Umístění: Sport Hokej Duel Komety se Zlínem okořenila hromadná rvačka, padlo 167 trestných minut

Duel Komety se Zlínem okořenila hromadná rvačka, padlo 167 trestných minut

Hokejisti-pri-hre-1Brno, 29. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Závěr úterního utkání 26. extraligového kola na ledě Komety Brno, kde PSG Zlín vyhrál 1:0, poznamenala hromadná rvačka. Rozhodčí udělili v zápase celkem 167 trestných minut, jen za potyčky 12 vteřin před koncem rozdali 109 minut.
 

Do konce třetí dvacemitinutovky scházelo 12 vteřin, když domácí útočník Koreis vystartoval po zlínském kapitánovi Čajánkovi. V tu chvíli se vydali chránit svého vůdce hostující hráči ze střídačky, které vzápětí následovali i jejich protivníci. Poté se na ledě začaly objevovat zápasící dvojice a rozhodčí měli co dělat, aby situaci uklidnili.

"Takový závěr jsem ještě nezažil, ale čekali jsme, že se něco stane. Na Čajánka tam byly útoky už předtím. Chtěli to vyprovokovat a zranit hráče. Vedení extraligy by se na to mělo podívat. V Americe se trestá i to, když když někdo ze střídačky k tomu hráče navede. A my víme, z čí hlavy to bylo," uvedl zlínský bek Martin Hamrlík a naznačil, že za Koreisovým atakem měl stát příkaz brněnského kouče Venery, který ještě v minulé sezoně vedl právě Zlín.

"My víme, z které to bylo hlavy. Docela nás mrzí, že to vzešlo od takového člověka. Proto jsme křičeli na jejich střídačku, že je to ubohé. Už po první třetině jsme se v kabině bavili, že tam jsou náznaky, že máme zachovat chladnou hlavu, protože Kometa není v pohodě a bude to chtít zkusit zlomit takto," pravil Hamrlík.

Koreis popřel, že by dostal od svého kouče pokyn zaútočit právě na Čajánka. Zlínský kapitán jej naštval chováním v průběhu duelu. "Nešel jsem na led s tím, že se poperu s Čajánkem, ale měli jsme tam dva souboje za střídání a když se vám ten člověk posmívá a nadává. Už jsme hráli v oslabení a neměli co ztratit, tak mi nervy trochu ruply. Ale rozhodně bych nečekal od hráče jako Čajánek, který prošel nároďákem a NHL, že se bude takto chovat," řekl Koreis, který vyfasoval trest ve hře.

"Oni si mysleli, že nás trenér na Čajánka poslal, ale to v žádným případě. Prostě k tomu došlo. Samozřejmě beru, že jsem dostal trest ve hře, ale osobně si myslím, že největší tresty by měly být za to, když se dva hráči perou a najednou tam naskáče celá střídačka a mně tam visí pět frajerů na zádech," zlobil se forvard Komety.

Čajánek se nechtěl se svým protivníkem prát a poté si ještě zblízka s Venerou situaci vyříkávali. "Sdělil jsem mu, co si o něm myslím. Není však potřeba být teď konkrétní. To se v hokeji stává. Myslím, že to máme na kamerách, takže si to bude moci každý rozebrat. Jestli nějaký Koreis si tam vyskakuje, tak asi vyhrál, ale my máme tři body," uvedl zlínský kapitán.

Nařčení z navádění svých hráčů brněnského kouče Veneru zaskočilo. Podle něj se v závěru ani nic mimořádného na ledě nestalo. "Konec bych nedramatizoval. Hokej je emotivní hra. Když si hráči občas vjedou do vlasů, to je normální," podotkl Zdeněk Venera. "Čajánek je impulzivní, ani nevím, co říkal. Uznávám jej jako hráče světové třídy, ale až bude v klidu, ať se podívá, která střídačka vyskákala na led první," zakončil Venera.

Petr Říha, foto: ilustrační

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci