Umístění: Sport Halové sporty Český tým basketbalistek opustily před kvalifikací na olympiádu čtyři hráčky

Český tým basketbalistek opustily před kvalifikací na olympiádu čtyři hráčky

Praha, 11. června 2012 (MEDIAFAX) - Trenér českých basketbalistek Lubor Blažek vyřadil po nedělním přípravném zápase s Austrálií z osmnáctičlenného kádru pro kvalifikaci na olympijské hry v Londýně čtyři hráčky. Z týmu vypadly Michaela Uhrová, Kateřina Křížová, Michala Hartigová a Zora Jílečková, informuje Martin Peterka z ČBF.

basket4

 


Pro následující přípravný turnaj ve Francii tak v nominaci zbylo 14 jmen. Do Lyonu ovšem s mužstvem neodcestuje Hana Horáková, která dostala pro tento týden volno. Nadále ale zůstává v nominaci a k týmu se připojí pro pražské soustředění, jehož součástí budou dva přípravné zápasy s týmem Velké Británie. Utkání se odehrají 19. a 20. června v Praze na Folimance vždy od 18 hodin.

Ze současné čtrnáctky hráček musí realizační tým vybrat finální dvanáctku, která pocestuje k olympijské kvalifikaci do turecké Ankary. Hráčky, které se do tohoto výběru nevejdou, zůstanou ale nadále v přípravě pro případ úspěchu v kvalifikačním turnaji.

Aktuální nominace českých basketbalistek pro přípravu před kvalifikací na OH:
Kateřina Bartoňová (ZVVZ USK Praha), Lenka Bartáková (Sokol Hradec Králové), Hana Horáková (UMMC Jekatěrinburg), Kateřina Elhotová (ZVVZ USK Praha), Tereza Pecková (Frisco IMOS Brno), Jana Veselá (Ros Casares Valencia), Eva Vítečková (ZVVZ USK Praha), Kateřina Zohnová (USO Mondeville), Michaela Zrůstová (ZVVZ USK Praha), Ilona Burgrová (ZVVZ USK Praha), Alena Hanušová (Frisco IMOS Brno), Petra Kulichová (ZVVZ USK Praha), Petra Reisingerová (VŠ Praha), Kamila Štěpánová (MBK Ružomberok).
Ondrej Huml

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci