Sedmnáct klubů a kroužků se postaralo o to, že české země byly přijaty jako jedny z prvních členů do nově vzniklé mezinárodní federace FIFA, a to v roce 1907 na kongresu v Amsterdamu. Silný tlak Rakouska ale způsobil, že již v následujícím roce FIFA na zákrok Vídně vyloučila ČSF ze svých řad a zakázala všem svým členům styk s českými kluby. Tím chtělo Rakousko donutit české sportovce, aby se vzdali samostatnosti.
To vše se událo v době, kdy zástupci sedmnácti zakladatelů, nemohli ani tušit, o jak významnou událost šlo. Fotbal byl teprve v plenkách, hrál se živelně, chyběly organizované soutěže, nechybělo ale nadšení. Postupně se fotbal rozvíjel až do současné podoby, kdy je jednoznačně nejrozšířenějším a nejpopulárnějším sportem na zeměkouli.
Fotbalová asociace České republiky (FA ČR) si připomíná jubileum, sto deset let, které uplynuly od jejího založení, mimo jiné i upomínkovými předměty. Jedním z nich je plaketa, obsahující pamětní odznak složený z log Českého svazu footballového z roku 1901 a loga nejnovějšího, které bylo přijato valnou hromadou z června letošního roku. Dále plaketa obsahuje vzpomínkový text a všechna známá dobová loga zakládajících klubů a kroužků. Plaket bylo vyrobeno pouze 110 a jsou číslovány.
Bohatou historii připomíná i brožurka a v neposlední řadě také pamětní odznak, jehož základní barvy jsou ve třech modifikacích - modré, červené a bílé. Zvláště sběratelsky cenných bude 110 číslovaných kusů.
Zakládajícími členy ČSF byly kluby:
Athletic - Club Praha
SK Olympia v Košířích
Český Athletic and Football Club na Královských Vinohradech
Fotbalový kroužek Vyšehrad
Hradčanský Fotbalový kroužek
Sportovní kroužek Horymír Praha
SK Union v Žižkově
SK Olympia Praha VII
Athleticko - footballový klub "Karlín"
SK Meteor v Praze VIII
SK Plzeň
Malostranský Fotbalový kroužek
Český Athletic Club v Roudnici nad Labem
Athletic Club "Sparta" Praha
SK Slavia v Praze
Fotbalový kroužek Česká vlajka Letná
FC Union Plzeň