Umístění: Sport Halové sporty Vánoční florbalové turnaje v Hodoníně klepou na dveře

Vánoční florbalové turnaje v Hodoníně klepou na dveře

florbal01-250Hodonín, 12. prosince 2012 - S vánočními svátky máme spojeno zejména pojídání cukroví, návštěvy příbuzných a celkově pohodovou atmosféru v rodinném kruhu. Od loňského roku, ale tento čas tradičně patří i Memoriálu Slávka Jandory. Florbalový turnaje nese jméno bývalého učitele a trenéra Jaroslava Jandory, který s žáky Očova získal několik celorepublikových medailí. Na jeho počest se v Hodoníně na SH Lipová uskuteční už druhý ročník vánočních turnajů.

První turnaj, který odstartuje v pátek 28. prosince, obstarají souboje osmi mužských týmů. Jedním z nich je i hodonínský Retro Očov Stars, který obhajuje loňské stříbrné medaile. Tým složený z bývalých odchovanců trenéra Jandory bude chtít určitě i letos apelovat na mety nejvyšší, vždyť v jeho týmu se pravidelně objevují např. bývalí florbaloví reprezentační brankáři Lukáš Bábíček a Jiří Wagner, hokejista a v současnosti hráč Kladna Petr Obdržálek nebo hokejista Tomáš Vrba působící v německé hokejové lize, in-line hokejista, Zdeněk Kučera, nebo třeba Adam Marek, starší z bratrské dvojice. „Hlavním motem turnaje je pobavit sebe i diváky a shodit po Vánocích nabraná kila“, přibližuje s úsměvem myšlenku vánočních turnajů bývalý extraligový brankář Bábíček.

„Já jsem si dal od florbalu pauzu a dlouho jsem v brance nestál. Naposled jsem měl na sobě výstroj v loňském zápase play-off proti Vítkovicím, takže doufám, že jsem úplně všechno nezapomněl a klukům pomůžu,“ dodává Bábíček. Tým bývalých svěřenců trenéra Jandory v loňském prvním ročníku prohrál až ve finále s nynějším druholigovým týmem z Bučovic. Bude zajímavé sledovat, kdo se stane vítězem letošního ročníku. „Naším cílem je opět tento turnaj posunout dále, uvidíme, zda se nám to povede. Loni jsme přivítali téměř 200 diváků, letos chceme aspoň 300,“ doplňuje cíle Bábíček.

V sobotu 29. prosince navážou na mužský vánoční turnaj dětské kategorie. Turnaje se mohou zúčastnit hráči a hráčky ročníku 1998 a mladší. „V turnaji nejde ani tak o celkové umístění jednotlivých týmů, jako spíš o to, potkat se se spoustou přátel, pobavit sebe i diváky a užít si florbalová utkání v duchu fair-play“, říká organizátor turnaje Jiří Wagner.

„Loňský ročník se vydařil, věříme, že letos budeme po organizační stránce ještě úspěšnější. Máme posledních pár volných míst, takže tímto vyzíváme týmy, které mají zájem si zahrát i o vánočních prázdninách kvalitní zápasy, ať se přihlásí na jurawagner@seznam.cz“ dodává Wagner. Veškeré informace o turnajích naleznete na facebookovém profilu Florbal v Hodoníně.

Partnerem turnaje je florbalový obchod FlorbalLife.cz a slovácké rádio Čas Dyje.