krade nejvíc

Brno, 7. července 2015 - Nechvalné čtvrté místo mezi regiony co se týče počtu krádeží kol drží Jihomoravský kraj. Jen v loňském roce zde o bicykl přišlo rovných 689 lidí. Odborníci varují, že až osmdesát procent kol se ke svým majitelům už nikdy nevrátí.

kolo bycikl kradez zlodej

 

Teplejší dny jsou tu. V městech i na venkově se to začíná hemžit cyklisty. Ať už ale lidé využívají kola k cestě do práce nebo vyrazí na výlet, měli by si na ně dát dobrý pozor. Počet krádeží kol v celé ČR dosáhl loni téměř devítitisícové hranice.

O svůj bicykl loni přišlo nejvíce lidí v Praze a v Moravskoslezském kraji, jen v těchto dvou destinacích se jich loni „ztratily“ celkem skoro čtyři tisícovky. Pomyslnou bronzovou příčku v počtu krádeží kol pak drží Středočeský kraj, následovaný krajem Jihomoravským.

„Je smutným faktem, že zhruba 70 až 80 procent ukradených kol se ke svým majitelům nikdy nevrátí. Zároveň můžeme potvrdit, že částka vyplacená za ukradená kola meziročně narůstá,“ uvedl Michael Neuwirth, ředitel Odboru pojištění majetku a odpovědnosti s tím, že stejně tak narůstá i počet lidí, kteří si svá kola v rámci pojištění domácnosti připojišťují.

„Prakticky neexistuje zámek, který by zloděj nepřekonal, pokud už se kolo rozhodne odcizit. Pojištění je pak jedním z možných řešen,,“ dodal Neuwirth. Podle něj je pro cyklisty právě léto nejrizikovějším obdobím, kdy se zloději na krádeže kol zaměřují. Nejvíce kol se krade v červenci, srpnu a září.

(red, tof)


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci