Hráči Komety potrestali tři z osmi prohřešků Pražanů, kteří třikrát pykali za zdržování hry, když ve vlastním obranném pásmu vyhodili kotouč mimo hřiště. "Vyplývalo to z naší psychické křeče. Kluci dostali vteřinu navíc, přesto ji nevyužili, a odpálili puk mimo. Ale to se v hokeji stává. Myslím, že jsme neodehráli špatné utkání. Brno hraje doma skvěle, a to se potvrdilo," hodnotil duel sparťanský kouč Miloslav Hořava.
Zkušený trenér po předehrávce 33. kola nahradil na střídačce Sparty odvolaného Miloše Holaně. Poté Pražané vyhráli, ale další duely nezvládli. Porážka na ledě Komety byla třetí v řadě. "Hráli jsme tady bojovněji a s větším nasazením než minule proti Třinci. Ale není to věcí trenérů, tohle musí změnit samotný tým. Naše nastoupená cesta je dobrá," mínil Hořava.
Jeho brněnský protějšek Vladimír Jeřábek byl spokojený s tříbodovým ziskem, samotná hra už jej tolik nepotěšila. "Chtěli jsme hrát aktivněji, jenže Sparta výborně bránila a nedovolila nám útočnější hru. Uklidnili jsme se až po prvním gólu. Byla to dřina a zase dřina. Za to musím poděkovat hráčům. Naši fanoušci však neviděli moc hezkých akcí," přiznal Jeřábek, který i před tři přesilovkové branky nechtěl své svěřence za hru v početní výhodě příliš chválit. "Přesilovky byly jakž takž," uvedl kouč Komety.
S jeho názorem souhlasil i reprezentační forvard Petr Hubáček. "Dvojnásobné přesilovky nám celkem šly, ale hra pět na čtyři slušně řečeno dobrá nebyla. Ale po prohře v Karlových Varech jsme si spravili chuť, doma bodujeme, a to je podstatné," usmíval se Hubáček, jehož čeká v příštím týdnu s národním týmem účast na Karjala Cupu ve Finsku.