Inzerce
Umístění: Společnost Černá kronika Ve Sloupsko-šošůvských jeskyních se ztratil Polák, našla jej policie

Ve Sloupsko-šošůvských jeskyních se ztratil Polák, našla jej policie

byci-skala-jeskyneBlansko, 7. května 2012 (MEDIAFAX) - Šestačtyřicetiletý muž se ztratil při výpravě polského autobusu ve Sloupsko-šošůvských jeskyních na Blanensku. Po několika hodinách jej našla policie v pořádku, sdělila policejní mluvčí Alice Navrátilová.

Policie pátrala po Polákovi během posledních dní. "Muž nedorazil na sraz účastníků zájezdu. Po dvouhodinovém marném hledání v okolí jeskyně i propasti Macochy odjeli ostatní za ubytováním. Vedoucí oznámil pohřešování dotyčného, který u sebe neměl žádné doklady ani mobilní telefon," uvedla Navrátilová.

Podle ní bylo pátrání kvůli blížící se noci a rozlehlosti oblasti složité. "Prověřili jsme záchrannou službu, veřejná místa, restaurace, nádraží a měli jsme připravený také vrtulník. V deset hodin večer hledaného našla blanenská policie mezi Vilémovicemi a Blanskem. Byl sice unavený, ale zdravotně v pořádku," řekla mluvčí.

Ta vyzvala veřejnost, aby obdobné případy ohlásila co nejdříve. "Čím dříve o pohřešování víme, tím lépe. Mnohdy to vede k brzkému nalezení pohřešované osoby. V letních měsících zaznamenáváme případy ztracených houbařů, jejichž postrádání rodina většinou nahlásí až ve večerních hodinách," upozornila Navrátilová.

Lenka Horáková, ilustrační foto: Kryštof Turek