Umístění: Společnost Černá kronika Policie obvinila z křivé výpovědi chlapce z Břeclavi, který si vymyslel napadení Romy

Policie obvinila z křivé výpovědi chlapce z Břeclavi, který si vymyslel napadení Romy

Břeclav, 8. listopadu 2012 (MEDIAFAX) - Patnáctiletý chlapec, kterému lékaři v dubnu po pádu ze zábradlí vzali ledvinu, se bude zpovídat z křivé výpovědi za vymyšlené napadení Romy. Ve čtvrtek o tom informovala břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

agresor-vyrostek250

 

Policisté v posledních dnech zahájili trestní stíhání hocha. "Za křivou výpověď hrozí až tři roky vězení, u mladistvých se sazba snižuje na polovinu," uvedla Haraštová.

Ta připomněla, že mladík podával opakovaně lživá vysvětlení a nepravdivě vypovídal v procesním postavení svědka i za účasti soudce, i když byl poučený o významu svědecké výpovědi a následcích křivého obvinění a křivé výpovědi.

Spolu s ním se budou zpovídat i dvě jeho kamarádky a kamarád, kteří o události věděli, ale lhali. "Tyto osoby nebyly v procesním postavení svědka, a proto nejsou obviněné z trestného činu. Protože ale podávaly policistům lživá vysvětlení a zamlčely pravdivé okolnosti, budou se zpovídat před správním orgánem, kde jim hrozí pokuta až 50 tisíc korun," sdělila mluvčí.

Případ se stal v dubnu v Břeclavi. Patnáctiletý chlapec skončil v nemocnici a lékaři mu odebrali ledvinu. Mladík matce zranění vysvětlil tím, že jej napadli Romové. Poté se v Břeclavi zvedla vlna nevole, která vyústila v pochod, jehož se zúčastnili i extremisté. Nakonec se ukázalo, že si chlapec vše vymyslel a zranil se pádem ze zábradlí mezi sedmým a osmým patrem v panelovém domě.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci