Kriminalisté z Jihomoravského kraje předali spisový materiál v posledních dnech. "Kolegové ze Zlínského kraje budou ve vyšetřování pokračovat. Rozhodl o tom dozorový státní zástupce, protože případy z jižní Moravy mají spojitost s rozpracovanými případy ze Zlínského kraje," uvedla Vedrová.
Postoupení materiálu se týká tří obviněných v souvislosti s úmrtím mladíka ve Veselí nad Moravou a také tří mužů stíhaných kvůli distribuci závadné slivovice. "Pět lidí je na svobodě, jeden z mužů je ve vazbě. Všichni čelí obvinění z ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti," řekla mluvčí.
Dodala, že jihomoravští kriminalisté se nadále věnují případu otravy muže ze Šlapanic a pátrají po zdroji jedovatého metylalkoholu, který rozbor prokázal v tuzemáku. Dotyčný si jej měl koupit u benzinové čerpací stanice od neznámého prodejce.