Umístění: Sport Hokej Čeští hokejisté vstoupí v Brně do turnaje duelem se Švédskem

Čeští hokejisté vstoupí v Brně do turnaje duelem se Švédskem

HokejBrno, 25. dubna 2012 (MEDIAFAX) - České hokejisty čekají v Brně od čtvrtka do neděle tři zápasy na turnaji KAJOTbet Hockey Games, který je závěrečným dílem série Euro Hockey Tour (EHT). Sveřenci trenéra Aloise Hadamczika nastoupí na úvod proti Švédsku, které je v čele průběžného pořadí EHT.

Národní tým se sešel v Brně v pondělí a kouč Hadamczik se snaží složit optimální sestavu pro nadcházející světový šampionát v Helsinkách a Stockholmu. Při KAJOTbet Hockey Games má poslední možnost otestovat formu hráčů. Přesto nebere turnaj pouze jako přípravu. "Tým udělá všechno pro to, abychom tady vyhráli. Naše zodpovědnost je, že oblečeme národní triko. Chceme hrát na nejvyšší úrovni," slíbil trenér, pod jehož vedením Češi v Brně vloni kralovali.

Letos vstoupí do turnaje soubojem se Švédskem, které je po třech podnicích Euro Hockey Tour na první příčce. Český celek je s tříbodovou ztrátou třetí. Hadamczikův tým v této sezoně Seveřany dvakrát porazil. "Švédové jsou náš tradiční soupeř. Hrají aktivní hokej, mají velmi dobrý protiútok. Při ztrátě puku v našem útočném pásmu jdou rychle do brejků, to musíme pokrýt. Základem bude dobrá obrana a proměňování šancí," poznamenal Hadamczik.

V kádru má momentálně tři brankáře, deset beků a 15 útočníků. V bráně začne Jakub Štěpánek, jeho náhradníka z dvojice Jakub Kovář - Tomáš Pöpperle kouč určí až ve čtvrtek. "Kovářovi nebylo úplně nejlépe, takže ještě počkáme," oznámil kouč.

Z hlediště bude čtvrteční duel sledovat kromě Jakuba Krejčíka také obránce Detroitu Jakub Kindl, který po příletu ze zámoří zatím absolvoval v Brně dva tréninky. Reprezentační premiéru zažije v sobotu proti Finsku. "Dáme mu dva zápasy a uvidíme, jakou bude mít výkonnost. Musí hrát tak, jako by to bylo čtvrtfinále," pravil Hadamczik, jenž nechá sedět také ofenzivní trio Petr Holík, Petr Koukal a Michal Vondrka.

Proti Švédům by měl nastoupit ve čtvrté útočné formaci Jan Kovář, který v úterý odjel z Brna do Chomutova, za který odehrál barážový duel s Mladou Boleslaví. Rozhodující utkání o účast v extralize je na programu ve čtvrtek. Hadamczik s mladým forvardem počítá, i když se situace může ještě změnit.

"Problém je v tom, že Plzeň pustila Kováře do Chomutova a ten kdyby trval na tom, že ho musíme pustit, tak to prostě musíme udělat. Je jejich a oni hrají o život. Kdyby nastal extrémní tlak, že jim blokujeme hráče, místo Kováře by hrál proti Švédsku Koukal," připustil reprezentační trenér změnu v sestavě.

Úvodní duel KAJOTbet Hockey Games absolvuje český výběr ve čtvrtek od 18.30. O dva dny později se od 14 hodin střetne s Finskem a v neděli turnaj zakončí od 18 hodin soubojem s Ruskem. Premiérový start na letošním MS si Hadamczikův celek připíše v pátek 4. května ve Stockholmu proti Dánsku.

Sestava ČR: Štěpánek - Nakládal, Blaťák, Čáslava, Kutlák, Krajíček, Mojžíš, Němec, Žižka - Tenkrát, Plekanec, Tlustý - Hemský, Nedvěd, Průcha - Petružálek, Novotný, Kašpar - Vincour, Jan Kovář (Koukal), Svoboda.

Program KAJOTbet Hockey Games 2012:

Čtvrtek 26. dubna:

  • 18.30 ČR - Švédsko (Brno, ČT4 Sport)
  • 19.00 Rusko - Finsko (Petrohrad)

Sobota 28. dubna:

  • 14.00 ČR - Finsko (Brno, ČT4 Sport)
  • 18.30 Rusko - Švédsko

Neděle 29. dubna:

  • 14.00 Finsko - Švédsko (Brno, ČT4 Sport)
  • 18.00 ČR - Rusko (Brno, ČT4 Sport)
Petr Říha