Umístění: Sport Hokej Plánované uzavření hokejové extraligy prošetří ÚOHS

Plánované uzavření hokejové extraligy prošetří ÚOHS

stadion-sedadla250Praha, 25. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Vůle většiny vlastníků klubů Tipsport extraligy uzavřít soutěž od sezony 2012/2013 čelí další překážce. Celou věc hodlá prošetřit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), jenž má podezření, že by mohlo dojít ke kartelovému jednání, informoval tiskový mluvčí ÚOHS Kristián Chalupa.
 

Asociace profesionálních klubů (APK) už na problém s Antimonopolním úřadem jednou narazila. Stalo se tak před pěti roky, kdy si extraliga schválila licenční poplatek 25 milionů korun pro postupující tým z první ligy. Tím spoustu celků z nižší soutěže de facto odřízla od možnosti dostat se mezi elitu, což ÚOHS začal ihned prošetřovat. A manažeři z APK svou licenční podmínku tehdy rychle zrušili.

Teď chtějí extraligu z ekonomických důvodů uzavřít opět a i tentokrát narážejí na odpor hokejové veřejnosti i ÚOHS. Ten je však zatím na začátku vyšetřování a nedá se odhadnout, zda plán APK svrhne ze stolu, nebo mu dá zelenou. "Nechápu, z jakého důvodu to dělají. Jaký my jsme monopol... Kdybychom si udělali ligu ve cvrnkání kuliček, měli na to sponzory a chodili na to lidi, tak to budou taky šetřit?" reagoval pro magazín Forbes majitel karlovarského klubu Karel Holoubek.

Právě Energie je nejhlasitěším propagátorem uzavření soutěže. Zájem projevuje také Slavia, Pardubice, Vítkovice, Kometa Brno, Zlín, Kladno, Litvínov a Mladá Boleslav. Nejasné je stanovisko Třince a Plzně, negativně se k projektu staví na Spartě, v Liberci a v Českých Budějovicích.

Ondrej Huml

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci