Krizová situace panovala v noci podle Haida především na Hodonínsku, Vyškovsku a Brněnsku. V těchto regionech vyhlásil hejtman Michal Hašek (ČSSD) stav nebezpečí.
V Kyjově na Hodonínsku desítky dobrovolných hasičů plnily pytle s pískem a stavěly protipovodňové hráze u rozlévající se řeky Kyjovky. Zatopené sklepy odčerpávali v Bohuslavicích u Kyjova. V Miloticích čerpali vodu ze zatopených sklepů. "V jednom z podmáčených sklepů se po vyčerpání vody propadl strop," řekl Haid. Vodu ze sklepů hasiči večer čerpali rovněž v Bzenci a v Mouchnici.
Na Vyškovsku stavěli lidé během večera hráze z pytlů s pískem k ochraně břehu potoka v obci Hrušky. "Při plnění pytlů a budování provizorní hráze ve vsi pracovaly tři desítky hasičů a dobrovolníků," upřesnil Haid.
V Nesovicích pokračovali ve stavění provizorních hrází k zabezpečení poldru v Rošťoutkách. "Vodu z poldru po prokopnutí hráze řízeně odváděli do Uhřického rybníka," řekl Haid.
V Brankovicích hasiči čerpadly likvidovali nebezpečné laguny a odváděli vodu ze zatopených sklepů. Sklepy odvodňovali také ve Chvalkovicích, Dětkovicích a v Husově ulici ve Slavkově.
Na Brněnsku čerpali záchranáři během noci vodu ze sklepů a lagun v Těšínech, Blučině a v Újezdu. "V Rajhradicích pokračovali v odčerpávání přeplněného rezervoáru dešťové vody. V Měníně zase zajišťovali hráze hrozící protržením," vypočítal Haid.
Laguny a zatopené sklepy rodinných domů na Břeclavsku hasiči večer odčerpávali v Moravské Nové Vsi, v Březí a v Kloboukách - Martinicích.
Na mnoha místech kraje hasiči navíc vyjížděli k odklizení stromů vyvrácených vichrem na silnice.