Umístění: Sport Halové sporty Brankářka Černá: Odvolání trenéra házenkářek souvisí s příchodem Štěrbové

Brankářka Černá: Odvolání trenéra házenkářek souvisí s příchodem Štěrbové

hazena2_250Veselí nad Moravou, 11. července 2012 (MEDIAFAX) - Na změny v kádru házenkářských vicemistryň Brittermu Veselí nad Moravou reagovala ve středu jako první z hráček házenkářská legenda, brankářka Lenka Černá. V prohlášení pro média uvedla, že odvolání trenéra Petera Sabadky je spojeno s okolnostmi ohledně příchodu zlínské Heleny Štěrbové do týmu.
 

"Trenér Sabadka měl vizi o složení a fungování družstva. Jeho koncepční práce byla založena na tom, aby tým fungoval po všech stránkách, jak sportovních tak lidských. Jako trenér, který uznává tyto priority, chtěl mít možnost nejdříve komunikovat s Helenou o jejích představách o působení ve Veselí. Po tom co se před dvěma lety rozhodla nečekaně odejít, byli zklamaní z jejího přístupu hráčky, fanoušci i samotní manželé Břečkovi, majitelé klubu. V tomto případě to bylo tedy určitě namístě," uvedla Černá.

To mu nebylo umožněno a smlouvu podepsali majitelé bez jeho vědomí. Po tom, co nesouhlasil s tímto postupem, byl okamžitě odvolán.

"Helena Štěrbová má nesporně své hráčské kvality, ale za dva roky působení ve Zlíně, samozřejmě i kvůli jejímu zranění kolena, šla její sportovní forma dolů. Chce-li být přínosem v družstvu vítězek WHIL a vicemistryň České republiky, musí na sobě hodně pracovat. Potom věřím, že se jí bude opět dařit," řekla Černá.

Staronová hráčka zatím ale nenastoupila na rozdíl od zbytku týmu do přípravy, je na zahraniční dovolené. "Prožívám stavy obrovského zklamání a doufám, že najdu vnitřní sílu a motivaci, která mě stále žene k těm nejlepším výkonům," svěřila se Černá. "Náš tým bojovnic a srdcařek si uměl poradit asi nejlépe ze všech družstev s různými krizovými situacemi a hráčky tedy i teď nastoupily do tréninků s odhodláním dobře se připravit na další sezónu," uzavřela.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci