Brno, 8. ledna 2010 (MEDIAFAX) - Dvaapadesátiletý veterinář zbil ve čtvrtek večer na Vyškovsku svoji o 11 let mladší družku. Po příjezdu policejní hlídky se vrhl pěstmi i na policisty, řekla v pátek agentuře Mediafax vyškovská policejní mluvčí Monika Novotná s tím, že útočníkovi nyní hrozí za útok na policistu čtyři roky vězení.
Policejní hlídka z Rousínova vyjela k ohlášenému fyzickému napadení jedenačtyřicetileté ženy jejím druhem dvě hodiny před půlnocí. "Po příjezdu na místo vyzvali policisté útočníka, aby se legitimoval. Ten odmítl a začal hlídku slovně napadat a urážet," řekla Novotná.
Veterinář pak na policistu zaútočil. "Chytil za uniformu pod krkem a napřáhl se k ráně pěstí," upřesnila mluvčí. Policista však muže hmaty a chvaty sebeobrany povalil a spoutal.
Veterinář měl podle slov Novotné v krvi více než dvě promile alkoholu, policisté jej proto převezli na záchytnou stanici. "Své jednání bude kriminalistům vysvětlovat během pátku. Za násilí proti úřední osobě mu hrozí až čtyři roky vězení, trest si ale opilec odnese i za napadení matky svých dětí, které způsobil drobná zranění v podobě pohmožděnin a škrábanců," řekla Novotná.
Jiří Nováček