Kolleová by si trest měla odpykat ve věznici s ostrahou. "Dále dostala na šest let zákaz činnosti," uvedla Stávková. Grycová odešla s podmínkou, jako lékárnice nesmí pracovat pět let. Soud uznal ženy vinné, že ve velkém obchodovaly s léky proti nachlazení. Z toho, co prodaly, bylo možné vyrobit 28 kilogramů pervitinu za bezmála 30 milionů korun.
Související článek: Lékárnice z Pohořelic prodaly výrobcům drog léky na výrobu 28 kg pervitinu
Prodej léků, ze kterých je možné získat chemickým postupem pervitin, upravuje v Česku zákon. Smí se prodávat jen po jedné krabičce a proti občanskému průkazu. V lékárně v Pohořelicích na Břeclavsku ale tato praxe neplatila. Obžalované prodávaly léky nastrčeným mladým dívkám, které přinesly i deset občanských průkazů najednou.
Lékárnice se sice hájily tím, že dodržovaly zákon, když zkontrolovaly přinesené občanské průkazy a údaje v nich si zapsaly do prodejní knihy, avšak soud jim neuvěřil. Přestože čelili trestnímu stíhání, podle policie ve své praxi prodeje léků s pseudoefedrinem pokračovaly. Od loňského jara do začátku tohoto roku údajně prodaly v rozporu s předpisy dalších bezmála 1300 balení léčiv. Z takového množství umějí narkomani uvařit až půl kilogramu pervitinu.