Umístění: Společnost Černá kronika Policie odhalila muže, který prodal kradená auta za osm milionů korun

Policie odhalila muže, který prodal kradená auta za osm milionů korun

Brno, 17. května 2012 (MEDIAFAX) - Až osmileté vězení hrozí osmatřicetiletému muži z Vysočiny, kterého jihomoravská policie podezřívá z prodeje kradených aut ze zahraničí. Zatím jsme mu prokázali devět skutků, kdy hodnota vozidel přesáhla osm milionů korun, řekla ve čtvrtek krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

zlodej-auto250

Policie zadržela muže v posledních dnech. "Úmyslně dovážel ze zahraničí kradená luxusní vozidla a prodával je dalším lidem. Toho se dopouštěl, přestože věděl, že auta pocházejí z krádeží a je u nich provedená změna identifikačních VIN kódů," uvedla Vedrová.

Podle ní dotyčný trestnou činnost páchal nejméně od roku 2010. "Nejčastěji to byly vozy značek BMW a AUDI. Muž kupujícím tvrdil,že auta jsou dovezená ze zahraničí. Uváděl k nim nepravdivé informace, na jejichž základě pak byla zaevidovaná do registru vozidel České republiky,"

Pachatel je podezřelý z legalizace výnosů z trestné činnosti, za což může jíž až na osm let do vězení. Státní zástupce podal návrh na vzetí obviněného do vazby, ale soudce jej neakceptoval. Dosud netrestaný muž je stíhaný na svobodě.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript