Umístění: Sport Halové sporty Brněnský primátor ocenil juniorského mistra svět v kulturistice Tomáše Horáka

Brněnský primátor ocenil juniorského mistra svět v kulturistice Tomáše Horáka

bodybuildingBrno, 19. března 2013 – Tomáš Horák vybojoval na mistrovství světa juniorů a masters v kulturistice, fitness a bodyfitness 2012 zlatou medaili v klasické kulturistice v kategorii juniorů. Strážníka Městské policie Brno dnes přijal v salonku primátora na Nové radnici primátor města Brna Roman Onderka, informovala Zuzana Gregorová z Tiskového střediska MMB.

Čtyřiadvacetiletý Tomáš Horák se kulturistice věnuje 5 let. „I takto relativně krátká doba může v kombinaci s usilovnou pílí vést ke světovému úspěchu. Určující jsou však vrozené dispozice," vysvětluje strážník, který v současné době navštěvuje posilovnu pětkrát týdně. Jak sám přiznává, když si oblékne uniformu, přispívá občas jeho sportovní postava k získávání respektu u občanů. Při svém povolání si však nejvíc pochvaluje svou fyzickou zdatnost, kterou nabyl právě díky kulturistice. Strážník hlídkové služby v revíru Jih nastoupil k Městské policii Brno v prosinci roku 2011.

„K vašemu výkonu mám velký respekt," pogratuloval mladému strážníkovi primátor. „Obstál jste ve světové konkurenci a s celou českou reprezentací se vám povedlo umístit se na třetí příčce mezi téměř 50 národními týmy. Je to velký úspěch pro zemi i pro Brno. Velice mě těší, že jste se rozhodl nastoupit právě k Městské policii Brno a dokazujete, jak schopné a fyzicky zdatné strážníky v našem městě máme," dodal Onderka.

Zlatou medaili získal čtyřiadvacetiletý Tomáš Horák po suverénních výkonech na šampionátu v konkurenci dalších 16 kulturistů. Češi zde vybojovali 3 zlaté medaile: kromě Tomáše Horáka uspěli Michal Šidík (klasická kulturistika v kategorii masters nad 50 let) a Jana Černovská (bodyfitness v kategorii juniorek do 163 cm). Díky 3 medailím a dalším umístěním v první desítce obsadila Česká republika na šampionátu 3. místo (2. místo patří Ukrajině, 1. místo Německu). Čeští reprezentanti tak za sebou nechali dalších 46 národních týmů.

Nedávný triumf není jeho prvním velkým úspěchem. V roce 2010 skončil na mistrovství světa v kulturistice v Turecku čtvrtý a ve stejném roce získal prvenství ve své kategorii i ocenění pro absolutního vítěze jak při mistrovství Moravy a Slezska, tak při domácím šampionátu v kulturistice. Všech prvenství dosáhl v juniorské kategorii.

Zdroj: MMB

 


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci