Umístění: Hlavní stránka

Policie na Hodonínsku trestně stíhá v devíti případech rodiče záškoláků

trida-lavice-prazdna250Hodonín, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Celkem v devíti případech zahájili policisté na Hodonínsku trestní stíhání proti rodičům, jejichž děti mají ve škole mnoho zameškaných hodin. Jak ve středu řekl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník, jedné z matek hrozí až pětileté vězení.

V autobuse v Kyjově hořela sedačka, cestující stihli včas vystoupit

ohen3Kyjov, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Hasiči likvidovali v úterý večer požár v autobuse v Kyjově na Hodonínsku. Nikomu se nic nestalo, sdělil operační důstojník hasičů.

U Mělčan na Brněnsku se na náledí srazila tři auta, skončila na střeše

naledi01_250Mělčany, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Tři auta skončila ve středu ráno v poli na střeše po haváriii u Mělčan na Brněnsku. Auta se srazila na náledí, řekl operační důstojník jihomoravských záchranářů.

Rybáři stěhují deset tun ryb z Jevišovické přehrady, čeká ji generální oprava

vylov-ilustracni250Jevišovice, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Záchranný odlov a přestěhování deseti tun ryb, postupné vypuštění přehrady, odtěžení sedimentů, oprava břehů a obnovení tůní pro živočichy. To jsou jen některé práce, které ve středu ráno začaly na vodní nádrži v Jevišovicích na Znojemsku, řekla mluvčí Povodí Moravy Veronika Slámová.

Církev po letech oprav otevře kostel svatého Václava v Mikulově

Mikulov-kostel_svVaclava_KB250Mikulov, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Po mnohaleté opravě církev v neděli znovu otevře kostel svatého Václava v Mikulově na Břeclavsku. Ve středu to řekla mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová s tím, že slavnostní bohoslužbu odslouží generální vikář brněnské diecéze Jiří Mikulášek.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (23. listopadu)

Tatrovky-a-posyp-KT-34Brno, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Hokejová EBEL (24. kolo, úterní výsledky): Lublaň - Znojmo 5:2

hokej4Lublaň, 22. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Souhrn výsledků úterních zápasů 24. kola rakouské Erste Bank Eishockey Ligy (EBEL) a aktuální tabulka soutěže: Hokejisté Znojma prohráli na ledě Lublaně 2:5, podrobnosti zveřejnily internetové stránky znojemnského klubu.

V Blansku u nádraží hořel vagon osobního vlaku, oheň se rozšířil od zářivky

hasici-auta250Blansko, 22. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - V Blansku u nádraží hořel vagon osobního vlaku. V úterý to řekl mluvčí hasičů Jaroslav Haid. K požáru, který vypukl v poledne, se sjely čtyři jednotky hasičů. "Muži z jedné jednotky zasahovali v dýchací technice a pomocí práškových přístrojů se jim podařilo oheň po několika minutách lokalizovat a pak i zcela zlikvidovat," řekl Haid.

Břeclav podporuje vydání katalogu malíře Blažka, proběhne benefiční koncert

blazek_jaroslav-zena_v_satkufoto-250Břeclav, 22. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - V synagoze v Břeclavi se ve čtvrtek 24. listopadu v 17 hodin uskuteční benefiční koncert Starobřeclavské cimbálové muziky, na kterém mohou lidé podpořit vydání reprezentačního katalogu akademického malíře Jaroslava Blažka. Řekla to Eliška Windová z břeclavské radnice.

Břeclav: Výstava fotografa Mahovského nabídne snímky nejen z Moravy

mahovsky250Břeclav, 22. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Unikátní záběry přírody jižní Moravy, ale také několik snímků z různých koutů Evropy nabídne výstava fotografií Davida Mahovského, která začne 2. prosince v Břeclavi. Sdělila to Eliška Windová z břeclavské radnice.

Strana 574 z 576